Możesz podać nazwę tego warsztatu/adres internetowy. Moim zdaniem też się po prostu coś rozkodowało, może kluczyk może coś innego, ale dlaczego zdarza się to raz na kilkadziesiąt odpaleń, a nie ciągle?
DOKłADNY OPIS TEGO CO SIĘ DZIEJE:

Niestety pośredniczę jedynie w przepływie informacji, dlatego jestem trochę niedoinformowany co jest źródłem problemu, a to sprawa kluczowa.
Czy mogliyście mi dać jakieś namiary na dobrego mechanika specjalizującego się w Audi(Warszawa), który zajmuje się naprawdą zegarów?
Opiszę problem:
2 razy w ciągu dwóch tygodni po włączeniu samochodu od chiwlę potem zgasł, komputer wywalił masę problemów, które zostały wyczyszczone przez Pana z Audi Assist, stało się to drugi raz po dwóch tygodniach(Z T¡ RÓżNIC¡ żE WYSTARCZYłO ZRESTARTOWAÆ IMMOBILISER czy inne cudo JAKIMś MAGICZNYM CHWYTEM POD MASK¡ BEZ USUWANIA USTEREK). Nie był to akumulator ani nic podobnego, immobiliser po prostu blokował silnik, nie była to wina wyładowanej baterii w kluczyku itp. W tym samym czasie zegary coraz bardziej zaczeły wariować, to jest przebieg zaczał się resetować(dystans obecnej trasy) wskazówka obrotomierza drżeć, spadać do 0 itp.
Jakimś cudem Panowie z ASO powiązali to z zegarami, co więcej sami tę naprawę zlecają innemu warsztatowi, który w tej chwili tak jakby się schował pod ziemię, więc szukam kogoś dobrego w te klocki w Warszawie.
Samochód: Audi TT Q225(2001)
Po prostu samochód myśli, że chcemy go ukraść i te wszystkie usterki co wyskoczyły na notebooku, to pewnie blokada immobilisera czy coś w podobie. Samochód jest wyposażony w system DOG.
Wiem że opis nie jest dokładny, sam chciałbym wiedzieć co dokładnie trzeba wymienić, ale tak to jest jak nie usłyszałem tych informacji od ASO, a jak dla mnie jest to zupełnie niespójne.