Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Zrywanie trakcji w quattro

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612

    Zrywanie trakcji w quattro

    Pytanie do osob z 240-250 km i wiecej. Czy przy wlaczonym esp na dwojce zdarza wam sie zerwac trakcje tak zeby esp musialo zadzialac? I to na suchym?

    Co ciekawe jak wylaczam esp, to po prostu jedzie, nawet nie slysze zeby zapiszczalo, wiec nie rozumiem czemu esp wchodzi do gry.

  2. #2
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Mi potrafi bez problemu zapiszczeć przy zmianie z jedynki na dwójkę w wersji 180KM

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cezary nie dodałeś że stało się to po małej modyfikacji jaką zrobiliśmy w twoim aucie, więc jeżeli zrywa trakcję to chyba tylko na plus
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    No prawda, ale modyfikacja wydawała mi się malutka Ale może to przez nią, kto wie

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wyłącz esp i jeśli na 1 i na 2 niema dużego pisku to znaczy że esp świruje...mi na dużych kołach i cieniutkich oponkach czasem potrawi zamigać nawet na przejeździe przez tory przy 5 na godzinę...raczej nie ta moc żeby mocno gubił trakcję..ale pisałem CI na pw...

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Bez ESP w ogóle nie ma pisku Czy znane są przypadki wariowania ESP, tak że interweniuje kiedy nie powinno? Przejazd przez tory się nie liczy, odrywa się jedno koło = komputer myśli ze masz poślizg.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to musi wariować esp...ja ogólnie jeżdżę na wyłączonym bo parę razy miałem tak że wyprzedzam ostro auto jedno koło delikatnie się poderwało na nierówności esp mi zaczyna migać, gazu ujmuje samochód zwolnił a auto z naprzeciwka się zbliża a ja dopiero gdzieś po 1-2s znowu zaczynam przyspieszać...a na 1 biegu długo CI ta lampka się świeci? no a przy zmianie na 2 to tylko mignie chwilkę i już się nie powinna zapalić...

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    284
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    52
    na suchym i na prostych kolach mi takze nie zrywa trakcji... na zewnatrz tylko jest slychac jak kola przy redukcji raz obruca ale nie piszcza...

  9. #9
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Nie ma opcji żeby sie ESP odzywało na drugim biegu. U mnie (225 KM) na jedynce nigdy nie chce zadziałac, nawet na mokrej nawierzchni (ew. przy strzale ze sprzęgła mogłoby się odezwać, inaczej na pewno nie przy jeździe na wprost).

    świecenie lampki ESP przytrafia mi się tylko w zimie, na pierwszym biegu oczywiście tak, ale na drugim już rzadko (quattro + dobre opony na zimę specjalnie do 4x4).
    Musisz mieć jakiś błąd, ja pamiętam taką historię jak w ogóle padło mi ESP i ABS (całą zimę jeździłem bez)

    Przyczyną był czujnik ABS w prawym tylnym kole. Jego uszkodzenie objawiało się tak, że jadąc sobie normalnie z włączonym ESP nagle, np na zakręcie przy małej prędkości samochód hamuje tak jakbym wdepnął hamulec do podłogi i jedzie zahamowany przez pare sekund, po czym uruchamiają sie jednocześnie kontrolki ESP i ABS na kokpicie. Dodam, że po odpaleniu ponownym samochodu one się już nie świecą (nie zawsze) do czasu aż historia się powtórzy.

    Ja bym upatrywał dziwnego zachowania ESP właśnie w tym czujniku (jest bardzo źle osłonięty, woda leci na niego strumieniami).

  10. #10
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    W zimie na oblodzonej drodze jak się mocno doda gazu, to nawet na 4-5 potrafi się odezwać esp :P

    Sprawdź czy masz odpowiednie ciśnienie we wszystkich kołach.
    Jak masz wszystko ok, to zrób logi i dowiesz się które koło inaczej jedzie, może kabelek czasem nie łączy.

    Zapiszczeć przy zmianie biegów? Zawsze się zastanawiałem jak to niektórzy robią Mi to się jeszcze nigdy zdarzyło podczas szybkiej zmiany używając sprzęgła. Z hamulcem to robią czy jak?

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    arthstudio no to jak na mokrym nie chce Ci sie esp włączyć to podejrzewam że Twoje stadko rumaków się rozbiegło, ja jak ruszam na lekko wilgotnej i wyłączonym esp to zawsze czuje jak któreś koła tracą przyczepność i na 2 biegu tez często czuję uślizgi , a w zimę, mam nowiótkie zimówki i jaki by nie był śnieg to jadąc bez problemu zrywam trakcję jeszcze na 3 biegu, nie mówię o oblodzonej nawierzchni ...więc rób logi bo coś musi być nie tak, a nie wierzę że masz takie super opony że tak lux kleją że nawet na mokrym dają radę;/

  12. #12
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Koni jest zmierzone 218. Oczywiście wszystko zależy od nawierzchni, o lodzie nic nie wspominałem bo to wiadomo, a i śnieg bywa różny. Jak poprószy całą noc i się wsiądzie o 5 rano (raz mi się zdarzyło) to faktycznie jest ciekawie bo cięzko sie zebrać Pamiętam taką sytuacje w Krakowie jak cała zakopianka była zasypana rano a samochody stały bokiem poustawiane na środku dwupasmówki

    Na mokrym - pozostaje przy swoim, jestem zdumiony jak auto się trzyma, na zakrętach tez, chociaż jak wyleci to zachowuje się tragicznie (nie to co torsen). Zimą nakręce parę klipów i wrzuce na YT jako reklamę quattro

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no nie wiem ale ja mam już sprzęgło nie pierwszej świeżości a np wrzucam sobie bieg 1 z miejsca kierunek i skręt w prawo tak jak bym się włączał do ruchu, dam 2.5 tys obrotów i puszcze i jak po chwili dam w opór to **** mi zatańczy że ma ochotę wyprzedzić przód tak że muszę mocno kontrować i ujmować gazu...a wystarczy tylko że nawierzchnia będzie lekko wilgotna, a przecież nie mam jakiś dużo większych mocy niż seria...

  14. #14
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Tak, wtedy można zerwać, ale ponownie: wszystko zależy od nawierzchni. Nie mozna jej dzielic na suchą, mokra i ośnieżoną. Sprawa jest troche poważniejsza, np lekki deszcze po kilku dniach suszy jest o wiele groźniejszy niż droga po tygodniowej ulewie. śnieg tak samo jest czasem zbity, czasem puszysty, czasem jest go mniej a czasem więcej pod kołami. W każdym razie quattro sprawdza się świetnie w każdych warunkach i to się liczy.

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    O zrywaniu trakcji głównie decydują niutki i moment ich pojawienia się, więc to że masz 218hp o niczym nie świadczy u Cezarego problem pojawił się od razu po poprawieniu dolotu, turbina wcześniej wstaje i nie jest już tak ciepło, więc może obnażać się gorsza jakość opon, na taką aurę, auto było skanowane i nie miało zadnych błędów ani w haldex ani w ABS jestem pewien że jak będzie ciepło to problemu nie będzie
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. problem z abs i kontrola trakcji
    Przez Badboyboxing w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 16:59
  2. Kontrola Trakcji - Problemy
    Przez messall w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 18:55
  3. kontrola trakcji
    Przez sleza w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:23
  4. Zrywanie trakcji.
    Przez ICE w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 14:40
  5. 225/45/17 a 205/55/16 - różnica w trakcji
    Przez Horblower w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •