Strona 24 z 32 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 346 do 360 z 477

Wątek: Diagnozowanie sprzęgła haldex

  1. #346

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Fajnie , że rozwiązałeś problem. Ale czytam, że dopiero co wymieniłeś olej w haldexie? co było powodem? zły olej? źle go zalałeś? Sam go wymieniałeś czy w jakimś warsztacie?

    Pytam, bo operacja dość prosta, nie raz opisywana na forum, a jak widać coś poszło nie tak. No chyba, że wymieniał Ci "pseudofachowiec" i w zasadzie Ci nie wymienił(miałem kiedyś taki przypadek).
    to juz kolejny przypadek u mnie tez po drugim zalaniu olejem wszystko wrocilo do normy ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #347
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez rademenes Zobacz posta
    to juz kolejny przypadek u mnie tez po drugim zalaniu olejem wszystko wrocilo do normy ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    to co olej trefny?

  3. #348

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    to co olej trefny?
    u mnie dwa razy nowy olej ori i filtr ... moze za pierwszym razem cos sie przeplukuje i za drugim razem jest jakas poprawa hmm nie wiem tylko spekuluje ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #349
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    U Kwariata olej był brudny i zeszło ok 200ml, powinno ok 270.

  5. #350
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    no dobra, skoro miałem wymieniany olej 1000km wcześniej i jeździł z rozpiętym haldexem , to olej się nie powinien zużyć i być brudny. Ja jak spuszczałem swój olej po 30 tyś km z haldexa, to był w miarę czysty. Chyba, że filtr był nie wymieniony oraz magnez nie był wyczyszczony, a skoro tak, to kolega Kwariat nie umie zmieniać oleju. A skoro nie zrobił tego dokładnie to jego wina. Więc następnym razem lepiej zlecić to fachowcom( jesteś z Warszawy, więc na przykład masz polecanego przez forumowiczów Pawła z Płońska). 200ml to 75% z 270ml. Więc brakuje 1/4 oleju.

  6. #351
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Muszę tu sprostować: Wymiana oleju i filtra w haldexie była robiona na początku lutego, więc zrobiłem nawet mniej niż 1000 km. Przez ten czas jeździłem na "spiętym" haldexie (robiłem tylko testy z wyjętym bezpiecznikiem, podczas których problem nie występował) a robota była wykonana u Pawła.

    Cytat Zamieszczone przez rademenes Zobacz posta
    u mnie dwa razy nowy olej ori i filtr ... moze za pierwszym razem cos sie przeplukuje i za drugim razem jest jakas poprawa hmm nie wiem tylko spekuluje ...
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To ciekawa teoria, dodam, że nie ruszałem haldexa odkąd mam TT a przyczyną serwisu było zwykłe dbanie o TT i wskazówki na forum , choć po wymianie byłem wystawione na próbę, jednak TT naprawione i zostaje jeszcze na długo.
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 24-04-2017 o 14:06

  7. #352

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    U mnie kiedyś było to samo, wymieniany miałem sterownik ale jakiś jeb.. cieć zalał olej przekładniowy do haldexa i napęd spinał non stop. Więc kupiłem z góry 2x olej, najpierw zalałem 1 na starym filtrze, pojeździłem z 200-300km ale żadnej poprawy nie było, potem wymiana znowu z tym że nowy filtr, olej i czyszczenie wszystkiego do czego było dojście (oczywiście magnes też) i nagle Ooo działa wszystko, haldex to bardzo nie lubi czegoś co nie jest oryginalne. Wiele osób dziwi to, że jak to tak olej tylko wymienić i nagle wszystko śmiga - nie możliwe. A jednak w 80% przypadków winny jest olej+filtr+magnes a ludzie szukają nie wiadomo czego w tym pancernym napędzie.

  8. #353
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    ah...ile ja się nie natłumaczę jak ważna jest wymiana oleju...ale jako dystrybutor ludziska myślą że "chce zarobić"! no tak....miliony na tubce oleju

  9. #354
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Mam nadzieję, że pisze w dobrym miejscu. Nie udało mi się na forum znaleźć informacji na temat śruby spustowej oleju w haldexie dlatego napiszę tutaj dla innych, może się komuś przyda.

    Sruba spustowa oleju w haldexie razem z podkładka: 02D525729.
    Występuje jeszcze druga jej weresja z literka na końcu i jest niewiele większa.

    Śruba ta jest na imbusa 5mm, gwint: m10x1, srednica: 14mm natomiast wysokość razem z łebkiem 12mm. Wykonana jest z aluminium.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  10. #355

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    8
    Dziś dopadł mnie problem z haldexem. Podczas skręcania lub zawracania słyszę wyraźne chrobotanie w tylnej części gdzieś z okolicy dyferencjału lub tylnego mostu.
    Pacjent to A3 8L 1.8T quattro. Podczas jazdy na wprost i po lekkich łukach jest cisza. Dodam od razu, że nie wymieniałem jeszcze oleju i filtra w haldexsie i nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej był wymieniany.Auto mam od kilku miesięcy i do tej pory wszystko było ok. Dziś podłączyłem vaga i po połączeniu się z AWD zrobiłem OUTPUT TEST. Słyszę pracującą pompę siedząc w aucie. Przy sprawdzeniu ABS kanał 125 mam w trzech okienkach 1.
    Błędów żadnych nie ma.
    1.Czy przyczyną mojej usterki może być stary olej? No i czy po wymianie oleju, filtra wszystko wróci do normy?
    2.Jak w prosty sposób zdiagnozować czy sterownik haldexa jest sprawny?
    3.Czy VAG AWD 22 na kanale 125 też powinien się łączyć z ABS-em lub coś wyświetlać.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez gozdzik77 ; 02-09-2017 o 21:21

  11. #356
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli nie wymieniales oleju i filtra to jak najbardziej od tego zacznij. Jaki olej i filyr znajdziesz w tym temacie, nie zapomnij o czyszczeniu magnesu. Jak zmienisz wtedy bedzie wiadomo czy to bylo problemem co do sterownika to sprawdz bledy sterownika. Jesli sie cos wyswietli to daj znac. Sprawdz bledy w sterowniku ABS. Przeczytaj dokladnie temat, jest w nim zawarte co moze byc odpowiedzialne za nieprawidlowa prace napedu.. powodem szurania jest spiety naped na stale.

  12. #357

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    8
    Co do oleju postaram się go wymienić jak najszybciej. Co do błędów to nie ma żądnych w ABS-ie i AWD. Dziś sprawdziłem i na kanale 125 w AWD i w ABS łączy się i wygląda na to że jest ok. Auto sporo jeździ po mieście i to raczej krótkie odcinki, pomyślałem sobie że może ten stary przepracowany olej się gdzieś zgęstniał lub zablokował przepływ w jakimś zaworze. Pojechałem przegoniłem auto poza miastem temp. w dyfrze doszła do jakiś 40 stopni. Okazuje się że jest poprawa tzn. jeżdżądz w kółko po parkingu kręcąc w lewo i prawo jest cisza nic nie trzeszczy i nie chroboce z tyłu. Jedynie co to cofając słychać lekkie chrobotnie na skręconych kołach. Tak jakby wtedy nie rozpinało haldexa.
    Sprawdzajądz vagiem w AWD na kanale 51 cały czas jest napęd spięty HI. test zrobiłem jeżdządz po parkingu,czy tak powinno być?
    Ostatnio edytowane przez gozdzik77 ; 03-09-2017 o 09:41

  13. #358
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Chyba rozmawialiśmy w sobotę, tak?
    Na początek, wymień olej i fitlr w Haldexie, oraz w dyfrze.

  14. #359

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    8
    Tak hubi_pl rozmawialiśmy w sobotę. W tym tygodniu postaram się wymienić oleje i filtr. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jaki będzie efekt?

  15. #360

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Efekt ja już mogę Ci powiedzieć że wszystko wróci do normy. Po tym co piszesz to napewno jest to olej z filtrem. Wymienisz i wszystko wróci do normy. No chyba że pompka dostała po dupsku. Ale miejmy nadzieję że jest cała i zdrowa.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. diagnoza sprzęgła
    Przez unia92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 10:36
  2. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. Wymiana sprzęgła
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 07:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •