Strona 25 z 32 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 375 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #361

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    8
    Dziś przymierzyłem się do wymiany oleju w haldexie, obejrzałem sobie ten element od spodu pod autem i naszły mnie pewne wątpliwości czy wszystko pójdzie łatwo i bez komplikacji. Czy czasami nie trzeba odkręcać haldexa od sanek lub opuszczać całego dyferencjału?
    1. Czy da się po odkręceniu czterech śrub wyciągnąć tą obudowe w której jest magnes celem wyczyszczenia jej?
    2. Czy da się wyciągnąć pompę (żeby wyczyścić sitko) z haldexa, bo mam wrażenie że będzie przeszkadzać osłona termiczna od tłumnika?
    3. Czy jeżeli udało by mi się zrealizować pkt. 1 i 2 to czy po spuszczeniu oleju korkiem od spodu. Do zalania całego układu wystarczy jedno opakowanie (puszka 275ml.) tego oleju?
    Proszę o informacje najlepiej osoby które przerabiały ten temat.

  2. #362
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez gozdzik77 Zobacz posta
    Dziś przymierzyłem się do wymiany oleju w haldexie, obejrzałem sobie ten element od spodu pod autem i naszły mnie pewne wątpliwości czy wszystko pójdzie łatwo i bez komplikacji. Czy czasami nie trzeba odkręcać haldexa od sanek lub opuszczać całego dyferencjału?
    1. Czy da się po odkręceniu czterech śrub wyciągnąć tą obudowe w której jest magnes celem wyczyszczenia jej?
    2. Czy da się wyciągnąć pompę (żeby wyczyścić sitko) z haldexa, bo mam wrażenie że będzie przeszkadzać osłona termiczna od tłumnika?
    3. Czy jeżeli udało by mi się zrealizować pkt. 1 i 2 to czy po spuszczeniu oleju korkiem od spodu. Do zalania całego układu wystarczy jedno opakowanie (puszka 275ml.) tego oleju?
    Proszę o informacje najlepiej osoby które przerabiały ten temat.
    Oj albo jestes baaaardzo ostrozna osoba albo 'przeleciales' temat po lebkach

    1. Nic nie trzeba opuszczac, odkrecasz 4 sruby z boku i dekiel wyciagasz, kup dwa rodzaje uszczelek w aso, nie wiadomo ktora masz i nie idzie tego sprawdzic a kosztuja grosze.
    2. pompa wychodzi bez problemu. Kostke odpinasz, dwie sruby i masz ja w reku. zadnej oslony nie trzeba sciagac.
    3. jedna puszka 275ml wchodzi do haldexa i nie wiecej. wciskasz olej sruba spustowa i szybko zakrecasz. Tak, tak, da sie i wcale nie stracisz oleju jesli sie przygotujesz z glowa do zabiegu. Czyli trzeba miec wszystko co potrzebne pod reka Nie wspomniales nic o filtrze, rozumiem ze masz filtr oraz specjalny klucz do odkrecenia filtra. Podobno da sie zaba go chwycic, nie wiem, nie probowalem ja mam klucz nr czesci: T10066

    Tak, jestem osoba ktora przerabiala temat juz dwukrotnie, a jutro bede robil to trzeci raz

  3. #363
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    ad 1. j/w wyciągasz za pomocą sprawnych paluszków. Jeżeli kapa jest metalowa to masz płaska papierową uszczelkę, jak plastikowa to masz gumową.
    ad 2. j/w
    ad 3. Bez klucza jest ciężko z filtrem, co do oleju to pamiętaj ogólnie że w układzie jest więcej niż 1 tubka, ale przy zmianie 1 wystarcza.

  4. #364

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    8
    Olej oczywiście wymienię z filtrem.Klucz do filtra może uda mi się załatwić. Kapa jest metalowa więc pewnie uszczelka będzie papierowa(taką kupiłem).Pytałem czy da się tą kapę z magnesem wyciągnąć bo jest tam dość ciasno. No ale mówicie że tak robiliście to pewnie się da.Muszę sobie dorobić ten krótki imbus do tej jednej śrubki od kapy. Chyba jest to rozmiar 5 imbusa?Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
    Dzięki za odpowiedzi. Rozwialiście moje wątpliwości. Czas zabrać się do roboty pod autem.

  5. #365
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak, jest to imbus 5mm i bez niego ani rusz. Czasami mozna dorwac taki z tanich marketowych zestawow. Ta kape wyciagaj w koerunku silnika, sam zobaczysz ze zaden problem. Bez klucza do filtra ja bym nie przystepowal do akcji. Robilem pelen serwis dzisiaj rano i powiem tak, jak dla mnie bez tego klucza ani rusz. Luzujesz nim filtr i wyjmujesz klucz, potem odkrecasz i zakrecasz nowy palcami. Dociagasz kluczem.

  6. #366

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Właśnie jestem po wymianie oleju,filtra i czyszczeniu magnesu.
    Kapę wyjąłem tak jak pisze AcidTT, a z jej odkręceniem (co mogę zasugerować innym osobom), to najlepiej klucz imbus 5mm z kulką na końcu.
    Bardzo wygodnie się te cztery śruby wykręca i zakręca.
    Kapa była aluminiowa, więc uszczelka papierowa.
    A co do klucza, to wymodziłem z wymiarami z filtra i dałem do wypalenia na laser, następnie dospawałem płaskowniki i nie było problemu z wymianą filtra..
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 16-09-2017 o 11:40

  7. #367
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak imbus z kulka sprawdza sie na 3 srubach, natomiast 4ta czyli prawy dol jak patrzysz na dekiel jest zaraz kolo sanek wiec tam niczym dojsc sie nie da na tyle bezpiecznie zeby nie omknac sruby w srodku, sprawdza sie tylko krotki imbus.

    Tak czy inaczej, fajnie ze sobie poradziles! No i najwazniejsze pytanie: pomoglo po wynianie??

    Ps. Magnes miales bardzo uwalony? Ja zmieniam i filtr i olej co druga wymiane oleju w silniku, czyli co 20kkm i teraz znowu mialem drobne ilosci "blota" na magnesie, ale bardzo malo. Olej wygladal jak nowy. Aaaale do 2015 roku nikt nie zmienial tego filtra przedemna, byl metalowy a syfu na magnesie bylo sporo.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 16-09-2017 o 20:09

  8. #368

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Ja nie miałem żadnych problemów z haldexem, ale czynności (filtr, olej, magnes) musiałem wykonać, aby mieć spokój na zimę.
    AcidTT, mi się udało wszystkie cztery śruby odkręcić i zakręcić tym imbusem z kulką.
    Na magnesie było trochę opiłków, a olej był bardzo czysty i klarowny, to świadczy że w haldexsie nic złego się nie dzieje, a jak zaciągnę ręczny to fajnie go rozpina (sprawdzone w zeszłorocznej zimie)
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 17-09-2017 o 07:21

  9. #369

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Tak imbus z kulka sprawdza sie na 3 srubach, natomiast 4ta czyli prawy dol jak patrzysz na dekiel jest zaraz kolo sanek wiec tam niczym dojsc sie nie da na tyle bezpiecznie zeby nie omknac sruby w srodku, sprawdza sie tylko krotki imbus.

    AcidTT to ja mam problemy z haldexem. Ale dopiero teraz w tym tygodniu się tym zajmę.Po wymianie oleju filtru i wyczyszczeniu magnesu dam znać jakie są efekty.Zastanawiam się nad tą czwartą śrubą - jaki krótki musiał by być ten imbus ile mm tam wejdzie?Muszę sobie dorobić go wcześniej (dociąć gumówką klucz imbusowy 5).



    Koledze gigo udało się odkręcić wszystkie 4 sruby imbusem z łbem kulistym.

  10. #370

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez gozdzik77 Zobacz posta
    AcidTT to ja mam problemy z haldexem. Ale dopiero teraz w tym tygodniu się tym zajmę.Po wymianie oleju filtru i wyczyszczeniu magnesu dam znać jakie są efekty.Zastanawiam się nad tą czwartą śrubą - jaki krótki musiał by być ten imbus ile mm tam wejdzie?Muszę sobie dorobić go wcześniej (dociąć gumówką klucz imbusowy 5).



    Koledze gigo udało się odkręcić wszystkie 4 sruby imbusem z łbem kulistym.
    Witam.
    Tak jak wcześniej pisałem, udało mi się wszystkie cztery śruby odkręcić.
    Na drugim końcu założyłem rurkę fi 6-8 mm z L=20 cm, aby mieć większą dźwignię. Po popuszczeniu śrub, odkręcałem już normalnie samym kluczem.
    Pozdrawiam.

  11. #371

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    8
    Wymieniłem olej oraz filtr oleju w haldexie oraz tylnym dyfrze.Wydaje mi się że przyczyną moich chwilowych problemów ze spinającym się haldexem mógł być zbyt niski poziom oleju. Po odkręceniu korka spustowego zleciało może ok 100-150ml starego oleju z haldexa. Olej był czysty i klarowny. Wycieków nigdzie nie ma. Cały tylny dyferencjał oraz haldex jest suchy. Po wymianie oleju na razie wszystko jest ok napędy działają tak jak trzeba. Usterka polegająca na nie rozłączaniu tylnego mostu była przez 3 dni. Później było ok już do samej wymiany oleju. Po wymianie też jest ok. I mam nadzieje że tak pozostanie.
    Dzięki za pomoc!

  12. #372

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    brak
    KM
    177
    Rocznik
    2014
    Kolor
    szary
    Posty
    2
    Witam,

    Panowie ja tylko na chwilkę na gościnnych występach. Mam Passata Alltracka 2014 57 k km z haldexem 4 i problem z napędem. Piszę tutaj, bo wygląda na to, że to najlepszy wątek dotyczący Haldexa jaki znalazłem. Może pomożecie. Jakiś czas temu przy przyspieszaniu sporadycznie zaczęło mi zrywać przód. Nigdy wcześniej się to nie działo, ale od nowości nie był wymieniany olej. Oczywiście w ASo nikt o tym nie przypomniał, a poniewać to moje pierwsze auto 4x4 sam nie doczytałem. Kupiłem olej i filtr w awdcarparts, mechanik wymienił i wszystko wróciło do normy. Niestety tylko na tydzień. Mechanik twierdził, że napęd ok, ponoć wrzucił na podnośnik i w powietrzu wszystkie koła się kręciły. Nie wiem tylko czy było to przed czy po wymianie. Mechanik twierdził też, że komputer nie wypluł żadnych błędów. Teraz tyłu już nie ma i jest to mega frustrujące. Kupiłem sobie kabel w czwartek podłączyłem i wyskoczył taki błąd :

    00448 - Haldex Clutch Pump (V181)
    011 - Open Circuit
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01101011
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 168
    Mileage: 56938 km
    Time Indication: 0
    Date: 2017.09.22

    Błąd skasowałem, ale powrócił. Później zorbiłem output test i pompy nie słychać w ogóle. Po zrobieniu output testów doszedł mi jeszcz ejeden błąd :

    02248 - Valve for Controlling Clutch Operating Angle (N373)
    014 - Defective
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01101110
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 168
    Mileage: 56938 km
    Time Indication: 0
    Date: 2017.09.22

    Ten udało się po kilku próbach skasować i póki co nie powrócił.

    Pierwszy błąd wskazywałby na pompkę a drugi na streownik. Bezpiecznik sprawdzony i jest ok, połączenie na kostkach będę sprawdzał
    jutro. W związku z powyższym mam do Was kilka pytań :

    - czy w Haldexie 4 również występuje ten magnes o, którym pisał Hubi, bo patrzyłem na rysunek z etki w tym wątku, ale jak patrzę na mojego
    Haldexa w Etce to takich rzeczy nie widzę ?

    - czy jak wyjdzie, że pompka jest do wymiany to muszę wymienić olej czy wystarczy spuścić i nalać ten sam (wymiana 2 tyg temu, przebieg
    500 km)

    - to samo pytanie z fltrem, bo w sumie świeżutki, ale jeśli się okaże, że pompka do wymiany to filtr bezwzględnie trzeba wymienić ?

    - czy ten zawór N373 można naprawić czy to się wymienia razem ze sterownikiem, w ETCE nie występuje jako osobna część, i w necie
    też nie widzę, żeby ktoś taki sprzedawał, ale czy to w ogóle jest wymianialne czy jest integralną częścią sterownika ?

    Jeszcze raz przepraszam, że Wam się tutaj wcinam w wątek z innym autem

  13. #373
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Hej.
    Magnes na tylko 1 generacja. Podlacz najlepiej pompke pod prostownik-jak nie zyje to nie ma sily, trzeba wrzucic nowa. Co do oleju i filtra, odpisalem na email
    Pozrawiam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #374
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ps. Wydaje mi sie ze elmacho ma sterownik (pewnie z zaworem) do 4 gena jk cos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #375

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    brak
    KM
    177
    Rocznik
    2014
    Kolor
    szary
    Posty
    2
    Dzięki za informację, mam jednak nadzieję, że to będzie pompka, bo to u Ciebie 1k zł, cały sterownik w ASO ok 5k zł A wiesz może tak z doświadczenia czy te sterowniki to się naprawia w ogóle czy to raczej szrot i podmiana ? Aha tą pompkę to sprawdzę bez wymontowywania tzn podłączając na krótko pod kostkę cos tak chyba będzie słychać czy kręci czy nie ? Co do oleju to i tak będę musiał u Ciebie butelkę dokupić, bo od mechanika żadnego zwrotu nie dostałem :/

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •