Cytat Zamieszczone przez miloo666 Zobacz posta
Zmieniłem oryginalny tytuł w związku z czesto pojawiającymi się w tym wątku innymi niż Splitter rozwiązaniami . Od tej pory w wątku tym dozwolone są dyskusje o wszelkich innych opcjach dotyczących tematu BOV , DV i ich hybryd

Zainstalowałem BLOW OFF FORGE który zamowilem jakies 3 tyg temu...

Forge Motorsport | Alloy Fabrication

Model BOV-a: FMDVSPLTR

Montarz byl bardzo prosty, po wyregulowaniu zaworu (zgodnie z instrukcją) wszystko działa OK - tak jak producent zapewnial nie bylo zadnego wariowania komputera i zadnych blędów... bylem mile zaskoczony po przejazdzce próbnej zawór w przeciwienstwie do oryginalnego boscha (plastik-dziadostwo) nie przepuszcza powietrza i jest szczelny, dzieki czemu nie ma spadku mocy i petarda pięknie sie kreci do 7 tys obrotów! (potem odcięcie)... Miejsce upustu atmosferycznego mozna zaslepic specjalną zaslepką jak ktos chce miec w 100% zawór recylkujący (ale po co? )


Zrobilem 400 Km od montazu i dzisiaj rano podpinalismy go jeszcze do komputera diagnostycznego - błędów 0

Spalanie srednie (tryb mieszany) tez mi spadlo (9,3 dm3/100 Km), dodam jeszcze na koniec ze przeprogramowalismy przeplywomierz pod filtr stozkowy który mam u siebie zamontowany (wlasciwie wszystko co trzeba zostalo poustawiane )... tak ze wszystko jest dopięte na ostatni guzik i calosc ze sobą pięknie współgra teraz jeszcze TT czeka na CHIP ale to po swietach


Oto zdięcia zamontowanego BOV-a :









moze nagram jescze filmik zeby mozna bylo posluchac jak to fajnie chodzi....


POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE WESOLYCH SWIAT!
Odgrzewam kotleta bo mam pytanko co do tej regulacji .Możesz mi opisać jak go ustawić żeby wszystko śmigało dzięki