Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 46

Wątek: 1.8 turbo czy 3.2 v6 i skrzynia manualna czy automat opinie porady

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja miałem że za te 3 tys właśnie zrobiłby wydech i dolot efekty prawie żadne ale dźwięki były by super ale to jak pisałem gdy zadowalam się serią i mam jedynie ze 3 tys na włożenie w auto
    no za 3 tys w 1.8t zrobi gdzies program i wydech a więc auto będzie lepiej śmigać zapewne tylko dźwieków nie będzie takich wydawać:/
    3.2 jest fajny w tuningu jak dysponujemy dużą walizą kasy no to wrzucę wykres koleżanki kamikadze :
    http://img199.imageshack.us/img199/1620/dsc0026zd.jpg
    to chyba wszystko wyjaśnia czemu auto nie jechało jak powinno...
    i zastanawia mnie czemu są takie mega straty na kołach? czyżby automat?

  2. #32
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    To prawda, w 3.2 albo turbo albo nic nie ruszac.Mialem okazje jezdzic v6 po chipie i trudno bylo zauwazyc roznice.Sam wlasciciel przyznal ze byly to najgorzej wydane pieniadze na TT. Jak cos chcesz polepszac to ja bym zaczal od zawieszenia, a co do wydechu to sam mozesz sobie go nieco ulepszyc otwierajac na stale klapke w jednej z koncowek, dzwiek bedzie jeszcze lepszy.

  3. #33
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    80KM start, to raczej norma dla aut z Haldexem
    Za 1500zł zrobisz kpl. wydech z DP do 1.8T??
    Pisałem juz , ale powtórze: jeśli celujemy w 300+ taką samą walize trzeba na 1.8T i R32, a róznica w potencjale ogromna. Tak więc jak ktoś juz napisał seria, albo dłubanie. Wszystko ma swoich zwolenników i fanów. jak to sie mówi jedni lubia jak cyganie grają a inni jak im skarpety smierdzą
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #34

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódz
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9
    Dobre z tymi cyganami

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale ta klapka w wydechu zapewne to nie jest tylko dźwiek, ale na 90% poprawia elastyczność silnika więc ja bym nie kąbinował z tą klapką bo można tylko pogorszyć
    a odnośnie zrobienia 310km z r32 to jaki pomysł?według mnie ciężko a dodać turbo to duży koszt...w 1.8t można dać sprężarkę która będzie pasować pod seryjny kolektor , zrobić wydech z dp i 300km pęknie, niestety wypadało by jeszcze chińczyka założyć ale w 1000zł się można zmieścic
    a w r32 chyba trzeba by wydać więcej

  6. #36
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jesli robić 300+ to nie 301 czy 310KM jakbyś czytał uwazniej to bys dojrzal, ze o tym było pisane.
    Do 1.8T 225PS zakup turbo pod seryjny kolektor mówisz?? To zawsze zakup jest zakup turbo i to jest koszt!!! Kwoto jest juz "niewielka róznica" pomiędzy spręzarkami. Poza tym dojdzie TIP i DP więc to tez koszty Do R32 oczywiście bedzie ten sam zakup + kolekor. Tu posiłkujemy sie doskonałymi gotowcami za psie pieniądze, wieziemy na Krasnobrodzka i mamy fajny kolektor o ładnych przepływach za 1000zł a fan z jazdy nieporównywalny.
    Tu nawet nie ma co porównywac tych jednostek, bo sa zepełnie inne. R32 bije 1.8T na głowe wszystkimi parametrami. Bynajmniej ja nie moge dostrzec nic w czym 4 cylindry przewyższałyby udoskonalone VR6.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #37
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja właśnie podałem specjalnie taki przedział, 310km bo w r32 robienie takich mocy jest trudne, bo w specyfikacji NA ciężko dodac 60km a gdy zakładasz turbo to nie innaczej tylko robic przynajmniej 400km ja tak to widzę

    a odnośnie 1.8t kurcze to mój pierwszy własny samochód za własne zarobioną kaskę więc czego chciec więcej kiedyś przed zakupem by mi nie przyszło do głowy że będę chciał miec 400km a jak kiedyś mi przyjdzie sprzedac(mam nadzieję że nie nic mnie do tego nie zmusi:P) auto to bedę mógł zmienic na mocniejsze większe pojemnościowo a jak teraz zaczał bym od 3.2 turbo to potem coraz ciężej podnieśc poprzeczkę:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 29-03-2011 o 09:55

  8. #38

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    nie
    Posty
    1

    Proszę o pomoc!!!

    Witam.
    Piszę do was z wielką prośbą, chciałbym zakupić wreszcie upragnione audi tt cabrio.
    I teraz mam dylemat, z którym silnikiem szukać auta, czy 1.8 t 225 km czy też 3.2 ( w manulnej skrzyni)
    Oczywiście rozchodzi się o spalanie, nie chciałbym po zakupie auta bardzo się rozczarować spalaniem, gdyby się okazało że np 3.2 wypali w mieście np 16-17l przy spokojnej jeździe. Bo chyba nie o to chodzi żeby kupic auta a później patrzeć na niego bo zakup to 1 a koszty utrzymania to 2.
    Oczywiście przeszukałem w necie opinię odnosnie 225 i 3.2 ale różnice dot. spalania są ogromne.
    Wiem, że doświadczenie jakie macie ze swoimi autami pomoże znaleźć mi odpowiedz na moje pytanie.
    Z góry dziękuje

    Pozdrawiam.

  9. #39
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    pierwsza sprawa wypadało by się przywitać a druga to żebyś się może pofatygował i poszukał czy już jest taki temat bo o ile mnie oczy nie mylą to jest już taki na stronie głównej ! więc rusz 4 litery i nie rób nam z forum za przeproszeniem bur**lu...

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    fajnie że chcesz kupic audi TT ale tak jak malina pisał zacznij od czytania a nie pisania bo akurat ten temat był wałkowany bardzo nie dawno i nawet w ostatnich 10 postach się zawiera więc radziłbym się poprawic

    pozdrawiam

  11. #41
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Cytat Zamieszczone przez art Zobacz posta
    Witam.
    Piszę do was z wielką prośbą, chciałbym zakupić wreszcie upragnione audi tt cabrio.
    I teraz mam dylemat, z którym silnikiem szukać auta, czy 1.8 t 225 km czy też 3.2 ( w manulnej skrzyni)
    Oczywiście rozchodzi się o spalanie, nie chciałbym po zakupie auta bardzo się rozczarować spalaniem, gdyby się okazało że np 3.2 wypali w mieście np 16-17l przy spokojnej jeździe. Bo chyba nie o to chodzi żeby kupic auta a później patrzeć na niego bo zakup to 1 a koszty utrzymania to 2.
    Oczywiście przeszukałem w necie opinię odnosnie 225 i 3.2 ale różnice dot. spalania są ogromne.
    Wiem, że doświadczenie jakie macie ze swoimi autami pomoże znaleźć mi odpowiedz na moje pytanie.
    Z góry dziękuje

    Pozdrawiam.
    Dlaczego wszyscy bronia sie tak przed tym automatem i koniecznie chca miec 3.2 w manualu? Przeciez DSG to bardzo fajna skrzynia.
    Spalanie jest na podobnym poziomie,tu pojemnosc a tam turbo, jedno i drugie lubi wypic. Wieksze roznice w kosztach to chyba wyjda na ubezpieczeniu.

  12. #42
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jestem za DSG !!!
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dsg niestety nie miałem okazji jechac w szybkim aucie a szkoda bo chętnie bym się przejechał, jechałem tylko zwykłym automatem w dosyc mocno mulastym 1.9 105km i wrażenia były zdecydowanie na - względem mojego manuala ale niestety miedzy tym automatem a dsg pewnie jest duża przepaśc:P

  14. #44
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie , skończmy już te przepychanki . W kółko powtarzamy te same argumenty , nowe posty wałkujące to co już napisano będą usuwane .
    Jeden i drugi silnik mają swoich zwolenników , tak jest u nas i tak jest na całym świecie .
    To samo z automatem jakikolwiek wspaniały by nie był to zawsze jest , była i będzie grupa ludzi którzy nawet po amputacji prawej ręki wybiorą manual Pewnie z tego powodu Audi R8 dostępne jest też w manualu .

    Dodam jedynie że 90% gotowców do uturbienia VR6 jest robiona pod Golfa i nie pasuje do TT z powodu mniejszej ilości miejsca . Temat powszechnie znany i za oceanem za sprawą tych którzy nie chcieli płacić ogromnej kasy za kity HPA

    Ps.
    Temat też ewoluował w taki sposób że bardziej nadaje się do działu ogólne i tam też go przenoszę .



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #45
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Na gotowcach tylko w USA takie kity sie montuje, bo tam społeczeństwo przecież biedne jest :P W Polsce sami biznesmeni pływajacy w ojro, więc takie projekty z poszczególnych wypasionych elementów się składa
    Ta wzmianka o automacie, nijak sie ma do DSG i nie powinna tu mieć miejsca.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 30-03-2011 o 07:56
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 31-10-2021, 09:55
  2. MK1 [8N] Jaka inna skrzynia skrzynia do AUQ 1999 ? Najlepiej 6b
    Przez avic w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 12:55
  3. Przekladka z Manuala na Automat
    Przez golona000 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 20:24
  4. TT 180PS VS BMW e38 740 289PS automat
    Przez ziembol89 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 18:37
  5. TT 180 VS BMW e46 325CI automat
    Przez Maniekk w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 17:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •