Ostatnio miałem dziwną sytuację - ustawiałem sobie lusterka w moim aucie.. no i pokrętło się urwało. Jak się później na forum okazało - nie tylko mi się to zdarzyło. Stwierdziłem, że to wymienię na własną rękę - a jako, że to takie proste - umieszczam prosty tutorial jak to sobie samemu wymienić. Może się komuś przyda

1. Kupujemy nowy moduł - ja kupiłem w ASO ponieważ na allegro/ebay nie mogłem tego znaleźć - koszt 158 zł

2. Podważamy plastik otaczający ww. moduł w miejscu zaznaczonym na zdjęciu (zdjęcie zrobione już po demontażu) - polecam jakieś twarde plastikowe narzędzie bądź płaski śrubokręt owinięty w siatkę żeby nie porysowało plastiku. Należy to robić z odrobiną siły - jednak bez przesady, żeby nie ułamać końcówki wchodzącej pod "rączkę"



3 . Jak już udało się podważyć dany element wystarczająco by go móc złapać ręką - najpierw trzeba poluzować dwa zaczepy które trzymają się samego modułu - znajdują się po obu stronach modułu, wystarczy je delikatnie odsunąć śrubokrętem a same zeskoczą - następnie należy wyciągnąć plastikowy element w górę i w kierunku tylniej części auta.

4. Odczepiamy moduł sterowania lusterkami od kostki (wystarczy pociagnac do siebie)



5. Podpinamy sprawny moduł na miejsce uszkodzonego
6. Nakładamy plastikową część z powrotem na moduł sterowania i wykonujemy czynnosci w punktach 2-3 w odwrotnej kolejności - będzie tu potrzeba użycia odrobiny siły.