Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: tt czy 350z? wady zalety

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    tt czy 350z? wady zalety

    witajcie
    ostatnio mocno zaintrgował mnie nissan 350 z

    niestety nie znam sie na szczegółach technicznych, ani mojej tt ani owego nissana

    czy możecie mi powiedzieć, czym głównie różni? sie oba te samochody - czy warto zamienić tt na 350 z?

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    hey,

    podstawowe różnice pomiędzy Twoj? TT a 350z s? nastepuj?ce:

    - Nissan to RWD czyli napęd na tył, w TT masz quattro dzięki czemu łatwiej i bezpieczniej ogarn?ć auto, szczególnie przy gorszych warunkach pogodowych/ kiepskiej przyczepno?ci; mocne auto z napędem na tył może być trudne do ogarnięcia dla niedo?wiadczonego kierowcy i można ?ci?ć drzewo, jak ostatni kole? Astonem DB9 w wawie
    - Nissan ma silnik V6 o poj 3,5 litra i mocy 280 KM lub 313 w pó¥niejszych latach produkcji (od 2004 chyba, nie jestem pewien), bez turbiny, więc charakterystyka przenoszenia mocy jest trochę inna niż w silnikach z turbodoładowaniem (nie czuć charakterystycznego kopa od ok 3k obrotów
    - obiegowa opinia jest taka, że 350 z pocz?tkowych lat produkcji nie trzymaj? mocy i często zamiast 280 jest tam 240 lub mniej; jakkolwiek jest to opinia obiegowa i nie mogę obiektywnie stwierdzić, że tak jest;
    - 350z będzie palić Ci trochę więcej niż TT, szczególnie w je¥dzie miejskiej, gdzie TT mie?ci się w 12, Nissan może potrzebować nawet 15-16 litrów
    - sporo 350z to auta powypadkowe z USA dodatkowo z automatami, więc znalezienie zdrowego egzemplarza w manualu będzie równie trudn? sztuka, co znalezienie nie drutowanej TT
    - wnętrze nissana jest do?ć marnej jako?ci; Z-tki s? produkowane od 2003 roku bodajże, ale wnętrze TT z 98 roku robi lepsze wrażenie, zarówno pod względem design-u jak i samej jako?ci materiałów

    To by było tyle moich spostrzeżeń. W 350z podoba mi się przede wszystkim wygl?d i moc, szczegolnie w wersji tuż przed liftem - 313 kucy niestety, egzemplarze z lat 05-06 ceni? się stosunkowo wysoko i póki co takie auto jest poza moim zasięgiem. Najtańsze 350z na allegro chodz? po jakie? 45k zł, ale w tej cenie nie budz? one zbytniego zaufania.

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7
    dziękuję za wyczerpuj?c? odpowied¥

    wszystko wydaje się być już jasne, choć musze przyznać, że moje tt pali w mie?cie 15 litrów - strach pomy?leć zatem ile by paliła 350

  4. #4
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez Justa
    dziękuję za wyczerpuj?c? odpowied¥

    wszystko wydaje się być już jasne, choć musze przyznać, że moje tt pali w mie?cie 15 litrów - strach pomy?leć zatem ile by paliła 350
    spali tyle ile wlejesz..))))

    =========
    Vorspung durch Technik

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    76
    350 Z to zabawka na lato przy suchej nawierzchni oczywiscie. Poza tym zima masakra,zly srodek ciezkosci ma i cięzko ja opanowac przy szybkiej jezdzie.Lata bokiem przez caly czas jak wylaczysz trakcje,wiec jakby niepatrzec naped na cztery kola w AUDI dominuje

Podobne wątki

  1. Największe wady i zalety Audi TT
    Przez SebasTTian w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 03-02-2021, 18:37
  2. STS TURBO zalety i wady
    Przez HENRY007 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 08:18
  3. Pomoc -Umowa kupna / sprzedaży a wady ukryte
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 00:53
  4. Felgi 18 czy 19, wymiary i wady/zalty prosze o porady
    Przez Richie w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 11:24
  5. Wady,usterki TT
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •