Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wibracje w Quattro

  1. #1
    Awatar kuebk
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    qwe
    Pojemność
    brak
    Posty
    5

    Wibracje w Quattro

    Czesc,

    Na poczatku napisze ze chodzi mi o Quattro stosowane w Audi A3 8P. Pisze tutaj poniewaz na tym forum znajduje sie dosc duza ilosc uzytkownikow posiadajacych auto z takim oto napedem.

    Moj problem przedstawia sie nastepujaco:
    Podczas jazdy na 4, 5 i 6 biegu w zakresie obrotow 2200-2600 da sie odczuc wibracje pochodzace z tylu samochodu, ktore przechodza na cala bude.
    Kierownica nie bije na boki jak buda wibruje, auto jedzie prosto bez zadnego problemu.
    Owe wibracje daja sie odczuc tylko w momencie dodawania gazu jak dobije powiedzmy do 2500rpm i pusze gaz to jest wszystko jak nalezy.

    Odpinalem elektrycznie haldex i wtedy problem nie wystepuje, wiec wydaje mi sie ze mozna wykluczyc jakies problemy w tylnim zawieszeniu.

    Olej w haldexie jest na poziomie odpowiednim, tzn po odkreceniu korka wlewu olej sie wylewa. W dyferencjale mam delikatny deficyt oleju, ciezko okreslic ile bo nie spuszczalem go. Olej planuje uzupelnic w tym tygodniu.

    Dodatkowo jak wrzucam obojetnie ktore tylnie kolo na podnosnik i krece nim to z okolic haldexa/dyferencjalu (ciezko tak naprawde stwierdzic) dobiega dzwiek ktory da sie uslyszec na tym filmiku nakreconym przeze mnie: http://www.youtube.com/watch?v=SXHVweLEsvU

    Dzieki.

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Dla ścisłości olej w haldexie sprawdzasz przez boczny otwór rewizyjny. Producent zaleca wymiane oleju przez otwór spustowy na dole sprzęgła. Przez boczny otwór możesz ewentulanie sprawdzić jego stan i zrobić dolewke. W dyfrze też proponuję go uzupełnić szczególnie, że dużo go tam nie ma. W Bentley manualu znalazłem kilka info które może Cię zainteresować. W TT Mk1 quattro występował problem z dwumasem, który powodował wibracje w starszych modelach. Jednak drgania byłyby wyczuwalne na lewarku zmiany biegów i w tej części auta. Druga sprawa jeśli ktoś zdejmował wał kardana i nie skręcił go dokładnie tak jak był czyli na tej samej godzinie to należy obrócić go do następnej pasującej pozycji i zrobić przejażdżkę i tak dalej aż do skutku. W późniejszym czasie producent nakazywał demontaż podkładek balansujących po dalesze info musiałbym sięgnąć do instrukcji ale może to coś pomoże.

  3. #3
    Awatar kuebk
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    qwe
    Pojemność
    brak
    Posty
    5
    Dysponuje ELSA takze orientuje sie ktory korek po co jest.
    Nie wiem jak w TT ale w A3 w dyferencjale jest prawie 1litr oleju.

    Co do dwumasu i walu kardana no tak jest to jak najbardziej mozliwe, ale w przypadku jak odpinam elektrycznie haldex to wszystkie wibracje ustaja to wydaje mi sie ze to nie bedzie zadna z rzeczy ktore wymieniles. Wal kardana pracuje caly czas wiec jakby on mial by byc winowajca to chyba wibrowalby tez przy odpietym haldexie bo jakby nie patrzec przeciez kreci sie caly czas.

    Jakbys mogl to podeslij na PW czy w jakis inny bardziej przez Ciebie preferowany sposob te insktrucje z Bentlaya.
    Ostatnio edytowane przez kuebk ; 17-10-2011 o 08:52

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Jesteś nowy na forum więc nie wiem jaką masz wiedzę i jak długo z nami będziesz
    Zauważ, że jak haldex jest odpięty to wał kardana nie przenosi żadnego momentu(lub pomijalnie mały) gdy haldex jest spięty to wał się usztywnia i zaczyna przenosić moment. Zobacz czy nie ma na nim luzów i jeśli był zdejmowany to wcześniej należało zaznaczyc jego ustawienie. Moment dokręcenia śrub powinien być taki jak podaje producent.

  5. #5
    Awatar kuebk
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    qwe
    Pojemność
    brak
    Posty
    5
    Z lektury for zagranicznych wychodzi ze to skrzynia biegow, wal albo przekladnia/haldex.

    Skrzynie biegow wydaje mi sie ze mozna wykluczyc. Co do walu kardana to zakladam ze nie ma sposobu zeby na oko (bez rozkrecania) ocenic czy byl zdejmowany czy nie?

    Moje auto jest z 2008 roku (wersja przedliftowa) wiec wydaje mi sie ze bledy z czasow pierwszego TT zostaly juz na pewno wyeliminowane.

  6. #6
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    ja miałem strasznie podobne problem w czerwcu, przy dodaniu gazu do około 100 km/h było słychać straszny stukot. Bardzo wibrowała **** samochodu i fotel pasażera, na drugi dzień przestało mi się to dziać więc postanowiłem poszaleć, niedaleko domu wywaliłem ze skrzyżowania zrywając trakcję i wtedy huk był straszny, było słychać że coś głośno stuka, strach był jechać, wróciłem na lawecie, okazało się, że łożysko wału napędowego do wymiany, było w strasznym stanie.

  7. #7
    Awatar kuebk
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    qwe
    Pojemność
    brak
    Posty
    5
    To w takim razie zweryfikuje jeszcze dokladnie stan walu, aczkolwiek oprocz wibracji to nie mam zadnych stukow/pukow i tego typu rzeczy.

    U mnie to sie zaczyna dokladnie na 2200rpm, czasami nawet czuc delikatnie to na 3 biegu. Mija +/- przy 2600rpm.

    Malina u Ciebie poszlo lozysko walu przy przekladni, nie?
    Ostatnio edytowane przez kuebk ; 17-10-2011 o 10:50

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    W TT Mk1 quattro występował problem z dwumasem, który powodował wibracje w starszych modelach. Jednak drgania byłyby wyczuwalne na lewarku zmiany biegów i w tej części auta. .
    Czy te drgania przy padnietym dwumasie to na kazdym biegu sie odczuwa ?
    Bo cos mu buczy / wpada w takie specyficzne drgania przy 2500 tys i potem kolo 4tys obrotow. Tylko jak przyspieszczam na 1 i 2 biegu , na trzecim praktycznie nie slychac , na 4 i 5 to juz wogole.
    Szczegolnie to odczuwam na pedale gazu. Aha - slychac to w tylko jak wciskam gaz do spodu i przyspieszam na maks. Jesli odpuszcze i przyspieszam na pol gwizdka to nie buczy.
    Co to może byc ? Przeguby jak zawracam to nie chrobotaja, tuleje w wahaczu nowe, poduszki i lozysko amortyzatora nowe ori. Zbieżność dzis ustawiona i dalej sobie buczy....

    Dodam że jak rozpnę haldexa recznym (na jeden zabek) to buczenie tak jakby się nasila delikatnie. Jeszcze dwa tygodnie temu bylo to tylko slychac jak haldex sie rozpielo recznym hamulcem tak że byl tylko naped na przod,a normalnie tego nie bylo. A od kilku dni slysze to nawet jak haldex normalnie dziala. Jak rozepne recznym to tak jak pisze wydaje sie buczec jeszcze bardziej.

    Poduszki ? Przegub wewnetrzny ?
    Dzis jak ustawialem zbieżność to bylem pod autem i tam jest taka poduszka wzdluz osi auta - miedzy skrzynia a buda - takie ramie proste i guma przy karoserii , nie wiem czy tak ma byc - ale bylem w stanie nia poruszyc reka delikatnie na boki - czy to jest dopuszczalne ?
    chodzi o to dokladnie http://allegro.pl/poduszka-lapa-skrz...929727105.html
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 10-12-2011 o 21:15

Podobne wątki

  1. Stuki i wibracje.
    Przez gasoline w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 13:49
  2. Dziwne wibracje!
    Przez Halina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 09:21
  3. Włączona klimatyzacja i wibracje ?
    Przez nonamed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 15:55
  4. dziwne wibracje
    Przez kkriss26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 00:29
  5. Wibracje podczas hamowania!
    Przez zanetakz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •