Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 20 z 20

Wątek: Dodatkowa pompka wody

  1. #16

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Serock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12
    Witam, odkopię trochę stary temat gdyż nie ma sensu zakładać nowego...
    mam u siebie założoną nieoryginalną pompę wody (inna kostka) przez co kable były podpięte dość niechlujnie przez poprzedniego właściciela - po jakimś czasie wszystko się rozpięło więc podłączyłem od nowa, podpinając wg oznaczeń + do + itp

    Jednak gdy ostatnio tak przyglądam się uważnie tej pompce to raz chodzi cicho a raz strasznie słychać zawirowania przepływu płynu - w związku z tym zacząłem się zastanawiać czy chodzi ona na pewno w dobrą stronę....

    orientuje się ktoś w którą stronę powinna pompować płyn? czy stojąc z przodu pod otwartą maską obieg dodatkowej pompki wody ma być zgodnie z ruchem wskazówek zegara? (tzn płyn z pompki wypychany jest wężem z lewej strony(nad alternatorem) i wraca prawą stroną silnika? cyz może powinno być odwrotnie?

    2. piszecie że powinna chodzić tylko po zgaszeniu silnika a u mnie chodzi tez gdy silnik pracuje... ma tak być czy coś ze sterowaniem? - bo może stąd te zawirowania przepływu...

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pompka powinna wysysać płyn z turbiny a przepychać dalej do grubego węża z którym jest połączona za pomocą plastikowego trójnika

  3. #18

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Serock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12
    aaa czyli od turbiny w stronę pompki... sprawdzę to dzisiaj


    Edit:
    Sprawdziłem, faktycznie jest tak jak Paweł napisał (jednak nie bez powodu jest moderatorem hah )

    Przy okazji rozebrałem pompkę i znalazłem przyczynę problemów - rozkleiła się ośka wirnika, wpadła w łopatki i je uszkodziła ;/ blokując pompkę i 'chroboląc' od czasu do czasu w zależności od ułożenia...

    Oskę wkleiłem na nowo, pompkę złożyłem i chodzi... jednak na pewno nie ma już tej wydajności z racji powyszczerbianych łopatek... w związku z tym - ma ktoś pompkę na sprzedanie?

    w sumie nie musi być nawet cała pompka, wystarczy mi sam wirnik albo cała głowica - może ktoś posiada taką z upalonym silnikiem?

    Paweł może coś masz w swoich zasobach?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    +Up

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    kupiłem używkę za 50zł, "moja" część tego tematu do zamknięcia, pozdr
    Ostatnio edytowane przez promo ; 20-06-2015 o 19:16

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    temat się przyda bo najczęściej właśnie rozlatują się plastiki w środku
    Dla potomnych powinienem mieć z 1 sztukę ale nie pamiętam jaki stan bo wybierałem najlepszą do swojej TT gdyż stara też dawała ciała już :P

  5. #20

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Serock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12
    Odkopuję temat jeszcze raz, ostatnio mam podobny problem jak autor wątku

    Chciałbym wiedzieć co steruje pompką, po wymianie, latem załączała się za każdym razem a teraz jak jej się zachce...

    co dziwne - zauważyłem, że po wypięciu kostki z nowej pompki, podpięciu silniczka od starej i ponownym przekręceniu kluczyka zaczyna działać (stara) - gdy w czasie pracy starej wypnę ją i podepnę tą nową to też chodzi - nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale przyznam że już całkiem zgłupiałem, obie pompki są identyczne więc chyba przełożę stary silnik do nowego wirnika i wtedy zobaczę

    Paweł widziałem w innym wątku że też miałeś ten problem, udało Ci się rozgryźć zasadę wysterowywania tej pompki?

Podobne wątki

  1. Chłodnica wody dodatkowa ta mała boczka od R32
    Przez unsuitable w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 04:14
  2. dodatkowa pompa wody,co ją uruchamia?????
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 09:09
  3. Dodatkowa chłodnica płynu 3,2
    Przez choody w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 11:37
  4. dodatkowa pompa wody
    Przez Dziki_Wacek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 17:41
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 20:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •