Witam serdecznie.
Mam problem w mojej nowo-nabytej TTce (rocznik 2003, US, Automat)

Przy przyspieszaniu wyczuwalne są drgania kabiny.
Zarówno sprzedający jak i polecany przez znajomych warsztat który wynająłem do doprowadzenia samochodu do odpowiedniego stanu stwierdzili że winę ponosi przegub wewnętrzny w prawej przedniej półosi - co też zostało wymienione - ten koszt zakładałem przy zakupie.

Jest lepiej ale drgania nie ustały zupełnie.
Ekipa mechaników stwierdziła że pomimo tego że w oryginalnym badaniu tego nie stwierdzili - teraz dojrzeli że są jednak jakieś luzy również na przegubie wew lewej półosi. W tym momencie stwierdziłem żeby dalej nie wymieniali (musieli by ściągąć część która kosztuje ponad 1000PLN i czekałbym kolejny tydzień) gdyż jakoś nie chce mi się płacić na wszelki wypadek za kolejny przegub i postanowiłem zasięgnąć języka na forum. Tym bardziej że warsztat był ponad 100 kilometrów od Warszawy i nie chce mi się tam jeździć w tą i z powrotem.

Czytałem o tym w innych tematach na forum i wyszło że prawdopodobnie albo jest to rzeczywiście drugi przegub albo koło dwumasowe. a może macie inne pomysły?

Nie mam wiedzy z mechaniki więc nie umiem wyeliminować żadnej z hipotez.

Czy umiecie mi pomóc jak stwierdzić gdzie leży przyczyna?
Ewentualnie - jak nabyć w dobrym stanie używany i pasujący do tego modelu przegub by mniejszym kosztem wyeliminować usterkę?

Pozdrawiam