Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wymiana modułu sterującego lusterkami

  1. #1
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536

    Wymiana modułu sterującego lusterkami

    Ostatnio miałem dziwną sytuację - ustawiałem sobie lusterka w moim aucie.. no i pokrętło się urwało. Jak się później na forum okazało - nie tylko mi się to zdarzyło. Stwierdziłem, że to wymienię na własną rękę - a jako, że to takie proste - umieszczam prosty tutorial jak to sobie samemu wymienić. Może się komuś przyda

    1. Kupujemy nowy moduł - ja kupiłem w ASO ponieważ na allegro/ebay nie mogłem tego znaleźć - koszt 158 zł

    2. Podważamy plastik otaczający ww. moduł w miejscu zaznaczonym na zdjęciu (zdjęcie zrobione już po demontażu) - polecam jakieś twarde plastikowe narzędzie bądź płaski śrubokręt owinięty w siatkę żeby nie porysowało plastiku. Należy to robić z odrobiną siły - jednak bez przesady, żeby nie ułamać końcówki wchodzącej pod "rączkę"



    3 . Jak już udało się podważyć dany element wystarczająco by go móc złapać ręką - najpierw trzeba poluzować dwa zaczepy które trzymają się samego modułu - znajdują się po obu stronach modułu, wystarczy je delikatnie odsunąć śrubokrętem a same zeskoczą - następnie należy wyciągnąć plastikowy element w górę i w kierunku tylniej części auta.

    4. Odczepiamy moduł sterowania lusterkami od kostki (wystarczy pociagnac do siebie)



    5. Podpinamy sprawny moduł na miejsce uszkodzonego
    6. Nakładamy plastikową część z powrotem na moduł sterowania i wykonujemy czynnosci w punktach 2-3 w odwrotnej kolejności - będzie tu potrzeba użycia odrobiny siły.
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  2. #2

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Witam,
    miałem podobny problem i sobie szybko poradziłem.
    Zrobiłem tak:

    1. Wyjąłem cały moduł - jak powyżej.
    2. Rozebrałem go tak by wyjąć ten przeźroczysty ułamany jojstick.
    3. kupiłem na Allegro sterownik lusterka do Skody - tego było najwięcej i kosztował tylko 25 zeta.
    4. Wyjąłem jojstick z nowego modułu (są identyczne ) i podmieniłem
    5. Cieszyłem się jak dziecko, że za 25 zeta sam naprawiłem lusterka hehehe

    W razie pytań służę pomocą.

  3. #3
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Witam

    Nawiązując do wymiany samego pokrętła to czy ten będzie pasował?

    Regulacja lusterka lusterek Skoda Octavia SL5 (227455219 - motoAllegro

  4. #4

    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    86
    Panowie mam pytanie. Wziąłem sterownik od golfa IV - wersja angielska ze składaniem lusterek (ale to chyba bez znaczenia?). Podczas rozbierania modułu z TT jakimś cudem wyłamały się te dwie białe kosteczki w narożnikach płytki, więc śmietnik. Przełożyłem więc bebechy golfowego sterownika do TTkowego, niby wszystko ok bo joystick chodzi ładnie itp. Jednak po podpięciu do kostki to ustrojstwo nie działa. Czy ktoś coś może podpowiedzieć? Powinno działać czy może sprawiać problem to, że to tak na prawdę sterownik od golfa?

  5. #5
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez hubekt Zobacz posta
    Witam,
    miałem podobny problem i sobie szybko poradziłem.
    Zrobiłem tak:

    1. Wyjąłem cały moduł - jak powyżej.
    2. Rozebrałem go tak by wyjąć ten przeźroczysty ułamany jojstick.
    3. kupiłem na Allegro sterownik lusterka do Skody - tego było najwięcej i kosztował tylko 25 zeta.
    4. Wyjąłem jojstick z nowego modułu (są identyczne ) i podmieniłem
    5. Cieszyłem się jak dziecko, że za 25 zeta sam naprawiłem lusterka hehehe

    W razie pytań służę pomocą.

    Czy taki najzwyklejszy od Skody na allegro ze sterowaniem podgrzewania lusterkami będzie pasował, czy musi być bez tego sterowania? orientuje się ktoś?


    a może ten z audi A6 C5 da się przerobić?
    http://allegro.pl/przelacznik-regula...089535597.html
    Ostatnio edytowane przez szczygiel ; 29-07-2015 o 11:10

  6. #6
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Wymieniam właśnie ten sterownik na taki z anglika...i pytanie bo mi nie świeci a pewnie ma świecić?! Stary też się nie świecił. Ma być podświetlenie na czerwono przy tym sterowniku. Poprawcie jeśli się mylę. Muszę sprawdzić bezpieczniki ale który to? Szukam opisu bezpieczników i albo nie umiem szukać albo nie ma..przejrzałem wszystkie bezpieczniki był przepalony jeden 15A nr 43..nr z opisu bezpieczników Audi A3-chyba taka sama skrzynka. Gdzie później szukać światła?

    ------------------------
    To nie bezpiecznik, wymieniłem ten przepalony i dalej kiszka. Nie działa jeszcze podświetlenie kabiny te duże, strony działają. Może po wymianie żarówki będzie ok?
    Ostatnio edytowane przez delleto ; 18-11-2016 o 16:53

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    Można prosić zdjęcia, przymierzam się właśnie do wymiany.

  8. #8
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez voland2609 Zobacz posta
    Można prosić zdjęcia, przymierzam się właśnie do wymiany.

    Zdjęć z samej wymiany nie dawałem. Dałem zdjęcia podświetlenia czerwonego tych lusterek bo z tym miałem problem. Na szybko demontaż tapicerki:
    https://www.youtube.com/watch?v=gfxvnlcSl-U
    (nie wiem po co tyle pisałem..jak sam go wcześniej oglądałem
    Trzeba odkręcić jedną śrubę na torx pod zaślepką tą srebrną a ją się przekręcasz delikatnie w lewo i ją ściągasz. Pod nią jest śruba na torx bodajże T45, odkręcasz. Po odkręceniu całą tapicerkę drzwi podnosisz lekko do góry. Odsuwasz lekko do siebie i odczepiasz linkę do otwierania drzwi z zaczepu wewnętrznego klamki oraz z blokady przed wysunięciem się linki. Odpinasz kostki, które są na dole, troszkę powyżej głośnika, moje już były demontowane także tą gąbkę z wyciszenia miałem w tym miejscu naciętą. Jeżeli masz wszystko w oryginale, to trzeba to naciąć bo ona jest podklejona, i jak ją chciałem odklejać to się odrywała - także tego nie odklejałem. Wypinasz kostki z lusterek, głośnika, zamka, sterowana szybami i masz boczek zdemontowany. Jeżeli chodzi o sam sterownik to tak samo masz te wygłuszenie, które ja naciąłem mniej więcej w miejscu sterownika aby tego nie odklejać z całej tapicerki. Może by dało radę opalarką ale nie miałem – tylko nie wiem czy szybciej nie stopi się ta pianka?! Tnij tą piankę trochę z marginesem czyli + 5 cm od miejsca gdzie jest sterownik bo można przejechać po przewodach jeśli tniesz skalpelem. Mi się udało minąć przewód od kostki o 2mm – bo chciałem aby nacięcie było jak najmniejsze. Wycinasz takie jakby drzwi z trzech stron w kształcie prostokąta. Odpinasz kostkę od sterownika, naciskając zabezpieczenie np. próbówką. Sam sterownik zabezpieczony jest blaszką sprężynową, naciskając ją powinien się poluzować i musisz go od wnętrza wyciskać do góry. Uwaga można zniszczyć sobie palce. Od strony gdzie masz uchwyt do zamykania drzwi możesz nim poruszać żeby sprawniej go wyjąć.



    Wyjęcie jego nie jest proste bo u mnie weszła skóra z tapicerki i dość mocno się trzymał – ale w końcu udało się wyjąć. Jak sterownik masz wyjęty, to sam joystic jest zatrzaśniety w tej płytce z logami lusterek, musisz go wyjąć za pomocą próbówki lub innego cienkiego śrubokręta, w to miejsce wrzucasz swój nowy i wszystko składasz w odwrotnej kolejności. Sprawdź przed złożeniem czy po podpięciu kostki wszystko hula: lusterka, szyby twoja i „pasażerza”, głośniki Aha aby go włożyć na swoje miejsce już z "płytką" vel. obudową - też trzeba użyć trochę siły. Najpierw jednak musisz go wsunąć go pod tą tuleje ze sterowników szyb, gdzie trzeba trochę pomajtać tym uchwytem do zamykania/przyciągania drzwi. Jak się wsunie pod tą tuleje to musisz go wcisnąć do środka aby ta blaszka sprężynowa zaskoczyła...polecam cierpliwość i może piwo. Ja już myślałem żeby to zeszlifować o ciut ciut bo dość dużo siły na początku używałem i za cholerę nie chciał wskoczyć. Ale łyk talentu, dwa papierosy i na spokojnie kolejne podejście zakończyło się sukcesem.
    Może pomogłem. Pozdrawiam



    PS. Galerie Allegro właśnie w weekend wysłało maile że mieli zajebisty problem na serwerach i zniknęło ileś tam galerii nie do odtworzenia. Stąd wszystkie moje zdjęcia z ich serwerów szlag trafił.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    Dzięki wielkie, wymieniony. Została mi do rozebrania deska rozdzielcza i wyjęcie listw progowych. Jest gdzieś do tego poradnik?

Podobne wątki

  1. Wymiana modułu komfortu.
    Przez stan1april w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-11-2018, 13:22
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 06:32
  3. wymiana modułu komfortu +akceptacja kluczyków
    Przez krzysztof1968 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 13:26
  4. Kupię panel sterowania lusterkami 8N czarny
    Przez delleto w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 10:27
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •