Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Tylnie zawieszenie Quattro - pytanie , pomoc

  1. #1
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481

    Tylnie zawieszenie Quattro - pytanie , pomoc

    Witam wszystkich TT-tkowiczow. Pisze do was z ogromnym zapytaniem.
    pyt1. czy ktoś z was posiada schemat zawieszenie tylnego quattro. Chodzi oto czy da się zdemontować te wystające piździki zaznaczone na fotce wewnątrz sprężyny.

    pyt2. Ogólnie do czego one służą ? czy po to tylko aby sprężyna nie wyskakiwała czy być możne są to jakieś ograniczniki tylnego napędu aby półośka się nadmiernie nie wyginała ?

    pytanie 3 - do artura ... kiedyś przed awaria forum rozmawialismy o zawieszeniach etc. wteyd artur zarzuciłes taka 1 fajną fotka bardzo by mi teraz zależalo na niej. chodziło konkretnie jak gość miał w bagażniku TT ustawione butle elektro zawory etc od air ride. byłbym wdzieczny jakbys jeszcze raz zapodal ta fotke


  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    te "piździki" to takie odboje w razie jeśli sprężyna się na tyle zgniecie aby nie doszło do udeżenia zwój o zwój sprężyny albo wachaczem tarczą, lub kołem o inny element, generalnie to zabezpieczenie żeby przy nagłym uderzeniu z amortyzować tą siłę na tych gumach a nie metalem o metal uszkadzając to, nigdy tego nie demontowałem ale myslę że na pewno się da, aczkolwiek całkowicie bym tego nie usuwał, jesli chcesz aby auto dało się "położyć" to przyszlifuj to odpowiednio ale pamietaj że amortyzator może nie pozwolić na dalsze położenie auta bo się całkiem schowa ..no chyba że Twój gwint ma sporo krótsze amory że umożliwa taki zabieg...

  3. #3
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    amory są krótsze... bardziej chodzi mi aby sprężyny zastąpić poduszkami, gdyż nie mogę ostawić zbieżności kól jak go obniżę.. jeśli ustawie...to kąty są takie że głowa mała a z kolei jak wyprostuje kąty to wtedy na zakrętach nie da się auta opanować. Wiec na razie orientuje się w temacie jak będzie wyglądała przyszłość auta. Jak nic nie zdziałam to cóż zostanie tylko na sprężynach H&R

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak bardzo obniżyłeś, to żeby ustawić zbieżność chyba będziesz musiał zrobić i górne regulowane wahacze. Ustawiasz to sam na oko?

  5. #5
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    obniżyłem ile się dało. tylko dolna regulacja wahacza wystarczyła do ustawienia "zbieznosci". ogólnie niby ustawiona jest zbieżność ale kąty kół są masakryczne. można wyprostować koła nie ma problemu tylko wtedy jak wchodzę w zakręt auto się nie bd trzymało drogi bo mało co jest tej sprężyny (uginanie się) aby miała sama zmieniać kąty pod odpowiednim przechyłem auta

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ogólnie to uważam że przesadne obniżanie nie ma zbytniego sensu , i to co kiedyś widziałem u Ciebie w zupełności starczy, a jak dla mnie to aż zanadto, ale o gustach się nie dyskutuje, a z tego co mi było wiadomo to z tyłu kół nie bardzo da się wyprostować? no chyba że jakimś patentem lub kupując regulowane wachacze...no chyba że mnie wprowadzono w błąd;/

  7. #7
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Kolega ma przerobione oryginalne wahacze. Swoją drogą ja też
    Raczej musisz mieć bardziej pochylone jak tam nie wiele się ugina - jeśli chcesz szybko pokonywać zakręty. Niestety kosztem opon. Jak tam nie wiele chodzi, to myślę, że ze 2-3 st., a to już zjada wewnętrzne części opon.

    Bezpieczniej troszkę podnieść auto i dać na jakieś 1,5 st. Sam mam tak ustawione i dobrze się trzyma. No, tylko ja tak nie obniżałem i w zakrętach pewnie są większe kąty. Poza tym zima się szykuje, te kilka cm prześwitu raczej nie wystarczy, żeby przejechać przez kilka płatków śniegu

  8. #8
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    my su tutaj gadu gadu ale dalej pytania zostają bez odpowiedzi

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to odnośnie piździawek to Ci napisałem że są to odboje zawiasu, jakoś intuicja podopowiada mi że w środku bedą śruby , sprawdź tak na wszelki wypadek, chociaż ja bym tego nie demontował najwyżej przyciał troszkę i tyle a jesli chcesz je zdemontować to czuję że bez wyjęcia sprężyny się nie obejdzie, odnośnie fotki no to musimy poczekać na Arttura

  10. #10
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Pawel generalnie pytam się czy zdemontować można czy nie... bo wtedy na wszelki wypadek łatwiej by było poduszki zamiast sprężyn zamontować a tak to te odbojniki tylko bd przeszkadzać latwiej by bylo jakby miał ktoś schemat tylnego zawieszenie pewno były by wszystkie śrubki pokazane i sprawa by się wyjaśniła czy można to zdemontować

  11. #11
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    zapożyczyłem z Google. Czy jak jest auto niżej piekniej nie wyglada ?


  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254

    Nie wiem czy to 4A da się jakoś zdemontować, więcej szczegółowych zdjęć nie znalazłem. Wygląda na to, że dolną można zdemontować, ale śrub nie widać.
    Jak chciałbyś montować poduszkę chyba trzeba będzie podpiłować górę i dospawać jakiś uchwyt.

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    górną też się da, przecież nie przyspawali jej do karoserii...pytanie tylko czy łatwo, szczerze to wydaję mi się że po wyjęciu sprężyny nie będzie z tym kłopotu, a odnośnie autka bardzo ładne ale na tej pierwszej fotce (mam na myśli wariant że zostawiasz auto pod markerem i kładziesz je a potem wsiadasz podnosisz i jedziesz) ale na drugiej fotce tylnie koło wygląda jakoś pokracznie dziwnie pewnie dlatego że wachaczu się złożyło i koło poszło do przodu bo wachacz się ugiał ;/

  14. #14
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    panowie dziękuje za zainteresowanie tematem już wszystko wiem.. i znalazłem






  15. #15
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Takie zawieszenie jest bardziej praktyczne niż to co masz teraz i o koleiny zaczepiasz
    W każdym momencie można podnieść, a nawet bardzo wysoko (jak dobrze pamiętam, widziałem kiedyś całą galerię tych zdjęć) ...i w teren!
    Ostatnio edytowane przez Darson ; 28-10-2010 o 21:44

Podobne wątki

  1. Zawieszenie sportowe do quattro - FK&HR
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-09-2017, 16:13
  2. Koło + zawieszenie, pytanie czy to się wszystko zmieści
    Przez bq666 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 16:49
  3. Zawieszenie zwykłe a quattro
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 16:29
  4. Zawieszenie obniżające [only for Quattro] !
    Przez ALEKSIEJ w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •