Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: chłopaki pomozcie,prosba przede wszystkim do artura wer.180

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    chłopaki pomozcie,prosba przede wszystkim do artura wer.180

    mam problem tego typu,przekrecam kluczyk wszytskie kontrolki gasna oprocz abs i air bag(auto po dzwonie)zaczyna cos jeczec pod deska przed 10 sekund,pozniej przestaje i zaczyna dmuchac nawiew powietrza,przekrecam klyuczyk i nic zero reakci,nawiewy nie dmuchaja w moencie przekrecenia(chyba normalny obajw zeby sie bezpiecznik nie palił),i po okreceniu kluczyka znow zaczyna jeczec prze 10 sekund i przestaje,na dodatek cos piszczy w okolicy przepustnicy,piskliwy dziwny jek (caly czas jeczy na właczonym zapłoniei cos jakby trybiki w okolicy przepustnicy jakby cały czas cos sie obracało cos takiego,nawzjem pisk i te trzeszczenie,i jeczenie pod deska.arturo co to moze byc,

    [ Dodano: 29 Sierpień 2008, 20:11 ]
    no,jeden temat troszke rozwiazny,pisk dobiegal od listwy przekaznikow jak odpiołem wycieraczki tzn silnik,to pisk ustał,co do pisku przy przepsutnicy tez podobno tak wyczytałem na forum ze puki nie odpale nie ustanie wiecmoze jest oik,ale odpalic nie moge za nic,impulsowy kabelek ma zasilanie jak przekrece kluczyk,ale nie drgnie nawet silnik,i dzwine ze silnik ma 7 volt zasilanie a jak przekrece to ma 2,co jest grane czyzby przebicie jakies????

    [ Dodano: 29 Sierpień 2008, 20:13 ]
    [ytanie czy silnik ma mase jakas konkretna z kas brana czy nie ??bo patrzyłem i nigdzie nie widzaiłem kabla zasilajacego silnik i skrzynie w mase,

  2. #2
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Dzisus, chlopie...zainwestuj w slownik ortograficzny bo sprzedam Audi, ktore kojarzylo mi sie zawsze z czyms wiecej niz 4 klasy podstawowki !

    Staram sie zrozumiec Twoj problem techniczny, generalnie wrazliwy nie jestem, wiem co to dyslekcja, ale TO przeroslo nawet mnie...
    Pozdro Artix

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    ..

    kolego,jak nie masz konkretnych odpowiedzi na moje pytania to nie pisz,bo raczej jesteś wrażliwy,kupiłeś audi a nawet nie wiesz co masz pod maska i nawet z byle śrubka jeździsz po mechanikach,a że ja chce się sam nauczyć,to cie w oczy szczypie,a to że pisze bez znaków interpunkcyjnych itp to już moja sprawa,jak nie chcesz czytać to nie czytaj.,i nie pisz zbędnych odp

  4. #4
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Kamil. Masz troche racji...mam nadzieje, ze inni Ci pomoga w dognostyce i naprawie pojazdu na podstawie Twoich opisow.

    Powodzenia w poszukiwaniu kabli z masa i naprawianiu auta zycze !
    Napisz tylko na koncu operacji jaki jest VIN pojazdu (tak na przestroge dla innych kolegow z Forum) i nie sprzedawaj jako bezwypadkowe !

    Powodzenia w naprawie
    Pozdro Artix

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    ..

    hmm....... raczej nie będe sprzedawał,bo jest za fajne autko nie po to kupowałem, powypadkowego,i robię sobie sam wszystko,żeby teraz sprzedawać,pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dla mnie to wyglada jak luzny kabel od masy lub zwarcie , z tego co pamietam jest jeden do skrzyni i osobny do bloku silnika , nie wiem dokladnie gdzie sie znajduja .

    Sprawdz to laczac prowizorycznie np kablami do startu awaryjnego minus ze skrzynia i powinno sie wyjasnic co nie co

    Piszczenie w okolicach przepustnicy jest normalne po odlaczeniu zasilania , klapka otwiera sie na max i nastepnie zamyka .

    Jesli przy tym wszystkim na dodatek zeruje Ci sie data i godzina to bezapelacyjnie masz gdzies zwarcie .

    Nie jestem do konca pewien bo chyba troche w pospiechu opisales problem

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    .

    artur jak zwykle masz racje,i bezapelacyjnie musze ci niezlego browara postawic,na silniku jak i na skrzyni nie bylo wogole masy kable zasniedziały,alena dodatek mam teraz nastepny problem,pompapaliwa nie daje paliwka,wogole jej niesłychac,i na doodatek czytajac wczesniejsze posty,pisales ze jest przekaznik w okolicy zbiorniczka hamulcowego,czy to jest bezpiecznik nr 53??gdzie jeszcze moge sprawdzic co moze byc nie tak??ale i tak dziekuje z gory,za odpowiedz

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Napisz czy kreci ci rozrusznik ?? sprawdź czy masz iskrę na świecach u mnie tez nie było słychać pompy i nie mogłem odpalić bo mailem spalone ECU jeżeli masz waga to zobacz czy sie łączy z silnikiem ecu jeżeli nie na 100% spalony komp co do przekaźnika na forum jest schemat i tam jest pokazane jakie napięcia ma dostawać jeden kabel do niego idzie z ecu chyba masa jeżeli nie ma tego napięcia a komp spalony nie pójdzie pompa
    jeżeli masz spalony komp zawieź do elektronika ja swój sam polutowałem i jest ok ma on w środku zabezpieczenie
    Polecam zapoznanie sie ze schematem i będzie dobrze
    \Poza tym przekaźnik od pompy paliwa nie koniecznie jest w komorze silnika u mnie byl pod deska rozdzielcza w nogach kierowcy i jest tam parę innych tylko schemat ci pomorze
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    dzieki za odp,autko odpala,przeczyscilem przekazniki i załapała, pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Gronau(niemcy)
    Posty
    3
    witam

    Panowie pomóżcie,mam podobny problem co kolego Kamil w pierwszym po?cie.Wczoraj z moja niunia było wszystko ok,dzisiaj zona odpaliła,wbiła pierwszy bieg ruszyła auto szarplo i zgasło!Teraz po przekręceniu stacyjki kontrolki się zapalaj? ale rozrusznik nawet nie drgnie.Podł?czyłem laptopa ale żadnych błędów nie znajduje i przy okazji szyba od kierowcy przy otwarciu drzwi nie opuszcza się co jeszcze wczoraj było dobrze,od pasażera jest dobrze.

  11. #11

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2007
    Kolor
    BLACK
    Posty
    134
    KAMIL a co ty dzwona miałe? ??

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    LOKOS,
    Twoje pytanie jest nie na temat i nic nie wnosi do tego postu
    smashon,
    Wygl?da to na jaki? problem odcinki jaki masz alarm fabryczny czy dokladany
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Katowice
    Posty
    142
    kupił po dzwonie, zrobi i sprzeda jako bezwypadek
    a usterki zdiagnozuje z forumowiczami
    JEST MOC

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    ledwo co kupi? auto a już się zaczyna sypać czyżby z dolnej półki
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Gronau(niemcy)
    Posty
    3
    Juz sobie poradziłem,wyci?glem akumulator żeby dostać się do rozrusznika i okazało się,ze jeden kabel od niego jest urwany Wszytko jest już dobrze,tylko co ten kabel miał wspólnego tez z szyba od kierowcy bo teraz domyka się jak przedtem

Podobne wątki

  1. Fajnie zmontowali to chłopaki:d
    Przez Tunio w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 21:27
  2. Elektronika ( zapytanie do Artura)
    Przez WASKI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 02:55
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 08:11
  4. pomocy szybko chłopaki
    Przez kamil pasik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 06:34
  5. chłopaki pomozcie swiezakowi problem z elektronika
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 05:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •