Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Spryskiwacze od jakiego auta ładnie rozpylają płyn? Porada

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Spryskiwacze od jakiego auta ładnie rozpylają płyn? Porada

    No więc potrzebuję ze 2szt spryskiwaczy od jakiegoś auta w którym spryskiwacze przedniej szyby dają ładną mgiełkę a nie leją wodę jak z sikawki strażackiej tylko w mniejszym wydaniu. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi bo w większości aut spryskiwacze nie robią takiej mgiełki a o takie spryski mi właśnie chodzi.
    Najlepiej żeby to było od jakiegoś starszego auta gdyż pojadę sobie na szrot i wymontuję za 5zł albo od auta typu fiat itp to kupię nówki za 20zł i bedę miał problem z głowy lecz muszę wiedzieć w jakim aucie jest ładne rozproszenie a zapewne większość z Was ma jeszcze jakieś inne auto niż TT więc jak by

    Wam się chciało się sprawdzić jak spryski leją w Waszym aucie to będę wdzięczny to bedę od razu wiedział jakiego spryskiwacza poszukuję

    Patent potrzebny mi jest to zrobienia natrysku na FMIC w celu obniżenia temp w dolocie i zamierzam pokąbinować ze spryskiwaczami xenonów gdyż sa one mi zbędne i cały ten układ wykorzystam do zrobienia instalacji natrysku zimnej wody na fmic więc liczę na porady jaki wtrysk daje ładną mgiełkę no i oczywiście opiszę tutaj co mi z tego wyszło i na koniec zrobię dokładny pomiar jakie dał efekty cały ten zabieg

    Wasze propozycje wtryskiwaczy jakie się nadają możecie pisać to może uda mi się takie zdobyć

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Skoro mowa o patentach to co by dało jak by do FMIC-a pociągnął rurę od klimy i puścił takie zmrożone powietrze?
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Raczej żadna dysza nie da Ci mgiełki jeśli ciśnienie nie bedzie odpowiednie.
    Niby pomysł ciekawy, ale czy to jest potrzebne?? Jesli ktoś ma SMIC to jeszcze rozumiem, ale przy wydajnym FMIC rezultat moze być niezauważalny.
    Kiedyś OZ testował to w swojej S4 i czasy przejazdów były takie same Poza tym nie widze miejsca pod maska na dodatkowy zbiorniczek :P
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 27-04-2011 o 19:22
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jaaqob jakby podpiąć się pod nawiew i pociągnąć rurą na FMIC to by było ale szkoda klimy. Pomysł Pawła jest ok chodź ja bym zrobił to tak że przeciągnął bym sprysk od spryskiwaczy szyb. I przy ostrych jazdach jeździł bym cały czas myjąc szyby
    Ewentualnie takie coś i można do pojemnika lać wodę z lodem by być ciągle COOL
    http://allegro.pl/zestaw-spryskiwacz...561791273.html

    PS. Serwery CBA.pl to najgorsze gówno, wszędzie z natrętną reklamą się wpierdzielą.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 27-04-2011 o 19:33

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mój fmic jest wydajny lecz na ustawkach jest sprawa taka że jedziemy jest ogień, np 1 przejazd z Michała TTRS szedłem bardzo ok, potem powolny powrót chwile chłodzenia turbiny stajemy znowu na krece, przez fmic przepływ powietrza jest prawie zerowy i właśnie wtedy powietrze w dolocie ma największą temp, staje ponownie na kresce i czuje że na 1 i 2 auto nie jest takie żwawe i dopiero gdy nabieram prędkości fmic się przechłodził i turbo zaczęło ciut więcej dmuchać, a tak to przed ruszeniem spryskuję fmica i od samego początku mam zimny fmic
    mój patent nie wymaga dodatkowego zbiorniczka i wykorzystam ten który już jest w aucie i dokładnie ta pompkę która jest odpowiedzialna za spryskiwanie xenonów, podobno jest wydajniejsza od tej co spryskuje na szybę więc ciśnienie i wydajność będzie ok

    tak czy siak nikt nie doradził spryskiwacz od jakiego auta będzie robił ładną mgiełkę((

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Myślę że żaden spryskiwacz do szyby nie da Ci takiej mgiełki bo wtedy po prostu nie spełniałby swojego zadania w danym aucie przy większej prędkości .
    Myślę że musisz pokombinować z zaadoptowaniem tego z innych urządzeń jak np sprzęty do spryskiwania roślin , pistolety do malowania itp , itd . Można też podejść bardziej profi i użyć wtryskiwaczy przeznaczonych do wtrysku wody i metanolu .

    Generalnie natrysk na FMIC przyda się może tylko w sytuacji jaką opisałeś , aby działał w szerszym zakresie potrzebny jest do niego '' inteligentny '' sterownik .
    Jak jesteś zainteresowany tematem to jest ciekawy artykuł po angielsku . Mogę poszukać i dać linka .

    Pomysł z klimą jest nierealny bo sama praca sprężarki jest obciążeniem dla silnika i powoduje spadek jego mocy .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie tyle nie realny co bezsensowny, jak odbiera ciepło powietrze, a jak woda, o tej samej temp. przykładowo wejdz sobie do jeziora 20 stopni a stań przy wyciągu 20 stopni, co bardziej schłodzi ci tyłek? odpowiedz jest prosta, więc takie manewry są pozbawione jakiegokolwiek sensu.
    Odnośnie schładzania FMIC w wodą myślę że jak najbardziej różnymi patentami, na uapalanko z kolegami można nawet zapodać lodu do zbiorniczka, odnośnie dysz już mówiłem koledze przez telefon, ale powtórze, że tylko Vag, a najlepiej od Skody Octawi, dajesz cztery i jest git
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Uważam że jeśli to ma działać tak powinno to rozpylacz musi wytwarzać mgiełkę i z tego powodu myślę że spryskiwaczy szyb i reflektorów nie będą się nadawać .
    Spodziewany efekt jest tylko wtedy kiedy bardzo drobne '' cząstki '' cieczy osiadają na metalu i odparowując odbierają z niego ciepło , oblanie FMIC-a wodą nie da takiego efektu .
    Jeśli ma to być zrobione połowicznie to lepiej nie robić i zamiast tego '' chlusnąć '' z wiadra na FMIC

    Jak ktoś chce poznać całą teorie natrysku wody na IC to podaję link do wspomnianego artykułu .
    Jest trochę czytania bo aż 5 części ....

    Browser Warning






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Widziałem natrysk wody na IC w Subaru Impreza WRX STI ProDrive. Nawet na allegro są wystawiane kompletne używane zestawy ze zbiornikiem na wodę, pompką, przewodami i dyszami. Z tego co pamiętam ludzie wystawiali to w granicach 350-600 zł.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    więc z tego co tutaj wyczytałem to dobrym patentem będzie zakup dyszy w jakimś rolniczym sklepie która jest zrobiona z mosiądzu np do rozpylania jakiś tam chemikalów itp:P
    więc zorientuję się w temacie swoją drogą wiecie jakie ciśnienie daje pompa do spryskiwaczy xenonów? z tego co mi wiadomo to jest wydajniejsza od tej mniejszej na szybę?

    a swoją drogą leon pewnie będzie miał takie same spryski jak octavia a tam leje jak sikawka bo wczoraj kolega sprawdzał więc zalecę do rolniczego

  11. #11
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Co jak co, ale moim zdaniem nasze spryskiwacze do szyb robią konkretną mgiełkę.

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kuba , to jest konkretna mgiełka



    Spryskiwacze po prostu sikają kilkoma cienkimi strumieniami , z mgiełką ma to niewiele wspólnego .

    Paweł tak pompa od spryskiwaczy reflektorów jest wydajniejsza , nie pamiętam ciśnienia ale łatwo to przecież zmierzyć .


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Oj może na taki spryskiwacz nie wystarczyć, mówimy o możliwości seryjnej pompki,
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no więc nie wytrzymałem i pojechałem na miasto w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu
    w rolniczym itp nic takiego nie znalazłem ale to norma bo przecież zawsze jak coś chcę kupić to jest mega problem i nic nie ma więc kupilem 3 zraszacze ręczne w ogrodniczym, koszt po 7zł od sztuki, zraszają bardzo ładnie praktycznie tak jak ta dysza co Arttur wkleił tylko że kąt mgiełki jest ciut mniejszy dlatego są 3:P i myślę że tyle ich wystarczy ale w razie czego to mogę dokupić jeszcze z jeden lub 2, kupiłem 3 trójniki do pneumatyki i 2m czarnego kabla pod te trójniki koszt to 21zł + 18zł za trójniki i kabel
    Nazwa:  Zdjęcia-0688.jpg
Wyświetleń: 99
Rozmiar:  92.5 KB
    jeden już zepsułem aby sprawdzić jak to wszystko pasuje i wszystko udało się ładnie pociąć tak że średnica kabelków pasuje do dyszy i ładnie się naciąga, do tego bedą mi jeszcze potrzebne 3 cybanty i z jeden na wpięcie się pod układ ze spryskiwaniem lamp. Spryskiwacze lamp planuję wywalić (bo nie są mi zbytnio potrzebne) a także zamienić pompy kabelkami (da się? są tylko po 2 kabelki? ) tak że przy delikatnym wciśnięciu manetki spryskiwacza najpierw będzie spryskiwanie fmica a po dłuższym przytrzymaniu spryski poleją na szybę. Wydajność wtrysków tych na fmic będzie nie wielka więc taki zbiorniczek nie powinien mi za szybko schodzić zresztą skoro przez pół roku albo i więcej jeżdżę bez płynu od spryskiwaczy to tak czy siak będzie ok .



    wie ktoś czy okablowanie od pomp będzie się dało zamienić bez problemu? bo jeśli tak to zamiast sprysków xenonów wepnę swoją instalację której zrobienie zajmie z 10-15 min i można testować lejąc zimną wode z lodem z kfc:P tylko nie wiem czy zrobię to już teraz czy nie bo wypadało by ściągnąć zderzak aby ładnie do belki zamocować dysze ale może uda się to zrobić na kanale(sprawdzę) bo jeśli bez ściągania zderzaka się nie uda to poczeka to na modzenie z big T bo nie chce mi się już poraz któryś znowu wywalać zderzak
    a czy ściągnięcie zbiorniczka od płynu chłodzącego jest problemem? czy wystarczy wyjac koło nadkole i już wszystko ładnie mi zejdzie? bo musze się dostać do okablowania pomek

    no i koszt całego przedsięwzięcia zamyka się w 50zł bo cybaty to już znajdę u siebie w piwnicy bo mam tego pełno a trytytki także są więc jeśli 3 dysze wystarczą to koszt wychodzi śmieszny
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 28-04-2011 o 11:56

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paweł najezdzasz już kolejną sieć sklepów po hydraulicznych czas na ogrodnicze ach ten tuning
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. porada...
    Przez jotpe w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 19:15
  2. MK1 [8N] Ładnie zaparkował ???
    Przez kiTTy w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 18:06
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 17:35
  4. z jakiego rocznika jest Twoje TT 8N?
    Przez Mari w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 07:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •