Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 42

Wątek: Uchwyt na telefon w TT

  1. #1
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134

    Red face Uchwyt na telefon w TT

    Witam,
    Czy ktos ma cos takiego u siebie?

    Audi TT/cabrio od 11/98 - 093095 by: KUDA Phonebase - AMS - UCHWYTY

    albo cos podobnego co montuje sie w tym samym miejscu..

    Szukam własnie takiego uchwytu pasujacego do Samsunga i9000 Galaxy S

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na forum nikt się jeszcze nie chwalił

    Myślę też że samo mocowanie przeznaczone pod konkretny telefon trzeba skombinować na własna rękę i zamocować do tego uchwytu ..

    Swoją drogą spoko patent .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    Ja mam taki uchwyt, a mocowanie do telefonu uniwersalne firmy HAMA
    Zadnych dzior w aucie sie nie wierci. Tą konsole się tylko nakłąda, ale trzyma sie jak cholera
    Przydatne bo w naszych TT ciezko o miejsce na telefon do tego proponuje zestaw glosnomowiacy Nokia CK-7W
    Teraz z niego juz nie korzystam bo auto wiecej stoi niz jezdzi wiec moge sprzedac za 50zł
    Jutro moge wkleić jakieś zdjęcia


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez Kuxik ; 27-02-2011 o 12:01
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  4. #4
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Coś do odświeżenia. Jakiś czas temu były gdzieś dyskusje na temat uchwytu na kratki powietrza. Poleci może ktoś jakiś interesujący uchwyt na telefon? Na codzień wołałbym coś takiego niż na szybę

  5. #5
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Jak tylko ktoś mi powie jak się wkleja zdjęcia to zaprezentuję swój uchwyt W opisie uprawnień mam informację, że nie mogę dołączać załączników - czy można to odblokować i do kogo mam się zwrócić?

    Pozdrawiam
    FockeWulf

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kożystaj z zew serwerów i wklejaj przez URL
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Dzięki za info. Myślałem, że są jakieś inne opcje bezpośrednio na forum.

    Co do uchwytu na telefon: Przekopałem Internet wzdłuż i wszerz aby znaleźć optymalne - dla mnie - rozwiązanie. Założenie było takie, nie zaklejać szyby i nie zmniejszać pola widzenia. Choć z założenia fajne, odpadała także stacja dokująca na dole w miejscu przeznaczonym pod popielniczkę. Pomijając, że rozwiązanie to przewidziane dla iPhone, mocowanie jest zbyt nisko. Jako stacja ładowania i przechowywania telefonu sprawdzałoby się pewnie dobrze, ale już jako nawigacja chyba nie.


    http://specdock.com/

    Rozwiązaniem optymalnym był dla mnie montaż w okolicach wylotów wentylacji. Ktoś na forum prezentował chyba metalowe blaszki cięte CNC wkładane w między pierścienie dwóch nawiewów.



    Przypadkiem znalazłem rozwiązanie, które prezentuję poniżej, a które wydaje mi się optymalne i chyba najlepsze ze wszystkich.



    A tak wygląda to w praktyce - oceńcie sami:









    Telefon montuje się jedną ręką, choć wtedy od czasu do czasu trzeba poprawiać trzymanie uchwytu w nawiewach. Telefon się nie wyślizguje. Uchwyt dobrze się sprawdza w funkcji nawigacji oraz zwykłego "przechowywacza" telefonu (bez natywnego zestawu głośnomówiącego można rozmawiać przez wbudowany głośnik telefonu, bo ten znajduje się na dobrej wysokości). Dodatkowo, gdyby komuś się grzał telefon od GPS-a - nawiew jest sprawny i chłodzi telefon, który nigdy się nie nagrzewa.

    Uchwyt można ze sobą zabrać i wmontować w innym aucie

    Uchwyt produkowany jest przez niezależną firmę, ale dystrybuowany przez Apple. Do kupienia jedynie w polskim sklepie internetowym Apple Store (w sklepach stacjonarnych nie mieli). Paczka przychodzi z Holandii.

    Strona dystrybutora z prezentacją produktu http://www.kenu.com/products/airframe

    Pozdrawiam,
    FockeWulf

  8. #8
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dzięki za info! Na pewno rozważe ten model

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I rzeczywiście jest tak jak piszą że nie zostawia śladów (nie rysuje) kratek nawiewów?
    Bardziej interesuje mnie wożenie telefonu pionowo - dobrze się trzyma? Nie wypada wtedy? Widzę że to Twoje zdjęcia (poznałem śliwkowy kolor ) - testowałeś jakiś cięższy telefon niż S2? Próbowałeś włożyć 5-cio calowy telefon? Pytam bo niedługo będę miał taki i nie wiem czy nie kupować Airframe+ który nawet nie wiem czy jest dostępny u nas.

    W sumie w trakcie pisania prawie wszystko znalazłem na YT Zastanawiam się tylko nad tańszą alternatywą: http://qoltec.pl/products.php?cat=Samochodowe&id=14de9 za 17 zł na alledrogo


    Mógłby ktoś wrzucić szczegóły tych blaszek wsadzanych pomiędzy nawiewy? Bo nie mogę znaleźć..

  9. #9
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    http://allegro.pl/qoltec-uchwyt-samo...564717867.html
    tu masz za 14 zł a jak tyle to kosztuje to pewnie nawet nie jest w stanie zapachu samochodowego utrzymać a co dopiero 5 cali

  10. #10
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    No no - o ten mi chodziło - machnąłem się z tymi 17 zł. Dlatego nadal rozważam każdą opcję. Bo mam na uwadze że nie zawsze tańsze jest do bani.

  11. #11
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Tak, to moje zdjęcia. Odnosząc się do pytań:
    - telefon trzymam poziomo, pionowo nie próbowałem, wydaje mi się jednak, że nie powinno być problemu - uchwyt jest z miękkiej gumy i bardzo dobrze trzyma (przetestuję jutro ustawienie pionowe)
    - uchwyt się obraca tak, że można dopasować grubość kratki nawiewu
    - śladów uchwyt nie pozostawia - "nóżki" są z metalowych blaszek (rdzeń) zatopionych w miękkiej gumie
    - używam tylko z SII. Czy 5 cali wejdzie, nie wiem - próbowałem Galaxy Note III (5.70 cala) - ciut brakuje i nie da się włożyć, więc z 5 calami może być ok. Pamiętaj jednak, że cal calowi nie równy i wszystko zależy od proporcji ekranu.

    Uchwytu z Allegro nie próbowałem, ale myślę, że cena jest na tyle atrakcyjna, że któryś z kolegów może spróbować i opisać wrażenia. Obawiam się jednak, że ewentualna niedokładność wykonania uchwytu, w tym jakość gumy, może spowodować, że uchwyt będzie do kosza, a nie do telefonu. W uchwycie QOLTEC nie podoba mi się kształt uchwytu - na dole koło, które nie będzie dobrze trzymać, na górze prostokąt, ale "wywinięty" na zewnątrz. Z praktyki mogę powiedzieć, że największą robotę robią "kleszcze" gumowe.

    Co do uchwytu z blachy - poczytaj tutaj: http://tt-r.de.tl/Navihalterung.htm

    Pozdrawiam,
    Fockewulf
    Ostatnio edytowane przez FockeWulf ; 16-09-2014 o 20:34

  12. #12
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    No dokładnie - głównie chodzi o szerokość telefonu
    Też myślę że z tego taniego uchwytu nic nie będzie.

    Dzięki za odpowiedź

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na stronie appla dostępny tylko biały na tą chwilę. A najlepsze jest to że i tak taniej wychodzi zamawiając ze strony producenta heh - no chyba że vat dodadzą..

  13. #13
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Właśnie dostałem paczkę z uchwytem od TomTom. http://allegro.pl/tomtom-uchwyt-tele...668395975.html
    Wygląda OK, sprawia wrażenie całkiem stabilnego po zamontowaniu. Stawia solidny opór podczas regulacji co sugeruje, że nie będzie się szwendał z boku na bok przy każdym zakręcie. Potestuję kilka dni i podeślę zdjęcia jeśli będzie coś warty.
    Mój telefon jest dość spory - Samsung Grand Duo, ale uchwyt daje radę.

  14. #14
    Awatar jacjusz
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    "srebny"
    Posty
    113
    Mam pytanie, czy podane wymiary (po rozsunięciu) są zgodne z tym co jest w opisie, bo jak zmierzyłem swój tel. tj. Nokia Lumia 820 to miałbym po 2mm luzu. Chyba trochę mało.
    Ostatnio edytowane przez jacjusz ; 23-10-2014 o 08:26

  15. #15
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez jacjusz Zobacz posta
    Mam pytanie, czy podane wymiary (po rozsunięciu) są zgodne z tym co jest w opisie, bo jak zmierzyłem swój tel. tj. Nokia Lumia 810 to miałbym po 2mm luzu. Chyba trochę mało.
    Mój Szajsung Grand Duo to spory telefon, coś ca. 5 cali przekątnej. Szerokość 78 mm plus tylny dekielek zespolony z przednią osłoną ekranu, co sprawia, że potrzeba nieco więcej miejsca niż szerokość nominalna ale mimo to pasuje. Po bokach jest pianka stabilizująca, która dobrze obejmuje.

Podobne wątki

  1. Konsola na telefon do TT
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 10:29
  2. Telefon Satelitarny w TT
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 08:03
  3. Telefon
    Przez ksolk w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-02-2008, 08:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •