Cytat Zamieszczone przez amldawid Zobacz posta
hej ludki ktoś używał taki zestaw naprawczy?? http://allegro.pl/renowacja-skory-fo...124382566.html
Ja robiłem. Akurat zestawem Klinikaskóry.
Niestety dobrze to wygląda to tylko na zdjęciu, jeśli skóra jest spękana to żeby nie wiem kto co opowiadał, oryginalnej faktury nie uzyska się żadną szpachlą itp, będzie widać i kropka. Jeśli przetarty jest tylko kolor to w miarę uda sie to zatuszować. Tylko zwróćcie uwagę na to że bezbarwny lakier wykończeniowy jest w 3 stopniach połysku.
Co do samego przygotowania skóry tymi "super preparatami" to taki przerost treści nad formą, można je zastąpić środkami
ogólna dostępnymi w chemii domowej bez przepłacania, możecie mi wierzyć lub nie, denaturat, nitro.
Warto również zwrócić uwagę że do takich środków jak:"Leather Prep" (to taki rodzaj gruntu pod farbę) oraz lakier bezbarwny dodawany jest tzw "utrwalacz"=utwardzacz który po 30 dniach od zamówienia nadaje się do śmieci bo stwardnieje a mi do tego pewnego razu zważył się z bezbarwnym.
Co do samego przygotowania skóry, może zdarzyć się tak iż pomimo tego że na skórze nie było widać żadnych plam, po pomalowaniu zaczyna sie cyrk tj po kilku dniach farba zaczyna sie lepic (pomimo tego że był już zaschnięty) i brudzi nam odzież. Do tych miejsc podchodziłem ok 20 razy, odtłuszczałem specjalnymi preparatami (pastami), zmywaczami i dalej to samo, w końcu zmyłem farbę z tych miejsc bo nie było rady i nic na to nie mogli mi poradzić.
Także bądźcie ostrożni.