Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 79

Wątek: Sprzęgło

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wracając do tematu sprzęgła 228mn, jak kupicie kolo od golfa G60 co nie jest łatwe towar deficytowy na rynku wtórnym(pasują też z niektórych TDI lub 2.0 16VABF, oznaczenie zaczyna się 1Z), to można je zeszlifować i wyważyć, będzie to dobre dla mocy, lepsze wkręcanie na obroty i co ważne aby dokupić sprzęgło od VR6 nie żaden zamiennik który podejdzie, VR6 ma bardzo dobry docisk, stosowany też w LT4 najlepiej z czytać nr w serwisie i dobierać na tej podstawie, lub pod vin jakiejś V ery może być passat corrado itp. Do tego kupujemy 6 śrub wytrzymałościowych M7x26x15 do zamocowania docisku (najlepiej ori z serwisu- nr N 101 010 01)
    Taki zestaw powinien zamknąć się w 800zł i bedzie to dobry wytrzymały mod. który zniesie upalanie i wytrzyma 400nm długi czas
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 31-01-2011 o 12:51
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Myślę, że u mnie w mieście będzie problem, żeby znaleźć kogoś takiego, który mógłby mi zeszlifować i wyważyć to koło...

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wpadnij do wawy na mody...moje auto będzie rozbierane do zera to postawi się od razu Twoje i będzie przekładac...ze sprzęgłem też zrobi się porządek

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    U ciebie w mieście może nie, ale jest kilku fachowców w kraju, wysyłasz kurierem i robi robotę, kiedyś mocno drążyłem temat i miałem adres sprawdzonego, ale gdzieś mi wcięło, po za tym nie jest to konieczne, wpierw kup kolo a potem będziesz myślał
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dopowiem z marszy, że Radzika odradzam. Polecam gościa z placu Hallera i Wróbla.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #36
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Mam możliwość kupienia nowego sprzęgła LUKa 228mm, teoretycznie powinno być takie same jak seria. Czy po tym programie na 205KM istnieje szansa że pojeżdże troche z tym sprzęgłem? Bo szczerze mówiąc nie zamierzam robić żadnych modyfikacji. Spotkałem się z opinią że sprzęgło ślizga mi się teraz bo było dostosowane do seryjnej mocy 180KM, a po zwiększeniu momentu i mocy jest za słabe.

    I jeszcze zasadnicze pytanie, czy skoro te sprzęgło się na razie lekko ślizga, to czy trzeba wymieniać całość razem z kołem dwumasowym, czy wystarczy wymienić sprzęgło, tarcze i docisk?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 01-02-2011 o 09:44

  7. #37
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dwumas wymieniesz jeśli jest zużyty, w innym razie tylko go zabielasz. Sprzęło przeniesie z 330-350Nm więc masz ogromny zapas. Pare postów wyżej bylo o tym wszystkim pisane.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czytać potrafi
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jeżeli nie robi sie większych modyfikacji to spokojnie seryjne starczy znosi 340nm u mnie znosiło i 360nm ale padła słaba skrzynia 5H tak że szukaj Luk Valeo idą na pierwszy montaż, więc to dobre wyroby, u mnie ori było wlaśnie Luk, warto wymienić cały zestaw z wysprzęglikiem i mieć problem z głowy na długi czas
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Witam! Dziś wstawiłem auto na wymianę sprzęgła i okazało się że to które u mnie siedzi ma srednicę 220mm. Czy sprzęgło o takiej średnicy montowane było seryjnie, czy ktoś już je wymieniał i wstawił mniejsze? Z tego co się orientuje to w quattro było 240mm a w FWD 228mm. Czy bywały różne średnice?

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Musisz mieć 228 . Co dokładnie było zmierzone ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Ogólnie zamówione zostało sprzęgło 228mm LUKa, przyszło i okazało się że jest za duże. Po konsultacji w hurtowni w której było montowane znaleźli gdzies w katalogach że średnica 220mm możę pasować i takie właśnie sprzęgło przysłali i okazało się że pasuje także sam już nie wiem. I te 220mm też LUKa.

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jakiś galimatjas w tej hurtowni masz w serii 228mm i takie pewnie teraz ci przysłali tłumacząc się dziwnie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Być może, ciężko powiedzieć w sumie, bo sam go nie kupowałem tylko wstawiłem samochód od serwisu i części załatwiali już sami. Dostałem tylko informacje że 228mm było za duże i że wstawili 220mm, a mogło być faktycznie tak że najpierw przyszła 240mm od quattro a później dopiero wymienili w hurtowni na właściwe. Fakt jest taki że w końcu nie ślizga mi się sprzęgło Pozdrawiam!

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli koło dwumasowe wymieniłeś lub było w dobrym stanie, nie masz się co teraz przejmować sprzęgłem, nawet po programie, ciekawe jaki masz NM, bo to on zabija sprzęgło, nie koniki, na domiar wszystkiego wymienił bym jeszcze wysprzęglik
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    28
    Witam
    W moim sprzęcie jest problem innego typu odnośnie sprzęgła. Mianowicie w chłodniejszy, lub zimny dzionek, zanim sie autko rozgrzeje 1-dynka i 2-jka wchodzą dość ciężko i jakby dwustopniowo. Natomiast tak od 70stopni C wchodzą już bez problemu, ale ta dwustopniowość pozostaje. Wymieniłem olej w skrzyni na red line o którym pisaliście, ale niestety nic się nie zmieniło. Dodam jeszcze że wsteczny wchodzi czasami z małym zgrzytem, lecz jeśli przed wrzuceniem zapnę 1-nkę, to wchodzi bez problemu. Pytanie brzmi, czy to już sprzęgło prosi się o wymianę? Jak sprawdzałem w Focie, mam podobno jeszcze tę wersję bez wysprzęglnika-kod skrzyni biegów DZF, silnika AJQ.
    Nadmienię jeszcze, że jadąc na 1 i 2 biegu słyszę jakby lekkie "wycie", dopiero po wrzuceniu trójki jest chyba "normalnie".
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez adrianellooo ; 09-06-2011 o 14:20

Podobne wątki

  1. Kupię sprzęgło
    Przez RADEK89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 18:22
  2. Dwumasówka i sprzęgło do 3.2 V6
    Przez qbas w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 12:37
  3. Sprzęgło
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 09:55
  4. Sprzegło
    Przez Maru w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •