Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: Pierwszy skan

  1. #16

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Dzięki za linka, mam Twoje posty dość dokładnie prześledzone, ponieważ jesteś jednym z niewielu którzy robili coś z ośką. Moje pytanie bardziej dotyczyło tego, czy jeśli teraz wsadzę przepływkę od 225km, to czy nic się z autem nie będzie działo? I czy przepływka od 225 pasuje bez rzeźby do 180km?

    Wiem, że ciężko wyciągnąć tyle, liczę się z kosztami. Ale nie chciałbym robić zbyt wielu rzeczy dwa razy i chce jak każdy uniknąć takich błędów. Dlatego też potrzebna pomoc ludzi, którzy już to robili i znają się na temacie

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    ENZO,

    Wiem, że ciężko wyciągnąć tyle, liczę się z kosztami. Ale nie chciałbym robić zbyt wielu rzeczy dwa razy i chce jak każdy uniknąć takich błędów. Dlatego też potrzebna pomoc ludzi, którzy już to robili i znają się na temacie

    Bardzo rozsądne podejście do sprawy a logika przy tuningu to jak dodatkowy zastrzyk gotówki

    Myślę że jeżeli chcesz podejść profi do sprawy, to wkładaj większą przepływkę, zawsze przyda się w dalszych modach, jeżeli chcesz poprzestać na 220hp to mniejsza wystarczy ale pod warunkiem ze jest w idealnym stanie, bo z czasem proporcjonalnie do zużywania się jej moc delikatnie będzie spadała, a to dlatego że przy tej mocy nie ma ona już zadnych rezerw.
    Jeżeli chcesz wsadzić 3 calową musisz dać większą puszkę filtra i dać adapter do ori dolotu lub zbudować go od podstaw na w.w. rozmiar przepływki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Rozumiem, że przez pojęcie "Jeżeli chcesz wsadzić 3 calową" - masz na myśli przepływkę od audi tt 225km? Z puszką filtra nie będzie problemu, ponieważ i tak czeka na mnie nowy filtr.

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    ENZO,
    3 calową" - masz na myśli przepływkę od audi tt 225km?

    dokladnie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dodam tylko ze absolutnie nie powinieneś zakładac tej przepływki zanim nie bedziesz miał zrobionego nowego programu pod przepływke o większej średnicy .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No i wtedy żeby miało to sens trzeba by podlać więcej paliwka co wiąże się z większymi wtryskami bo AFR ubogi i motor do rzeki popłynie tak że widzisz
    na początekproponuje ci taki Stage
    dolot pod małą przeplywkę
    Fmic
    Wydech
    I wtedy strojenie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    pozwole sobie odswiezyc temat. Chodzi o przeplywke. ENZO uzyskal najwieksza wartosc 137g/s co zgodnie z tym tematem http://klubtt.pl/forum/topics24/inte...c87f15df4ed8c0 stanowi okolo 77% mocy silnika (w poradniku Arttura jest napisane, ze wartosc ta powinna stanowic okolo 80% mocy auta). Napisane tez jest, ze wartosci w granicach 120g/s sa sygnalem mowiacym o koniecznosci wymiany przeplywki. ENZO otrzymal rady, by szybko wymieniac przeplywke. Jak to jest? Teraz przejde do zasadniczego pytania: Jaka maksymalna wartosc (g/s) jest norma dla wersji 180 KM? Dzieki

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Generalnie wartość 80% z mocy jest wartością orientacyjna , w przypadku wersji 180 , wskazania na poziomie 140 - 156 są na prawidłowym poziomie .
    Myślę ze max dla 180 -tki to 160 g/s ( seryjnej oczywiście ) i raczej nie da się podać jednej stałej maksymalnej i prawidłowej wartości bo odczyty z przepływki są zależne od wielu czynników









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Pierwszy skan - pomoc z analizą błędów
    Przez v3r w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 16:51
  2. Pierwszy skan- tak na szybko
    Przez VanWave w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 21:39
  3. pierwszy skan błędów
    Przez ziembol89 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 13:15
  4. pierwszy skan po zakupie 2 bledy ale....
    Przez agozdzik w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 14:39
  5. Pierwszy skan i błąd :(
    Przez Kamillo w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •