Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 58

Wątek: Tragiczny wynik na hamowni:(

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19

    Tragiczny wynik na hamowni:(

    Witam wszystkich ponownie
    Jako, że cały czas wydawało mi się, że moja tt jest zbyt słaba, postanowiłem wybrać się w końcu na hamownie. Wyniki mnie po prostu przeraziły. 138 km!! czyli brakuje 42 kucykow. oto link do wykresu:

    LinkDoFotki.Pl

    Nie dawało mi to spokoju i dzisiaj pojechalem od razu do dobrego (podobno) mechanika od vw/audi. no i okazalo sie, że był urwany przewód od turbo. na zdjeciu zaznaczylem dokladnie, o ktory wąż chodzi. oto link:

    LinkDoFotki.Pl

    i teraz pytanie do Was. czy mozliwe jest, ze przez nieszczelnosc ww. przewodu ubylo az 42 km??? bo co prawda odczulem poprawe mocy, ale ciezko "na oko stwierdzic" ile jej przybylo. a na hamowanie co chwile mnie nie stac

    i jeszcze jedno. co to jest za zawór znajdujący sie pod kolektorem ssacym? bo mechanik twierdzi, ze powinno znajdowac sie tam cos innego, a u mnie jest jakby zaslepione. fotka:

    LinkDoFotki.Pl

    dziekuje za wszelka pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    napraw ten przewód, sama nazwa już Ci mówi że to od turbo więc dość ważna rzecz i wtedy potestuj a ten drugi przewód ciężko powiedzieć, masz n112 i n249 ? taka puszka na silniku, powinno to iść pod kolektor z DV

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mnie tez by nie było stac na ciągłe hamowanie auta...zrób logi dokładnie wedle zaleceń (są na forum w odpowiednim dziale) i będzie się badać co jest ok a co nie...potem na koniec jak chcesz to możesz jechac bo juz masz kasę w plecy z tą hamownią bo to można było od razu sprawdzić że jest nie tak...

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Polecam z mechanikiem wykonać też tą czynność.
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...-dolotowy.html

    Mnie to czeka dziś.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    no wlasnie auto jest po logach. i niby przeplywki, n75, itd, itp sa ok.i ten peknięty wąż zostal dzisiaj naprawiony i jak juz pisalem auto zaczelo sie lepiej zbierac. ale czy juz ma 180 km to nie wiem. myslalem, ze jak dostanie te 42 konie to bedzie kolosalna roznica. i stad pytanie, czy ten wlaniety przewod mogl byc powodem tak duzej straty mocy

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Pęknięty przewód jak najbadziej powodował utratę mocy, a jak dużą to zależy od wielkości dziury i ilości powietrza która była w stanie tamtędy uciec z układu. zaślepienie pod kolektorem to fragment systemu PCV, widocznie ktoś miał tam nieszczelnosc i ją w ten sposób usunął. Proponuje wywalic wszystko do konca i zalozyc "Oil cach can"

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    ten przewód nie mial dziury tylko byl calkowicie urwany systemu pcv?? nie bardzo kojarze co to. a czy ten system nie przeszkadza w niczym?? moze sobie tam byc??

    pozdro

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    jak przewód miałeś urwany od n75 to już odpowiedziałeś sobie na pytanie dla czego taki słaby wynik na hamowni.

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    System PCV to układ odprowadzenia par oleju ze skrzyni korbowej i spod pokrywy zaworów. Połączone jest oryginalnie z kolektorem ssącym oraz dolotem pomiędzy przepływką a turbiną (ta częśc jest własnie u ciebie zaslepiona prawdopodobnie) Poczytaj o usuwaniu systemu (układu) PCV na forum.

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    no wlasnie auto jest po logach.

    Po jakich logach jest auto??
    Zloguj kanał 115, 002 031, i wrzuć w odpowiednim dziale bo można sobie tak gdybać w nieskończoność
    Jak zrobić logi jest też opisane na forum
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    Dziekuje Panowie za pomoc. w poniedzialek bedzie u mnie spec z komputerem, to przeswietlimy auto i dam znac co i jak
    pozdrawiam

    ---------- Post dodany 06-20-2011 o 09:41 ---------- Poprzedni post 06-11-2011 z 19:01 ----------

    witam ponownie
    oto wyniki logów:
    Grupy: 002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    Grupy: 115,118 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    wg mnie turbo ma odpowiednie cisnienie....i teraz pytanie - czy jesli na vagu turbina pompuje poprawnie, to moge wykluczyc wszystkie nieszczelsnosci, zaworki n75 itd itp i przyczyny utraty mocy szukac w czyms innym???
    wczoraj rozmawialem z kolega i stwierdzil, ze jest zbyt wysoka temperatura powietrza w dolocie, co moze oznaczac walniety intercooler. czy mogloby to byc przyczyna???

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm walnięty tak:P już w trakcie montażu audi się walnęło montując takie małe gówienko które już w serii sobie nie daje rady;/ poczytaj jak zrobić sobie fmic i problem zniknie

  13. #13
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez michaelmyers Zobacz posta
    wg mnie turbo ma odpowiednie cisnienie....i teraz pytanie - czy jesli na vagu turbina pompuje poprawnie, to moge wykluczyc wszystkie nieszczelsnosci, zaworki n75 itd itp i przyczyny utraty mocy szukac w czyms innym???
    wczoraj rozmawialem z kolega i stwierdzil, ze jest zbyt wysoka temperatura powietrza w dolocie, co moze oznaczac walniety intercooler. czy mogloby to byc przyczyna???
    A jak juz rozmiawiales z tym kolego to widzial te logi?? wiec co powiedzial na za niskie wskazania( nawet jak na 180) z MAF oraz na to, ze turbina nie trzyma ci doladowania przy odcince mimo, ze zawor N75 wysterowany na 100% ???
    Zmiana na FMIC to zawsze zmiana na lepsze tymbardziej w TT 180

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    hmm walnięty tak:P już w trakcie montażu audi się walnęło montując takie małe gówienko które już w serii sobie nie daje rady;/ poczytaj jak zrobić sobie fmic i problem zniknie
    Tak ale w tym wypadku możliwe że jest niesprawny, czyli albo jest zawalony olejem, albo nieudolnie pospawany, po dzwonie i z seryjnym doładowaniem jakoś sobie radzi jeżeli jest sprawny, jeżeli okaże się że do wymiany można pomyśleć o Fmic, jeżeli po taniości to kupić dobrą używkę
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    A jak juz rozmiawiales z tym kolego to widzial te logi?? wiec co powiedzial na za niskie wskazania( nawet jak na 180) z MAF oraz na to, ze turbina nie trzyma ci doladowania przy odcince mimo, ze zawor N75 wysterowany na 100% ???
    Zmiana na FMIC to zawsze zmiana na lepsze tymbardziej w TT 180

    Uwazam, ze przeplywka jeszcze daje rade. z tego co czytalem to w 180 ma dawac w granicach 135-145g. u mnie jest 134, wiec sie lapie na minimum. a turbo pompuje caly czas ladnie, dopiero przy odcince troche mniej. ale ogolnie jest ok. tak wlasnie sie zastanawiam, ze jak juz mam wyciagac coolera, to moze przy jednej robocie kupie fmica i zaloze. za 300-400 zl dostane cos sensownego??

    zrobilem jeszcze dzisiaj logi sondy lambda. co o nich sadzicie: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    mi sie wydawalo, ze nie powinno byc takich rozbieznosci w napieciu...kiedys mialem a4 1,8 t i wlasnie lambda powodowala spora utrate mocy...ale chyba sie łudze ,ze w tym przypadku bedzie podobnie...
    ratujta chłopy

Podobne wątki

  1. Auto Scan Vag-Com Wynik błędów
    Przez minibigii w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2017, 07:14
  2. Tragiczny wypadek - Warszawa
    Przez Offca1988 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 08:18
  3. Wykres z hamowni
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:15
  4. Załamka po hamowni Zerknijcie na wykresik
    Przez max_auto w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 20:52
  5. analiza wykresu z hamowni
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •