Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 42

Wątek: Plyn chlodniczy/GLOWICA duzy problem

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    Plyn chlodniczy/GLOWICA duzy problem

    Witam, mam problem z iloscia plynu chlodniczego. Gdy kupilem samochod wracalem nim 600km i bylo wszystko w porzadku. Pare dni pozniej gdy jechalem zagotowal sie plyn chlodniczy, czytalem troche na necie i balem sie ze to moze byc problem z glowica gdyz plynu takze ubylo. Dolalem plynu i jakis czas bylo w miare dobrze. Dzisiaj wyskoczyla mi kontrolka wysokiej temp. i z ciekawosci zajrzalem do zbiornika i okazalo sie ze jest pusty O.o :/ Martwie sie ze glowica jest peknieta lub uszczelka poszla (dobrze sie nie znam ale troche poczytalem). Nie wiele nim jezdzilem i gdy stal w miejscu nie zauwazylem by cos wyciekalo, pojezdzilem ostatnio ale tez nie wiele zrobilem moze z 500km i plynu ubylo, czyzby ubywal tylko podczas jazdy i o czym to swiadczy? Jesli to problemy z glowica to czy jest jakis sposob by to sprawdzic gdyz jestem bardzo zmartwiony.

    Dziekuje z gory za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jeżeli płyn zagotował się to na pewno "uciekł" przez wężyk nadmiarowy i się po prostu wylał. Nie wiem gdzie on ma ujście bo się nie przyglądałem. Jeśli chodzi o głowicę to pewnie chodzi ci o "wydmuchaną" uszczelkę pod głowicą. Powiem jak jest na przykładzie motocykla, u nas w TT pewnie jest to samo. Jeżeli by wydmuchało ci uszczelkę, to w oleju silnikowym miałbyś płyn chłodzący, widać to po spienionym oleju albo po prostu na miarce na bagnecie poziom oleju by wzrósł. Myślę, że to nie jest tego kwestia. Spróbuj przeczyścić układ, zalać nowy płyn, sprawdzić termostat czy działa (Najlepiej komputerem diagnostycznym typu VAG). Takie moje rady

  3. #3
    Awatar bartzaw
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    45
    1. Sprawdź poziom oleju na bagnecie i wygląd oleju, jak ma kolor "kawa z mlekiem" to plyn dostaje się do oleju - Nie fajnie....
    2. Sprawdź dokładnie czy nie ma wycieku płynu (pęknięty wąż, chłodnica, zbiorniczek przy uchwycie).
    3. grzeje się z powodu braku płynu napewno ale ustal gdzie ten płyn jest.

  4. #4
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Jeżeli nie stwierdziłeś jakiegos nadmiernego kopcenia z wydechu (białego i szybko znikającego bo pochodzącego od gotującego sie płynu a nie oleju) to raczej nie ma obawy o głowicę czy jej uszczelkę.
    Nasuwa mi się w związku z tym pytanie o działanie ogrzewania we wnętrzu pojazdu bo jeżeli zauważyłeś, że nagrzewa zbyt słabo to wskazywałoby na uszkodzoną pompę wody co skutkuje gotowaniem sie płynu i wyrzucaniem go na zewnątrz podczas jazdy lub tuż po zatrzymaniu się.
    Sprawdź/ uzupełnij poziom płynu, korka jeszcze nie zakręcaj, odpal silnik i zerknij do zbiorniczka czy widać tam jakiś wir, czy panuje w nim absolutny spokój. Jeżeli jest spokój to masz pompę płynu do wymiany i koniec zmartwień. Jeżeli widać tam ruch płynu to pompę masz ok. Idąc dalej- jeżli pompa działa to podczas gdy silnik jest rozgrzany i chodzi, złap za górny i dolny wąż wychodzący z chłodnicy i sprawdź czy obydwa węże są relatywnie gorące, a jeżeli jeden jest wyraźnie zimniejszy to masz do wymiany termostat (zamarł w pozycji zamykającej obieg)

    Jeżeli pompa i termostat są ok to pozostaje Ci podjechać do jakiejś stacji diagnostycznej i zrobić test spalin pod kątem zawartości H20 w spalinach. Diagnosta powie Ci już co i jak a jak nadal bedziesz miał pytania to pisz.

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    pavel w zasadzie wyczerpał temat , dodam tylko ze możesz jeszcze sprawdzić plastikowe kolanko mocowane do bloku w którym siedzi czujnik temperatury .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Dziekuje wszystkim za szybka odpowiedz, dzisiaj nie mialem czasu bo mam nauke ale bedzie weekend to sie lepiej czepie tego wszystkiego i zdam relacje z tego co sam moge sprawdzic. Wrazie watpliwosci napisze co i jak. Mam nadzieje ze to nie jest problem z glowica tylko jakas mala usterka. Pozdro

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja słyszałem od jednego mechanika że lubi się psuć kranik pod samochodem do spuszczania płynu chłodniczego oraz to kolanko co dochodzi do termostatu. U mnie było wygięte i była możliwość że będzie cieknąć.

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    gniewkowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    199
    Kolor
    srebrny
    Posty
    18
    Kolego miałem ten sam problem co Ty i też myślałem że to jest głowica, ale poźniej okazało sie, że to pompa wody rozleciała się na kawałki.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Polanica Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    12
    Witam kolegów!
    Właściwie temat porad wyczerpany, ale jest jeszcze jedna sprawa o której nikt nie wspomniał. Co prawda miałem do w passacie b5 ale to ta sama część. W korku zbiorniczka wyrównawczego jest zwór, który puszcza nadciśnienie powyżej określonej wartości. Stosunkowo często dochodzi do jego przytkania i wtedy to nadciśnienie szuka sobie "słabszych punktów" i wywala płyn a szczególnie przy trudnej jeździe /korki/ oraz po wyłączeniu silnika /przy niepracującej pompie bardzo rozpręża się płyn/. Posłuchaj po wyłączeniu silnika czy korek cicho syczy jeśli nie to proponuję zacząć od korka a nie rozbieraniu silnika wg zasady zacznijmy od rzeczy najprostszych. Aha korek kosztuje do 30 zeta. Życzę powodzenia.
    Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

  10. #10
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Witam!
    Mam podobny problem z gotujacym się płynem chłodniczym:/ Auto posiadam od niedawna i nie było żadnych problemów z temperatura aż tu nagle w niedziele auto mi się zagotowalo. Co dziwne stało sie to tak nagle. Byłem u mechanika powiedzila ze to termostat bo rzeczywiscie na to wskazywało. Wymiana jednak nie pomogła i nie da rady sie poruszac bo auto sie nadal grzeje. Proponowałem mu że to pompa wody, on jednak uważa ze jak siada pompa wody to strasznie hałasuje i od razu to wiadomo i straszy mnie uszczelka pod glowica:/ Płyn jednak nie ubywa (chociaz nie jezdze nim teraz to nie da się tego zaobserwowac). Czy to jednak możliwe ze tak nagle podczas jazdy wydmuchało uszczelke? Powiedzcie mi jeszcze w jaki sposob psuje sie ta pompa, bo znajomy mi mowil ze łamią sie łopatki, jednak jak to mozliwe by metalowe lopatki sie pokruszyly:/ (no chyba ze sa z palstiku)? Znacie moze kogos konkretnego z okolic Otwocka kto by pomógł mi stwierdzic co sie dzieje? Czy jak podlacze TT do kompa to pokaze mi że pompa sie zejsrala?
    Z gory dzieki,

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Popatrz na forum troche bylo o pompach.A tu masz przyklad polamanych lopatek: VW and Audi Water Pumps Blog

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak połamały się łopatki, nie ma co tam hałasować, są plastikowe. Jak wymieniasz, poszukaj z metalowymi. Możesz zobaczyć czy w zbiorniczku z płynem jest jakiś ruch (powinien być cały czas), jak nie ma, to pompa do wymiany. Przy okazji i rozrząd Mechanik chce sobie zarobić i kombinuje nie do końca się znając, lepiej zmień go. Na vagu nic nie wykryjesz. Zobacz starsze tematy odnośnie grzania się, przewijało się to już kilka razy przez forum.

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pompa do wymiany, plastikowe łopatki rozwaliło w drobny mak, przerabiałem temat parę dni temu, kupuj z metalowym wirnikiem, takie robi teraz tylko i wyłącznie firma Hepu
    Powiedz mi jeszcze z jakiego to supermagika korzystasz w tych okolicach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Pompa do wymiany, plastikowe łopatki rozwaliło w drobny mak, przerabiałem temat parę dni temu, kupuj z metalowym wirnikiem, takie robi teraz tylko i wyłącznie firma Hepu
    Graf, Hepu i chyba Meyle. U siebie mam polecana przez ZUCZKA Hepu.

  15. #15
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Pompa do wymiany, plastikowe łopatki rozwaliło w drobny mak, przerabiałem temat parę dni temu, kupuj z metalowym wirnikiem, takie robi teraz tylko i wyłącznie firma Hepu
    Powiedz mi jeszcze z jakiego to supermagika korzystasz w tych okolicach
    Ten supermagik z Kresów tam koło straży pożarnej, nazwiska nie pamietam:d A polecasz kogos kto zrobi to szybko , sprawnie i nie za drogo? Ile wyszła Cię taka średnai przyjemność?

Podobne wątki

  1. Ubywajacy plyn chlodniczy
    Przez raffi20 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 16-01-2017, 14:01
  2. Duży problem bo TT chodzi jak Subaru..
    Przez mLody w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 16:21
  3. Wyciek oleju miedzy blokiem a glowicą.
    Przez asthor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 15:48
  4. Audi TT 180 PS - duzy problem!!
    Przez Jujo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 21:04
  5. Mały problem...albo duzy
    Przez zelu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •