Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Podnośnik szyby kierowcy

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6

    Podnośnik szyby kierowcy

    Witam wszystkich!
    Odkąd mam tt coś było nie tak z lewą szybą.
    Kiedy tylko samochód stał w słońcu, przy otwieraniu i zamykaniu, szyba głośno piszczała.
    Niestety teraz kiedy zrobiło się upalnie ta dziwna przypadłość osiągnęła swoje apogeum.
    Auto stało kilka godzin na słońcu. Wszedłem, otworzyłem szybki, żeby się przewietrzyło i próbowałem zamknąć. Niestety się nie udało. Szyba podjeżdżała na jakieś 10cm do góry i "odbijała". Niestety tak zostało do tej chwili. Samochód stoi w garażu i czeka na termin u mechanika.

    Oczywiście próbowałem dojść do tego co jest przyczyną.
    Rozebrałem drzwi.
    Początkowo wszystko wskazywało na "szyny", po których jeździ szyba, gdyż były dość suche.
    Pisk jest przeraźliwy!
    Wyczyściłem wszystko, nasmarowałem. Niestety nie nastąpiła absolutnie żadna poprawa.

    Odkręciłem mechanizm podnośnika. Ma on taki "wałek" na który nawija się żyłka ciągnąca szybę po szynach. Nasmarowałem wszystko, założyłem z powrotem.
    Niestety szyba nadal zostawiała sporo do życzenia. Pisk nie uległ zmniejszeniu. Zmienił się jedynie zakres ruchu.

    Po ponownym odkręceniu okazało się, że żyłka która steruje mechanizmem i ciągnie szybę jest postrzępiona i sterczące druciki prawdopodobnie blokują jej działanie zwiększając opór przeciągania przez wszystkie przewody...

    Ostateczny werdykt jest taki, że żyłka kwalifikuje się do wymiany.
    Niestety domyślam się, że nie będzie to wcale proste i pewnie trzeba wymienić cały mechanizm.

    Czy ktoś miał podobny przypadek, lub ma pomysł co jeszcze mogę spróbować zrobić??

    pozdrawiam!!

    ps. dodam jeszcze tylko, że sam silnik jest na 100% sprawny. Sprawdzałem go niezależnie, nic nie skrzypi ani nie piszczy, bardzo ładnie działa.

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Od zewnętrznej strony jest kawałek gumki dociskającej szybę, mniej więcej na środku. Jak zjedziesz w dół szybą od góry ją zobaczysz. Po prostu wystarczy ją wyczyścić, zakonserwować i piszczenie podczas podnoszenia/upuszczania powinno zniknąć. Jak linka trzyma się na niewielu zwojach, to prędzej czy później może pęknąć. Ktoś kiedyś pisał na forum, że całkiem demontował to wszystko i było bardzo dużo zabawy, ale już nie pamiętam kto. Poszukaj, może znajdziesz, jest na forum trochę o szybach.

  3. #3

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Dzięki za radę wydawało mi się, że szybę dociskają tylko u góry 2 elementy gumowe/piankowe. Jeden taki prostopadłościan od zewnątrz i taka jakby podłużna gumka od wewnątrz, pionowa. Może faktycznie jest jeszcze jakaś gumka czy coś przez którą piszczy, a której nie zobaczyłem

    Co do żyłki - trzymają mi w tej chwili tylko 2 nitki. Niestety pozostałe się kotłują i zatykają kółeczko, które nakręca żyłke. To właśnie była przyczyna, że nie mogłem szyby zamknąć. Po prostu opór blokował silniczek.
    W tej chwili obcęgami wycinałem po kawałeczku tego kłębka ze zwojów i udało mi się zamknąć szybę... na koniec wyciągnąłem wtyczkę zasilającą, żeby szyba nie przesuwała się przy zamykaniu/otwieraniu drzwi... Przynajmniej mogę jeździć :P
    Jutro poszukam, czy faktycznie nie zauważyłem tej gumki dociskającej, co zasadniczo byłoby logiczne, bo sama żyłka chyba nie powinna tak ryczeć?? :P Pisk jest przerażający, na prawdę, nie chciałbym aby taki dźwięk mnie obudził Jak oglądnąłem to wszystko to dochodzę do wniosku, że są 2 wyjścia.. albo to rozebrać i założyć nową żyłkę podobnej długości (dociąć, żeby się zgadzała ilość nawinięć), co zajmie pewnie kilka godzin ;/ albo wymienić cały mechanizm = ~1000zł w plecy. Chyba wolę się pobawić w wolnym czasie, jeśli kiedyś w ogóle go będę mieć a za tą kaskę pomalować sobie dach na czarno ;P

    pozdrawiam

    ps. jakby ktoś uporał się z pękniętą żyłką to proszę, niech napisze jak będę z tym robić to wrzucę tutka ze zdjęciami dla potomnych, bo zanim rozkminiłem jak to wszystko działa to minęły z 3 godziny

  4. #4
    Awatar Chrisman
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wlkp.
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    CondorGrey
    Posty
    114
    witam i jak sobie poradziles z ta przypadloscia? bo u mnie szyba chodzila tak jak piszesz czyli 10 cm i na dol, mialem wrazenie ze kamyszek mi sie dostal do wnetrza drzwi i cos namieszal, probowalem jeszcze kilka razy ja zamknac po czym pekla linka, silniczek kreci i szyba w miejscu, podjechalem do mechanika i faktycznie linka urwana ale na chlopski rozum nawet duzy kamien nie mogl tam namieszac bo jest tyle miejsca wewnatrz.

    i teraz pytanie czy mozna wymienic ta zylke czy tylko caly mechanizm ktory jest dobry, mechanik mi mowil ze tylko komplet wymienic lub dac do regeneracji do jakiejs firmy.

    [ Dodano: |20 Lip 2010|, 2010 16:31 ]
    dobra widze forum dla trupow zero reakcji,
    moze napisze na czym stoje, dalem prowadnice do firmy ktora robi wymiane zylek, no i dostalem spowrotem, wszystko gites zalozylem, skrecilem, pare razy musialem poprawic ale na koniec i tak uskok szyby przy otwarciu lub zamknieciu drzwi jest o polowe mniejszy niz u pasazera i pamietam, ze w obu drzwiach byl w granicach 1cm a teraz mam z 0,5cm niby nie haczy uszczelki ani nic. ale denerwuje mnie bo wiem ze jest nie tak, czym to jest spowodowane?
    AUDI TT 2.0 TFSI S-line '07

  5. #5
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    witam, właśnie wczoraj dotknął mnie ten problem
    wróciłem z pracy, podczas wjezdzania na parking strzezony otwarłem okno by przyłożycz kartę do czytnika otwierającego szlaban i szyba pozostała już na dole
    troche się napociłem przy sciąganiu tapicerki drzwi po ciemku i pierwszy raz ( świeciłem sobie telefonem) ale udało się
    po zdjęciu silniczka zobaczyłem poszczępioną stalową linkę, na siłe zamknąlem jakoś te okno, dzis idę poobcinać te strzępy linki, może będzie działać
    no i jade do serwisu zamówić taką linkę o ile jest taka możliwość
    mam nadzieje ze do wiosny wytrzyma bez wymiany, potem zajmę się tematem
    jeśli mi się uda podziele sie uwagami i ewentualnymi poradami
    pozdro for all

    a tak na marginesie w gorące dni szyba też mi piszczy jak cholera
    audi TT QUATTRO

  6. #6
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    no już wiem.... mam do wymiany mechanizm podnoszenia szyby
    może ktoś wie, albo ma schemat, albo jakieś zdjęcia jak się za to zabrać, czy samemu idzie wymienić ?
    audi TT QUATTRO

  7. #7
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Mam pytanie, czy ktos sie orientuje gdzie we Wroclawiu albo okolicach sa jacys spece od naprawy linek albo podnosnikow szyb?

  8. #8

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    7
    Witam !

    Niestety mnie równierz dopadł ten problem. Szyny wyczyszczone i przesmarowane, gumki w drzwiach wyczyszczone - rozwiązał ktoś problem skrzypiącej szyby kierowcy? Gdzie może jeszcze tkwić problem??

  9. #9
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    No to dzisiaj i mnie dopadl problem "koltuna" na lince podnosnika. Najpierw ze 2 razy chrupalo przy podnoszeniu, potem szyba zjechala i juz sie nie podniosla. Szescie w nieszczesciu ze akurat wracalem do domu i wstawilem samochod do garazu. Przeszukalem net i wyszlo ze to typowy problem. Nitki na lince pekaja robi sie "koltun", ktory nie przechodzi przez zbrojenie lub blokuje sie na kolku.

    http://skiddmark.com/2012/02/running...i-tt-2-0-tfsi/

    Rozebralem drzwi, wymontowalem podnosnik i dokladnie to. Auto unieruchomione bo jak tu jezdzic bez szyby.
    No i co dalej? Kupowac uzywke to zaraz moze byc to samo. Nowka prawie 600 pln i nie wahalbym sie gdyby nie to ze przeczytalem ze te podnosniki sa po prostu trefne. Ludziom wymieniali to w audi na gwarancji i pogwarancyjnie, a koltun wracal na nowym podnosniku nawet po roku.

    Czy ktos moze zglebil ten temat? Moze akurat w tym przypadku lepiej kupic jakis zamiennik za 250 pln bo tam moze daja lepsze linki?

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1
    Witam, mam problem z szyba kierowcy bo nie chce sie zamknac unosi sie tak na 1/3 wysokosci i dalej nie chce sie podniesc... mozecie doradzic czym moze byc to spowodowane ?

  11. #11
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    A chrupalo chwile przed tym jak sie zaciela? Jezeli tak to ten sam problem co opisany powyzej. Raczej nie do naprawienia bez wymiany podnosnika. Kup u Michala oryginal, ja sam zmienilem ale nieautiryzowany serwis nie powinien wziac wiecej niz 100-150 pln. Dla niewprawionego fachowca to max 2h roboty.

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    ICE SILVER
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez TTcia Zobacz posta
    Witam, mam problem z szyba kierowcy bo nie chce sie zamknac unosi sie tak na 1/3 wysokosci i dalej nie chce sie podniesc... mozecie doradzic czym moze byc to spowodowane ?
    Próbowałeś regulować ustawienie położenia szyby? Mogłeś coś źle ustawić przez co wzajemne położenie prowadnic nie jest do końca zgrane z ustawieniem szyby na nich przez co powstają naprężenia. Można by spróbować pomóc szybie siłą i sprawdzić czy wtedy pójdzie do góry. Najłatwiej oczywiście byłoby rozebrać drzwi i zobaczyć co dzieje się w środku. Bez tego ciężko określić problem. Linka wewnątrz jest prowadzona między innymi na 4 rolkach, możliwe, że to na nich się klinuje / linka wypadła z rolki / łożysko na którejś z rolek powoduje problem.
    Podnoszeniu szyby towarzyszą jakieś niepokojące dźwięki etc.?

    Instrukcja rozebrania drzwi:
    http://www.wak-tt.com/mods/doorpanel/doorpanel.htm

Podobne wątki

  1. Podnośnik szyby.
    Przez TTkowiec w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 16:04
  2. Podnośnik szyby strona kierowcy
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 13:01
  3. Podnośnik szyby.
    Przez R@fi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 09:20
  4. Kupie podnosnik/silniczek szyby kierowcy
    Przez DNN w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 14:40
  5. Zepsuty podnośnik szyby.
    Przez Phantom w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •