Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 19 z 19

Wątek: hamownia 4x4 vs Quattro

  1. #16
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    o ile dobrze mi sie wydaje w nowym TT jest nowszy Haldex - IV generacji

    EDIT:
    ciekawy artykul na temam Haldex'a
    KLIK
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 30-01-2011 o 00:27

  2. #17
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Może zaistnieć sytuacja ze na rolkach wogóle tył się nie dopnie
    pomocy? odświeżam temat bo właśnie mnie to się przytrafiło. Chciałem sprawdzić ile koników mi ewentualnie zdechło i na hamowni na 4 łapy tył się nie kręcił. Czy TT było sprawne wcześniej? chyba tak, bo w totalnej ulewie na drodze, przy ostrym ruszeniu z trybu sport TT ciągnęło z lekkim zarzucaniem tyłu. Gdyby był tylko przód, to własnie przód by się odciążył i TT poszłoby do przodu jak po sznurku (żeby nie można było sprawdzić działania haldexa w serwisie, to jakaś kpina - "buksować to se" można było w piaskownicy w wieku 5 lat resorakiem, upluwając się i sąsiada 5-cio latka przy okazji) Żadne błędy się nie świeciły wcześniej, olej i filtr w haldexie wymieniony, a tu nagle taka kicha.
    A teraz teoria.
    Przy ruszaniu na hamowni zaczynają się kręcić koła przednie i tu powinien się załączyć tył bo niby przód się ślizga,
    ale jak ma się załączyć, skoro tył stoi i jego prędkość obrotowa wynosi zero,
    więc haldex myśli, że tył jest zblokowany i wywala błąd napędu plus ABS,
    tym samy sterownik haldexa blokuje napęd na tył, albo po to żeby nie zniszczyć sprzęgła haldex albo - po cholerę tam napęd skoro koła i tak się nie kręcą czyli z napędu nici. cytat z mądrego artykułu "Sterownik czyta informacje m.in. z czujników ESP, ABS itd."
    Oczywiście po zjechaniu z rolek i przejechaniu 10 m błędy gasną i sielanka dalej trwa, a haldex działa? a może nie? kto to wie? serwis na pewno kurna nie...
    Jeżeli mam rację, to jak prawidłowo zaliczyć hamownie 4x4 z haldexem II generacji, a może nie mam racji i jednak coś jest nie tak?
    pomóżcie bo za chwilę na głowę dostanę

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Twoja teoria jest błędna Na hamowni kręcą się wszystkie 4 koła . To samo mógł byś napisać odnoście kręcenia na podnośniku a jednak też kręcą się 4 koła
    Wypowiedz wowo odnosiła się raczej do tego że jest to możliwe przy przekładni typu Torsen jeśli jedna oś ma bardzo małe opory a druga bardzo duże .
    Nie wiem co się stało w Twoim przypadku , wymaga to po prostu diagnozy w osobnym temacie ( jest kilka na forum )

    Link jak testować ( oficjalnie Bentley podaje tak samo wiec powinni to znać w ASO )
    http://www.klubtt.pl/ogallne/8340-quatro-pytanie.html

    Jest też na forum w dziale ''Zrób to sam'' opis jak diagnozować Haldexa








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    pierwsza część testu zaliczona. Na szutrze przy wyłączonym ESP koła z tyłu się kręcą czyli haldex działa
    jutro podnośnik ale nie wiem do końca jak go przetestować ze skrzynią DSG (brak sprzęgła i możliwości tzwn ruszenie z 2)

    zamiast podnośnika, haldex przetestowany vagiem na sucho i podczas jazdy - wszystko sprawne. Czyli jednak tylna oś na hamowni może się nie kręcić. To jak sprawdzić moc na hamowni?
    Ostatnio edytowane przez wyjec ; 18-08-2011 o 19:42 Powód: uzupełnienie inormacji

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 08:02
  2. Hamownia we Wrocławiu
    Przez jimmy7 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 07:48
  3. hamownia... co dalej ?
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •