Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zmieniarka plyt w standardzie ?

  1. #1

    Zmieniarka plyt w standardzie ?

    Witam mam audi tt z 2003 r. radio concert na plyty ale w instrukcji patrzylem ze jeszcze w lewym tylnim schowku powinna byc zmieniarka a jej nie ma ? czy moze ona jest gdzie indziej ? jak to jest w kazdym tt powinna byc zmieniarka czy jak jest radio na plyty to nie bylo ? bo mam tam puste miejsce taki jakby schowek ?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Okolice Poznania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    39
    Witajcie,

    Jestem tutaj nowa z racji tego, że 2 tygodnie temu kupiłam moją TTkę
    Z góry przepraszam, że odgrzebuję tak stary temat aczkolwiek nie znalazłam nic na temat, o którym chcę sie dowiedzieć. Szukałam też w instrukcji od auta i nie ma..
    Czy do zmieniarki fabrycznej mogę nagrać tylko i wyłącznie płytę CD czyli taką na 21 utworów?
    Jeśli nagram taką gdzie zmieści się więcej utworów czyli MP3 to zmieniarka mi ją będzie czytać? Mogłabym spróbować i dowiedzieć się na własnej skórze, ale mam w tej chwili tylko dwie płytki i nie chce wszystkich zepsuć.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

  3. #3
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    jedynie CD

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadza się , fabryczny sprzęt nie '' czyta '' MP3 . Można jednak kupić adaptery które umożliwiają podłączenie odtwarzacza MP3 lub innego który czyta muzykę z karty pamięci .

    Zapraszam też do działu '' Tutaj się witamy '' ....









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Okolice Poznania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    39
    Ok,zaraz coś tam skrobnę

    Dzięki za odpowiedź, dzisiaj już wypróbowałam sobie na innych płytkach, niż te które były w aucie i wszystko ładnie gra. Włożyłam jednak CD

  6. #6
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    A dlaczego CD = 21 utworów, mam sporo plyt gdzie artyści przewidzieli więcej i na każdym sprzęcie działa?
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  7. #7
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    A dlaczego CD = 21 utworów, mam sporo plyt gdzie artyści przewidzieli więcej i na każdym sprzęcie działa?
    CD-Audio ma to do siebie że tam się liczy czas nagrania możesz mieć i 50 tracków, byleby nie przekroczyły 74min.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    ~21 utworów w dobrej jakości, konwertując pliki muzyczne do mp3 nie ważne czy 128kb/s czy 320kb/s obcinamy część dźwięków i tracimy na jakości. Słuchając muzyki w 'mp3' na sprzęcie bose to jak kupując auto 200 KM i jeździć z max prędkością 40km/h.

  9. #9
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Nie przesadzajmy, po pierwsze większość ludzi nie jest w stanie odróżnić (poprawnie przekonwertowanej) mp3 320 kb/s od cd audio.
    Biorąc pod uwagę warunki odsłuchu i sprzęt, to i mp3 o mniejszym bitrate też będzie ciężko odróżnić.

    Po drugie sprzęt bose instalowany w autach to też nie jest jakiś siódmy cud świata.

    Różnice w jakości najbardziej słychać w wysokiej klasy słuchawkach, na głośnikach już jest trudniej wychwycić różnice, nie mówiąc już o aucie.

    W tym wszystkim bardziej odgrywa rolę efekt placebo, słucham w bezstratnej jakości to musi brzmieć lepiej.

    Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę jaki wpływ na jakość dźwięku ma też same radio/zmieniarka mp3. Może być też tak, że mp3 będzie grało słabo, ale to nie jest już wina samego formatu mp3.

    Dla mnie mp3 to dużo większa wygoda i oszczędność miejsca. Jak wiadomo schowek w TT przesadnie pojemny nie jest i szybko można go płytami zapchać

Podobne wątki

  1. zmieniarka mk1
    Przez dawido92 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 10:38
  2. zmieniarka w 8J
    Przez michu1985 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 20:32
  3. Zmieniarka przerywa odtwarzanie plyt
    Przez woz1938 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •