ukladzie dolotowym cisnienie wypracowane przez turbine
czyt. "wzbogaca czasteczki elementarne wchodzace do nadkomorowy pół-obrotowniko-spalniko-zaworu" :P :P

Nie no artur, moze i cie zaskocze ale...

przeczytalem raz twoj post i nawet nie sprobowalem zrozumiec co napisales :P potem stwierdzilem, ze moze jednak sproboje to przeczytac ze zrozumieniem... przeczytalem - potem jeszcze raz przeczytalem, probojac to sobie wyobrazic (akurat dzisiaj bawilem sie w zdejmowanie tych wszystkich pokryw z silnika, wiec nie bylo mi trudno wyobrazic sobie jak wyglada silnik)...

Potem sprobowalem sie domyslec co to uklad dolotowy i w koncu stwierdzilem - ze czaje Dzieki!

Teraz sproboje to delikatnie podsumowac:

DV i BOV zasadniczo niczym sie nie roznia - poza tym ze dv wpuszcza powietrze spowrotem do ukladu (brak dzwieku) a bov wypuszcza powietrze do atmosfery(dzwiek).

DV juz mamy - wiec jakbym mial zakupic takowego, to tylko po to zeby byl lepszy od oryginalnego (szczelniejszy) - ze wzgledu na tworzywa wykonania.

Czy dobrze dedukuje ze splitter slabiej syczy od BOV ? (bo polowa wraca do ukladu)

Reasumujac - lepiej kupic splitter bo jak mi sie znudzi syczenie to zawsze moge go ustawic jako pelne DV i po prostu miec jeden lepszy element pod maska.

ps. Artur - to byl pierwszy prawie "techniczny" post w twoim wykonaniu po ktorym mam wrazenie ze co kolwiek zrozumialem