Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: "dziwny" problem po kupieniu auta

  1. #1
    Awatar Moreno
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    73

    "dziwny" problem po kupieniu auta

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczow
    Zakupiłem moje ukochane i upragnione od lat autko jakim jest audi TT
    Po sprawdzeniu zakupilem ale w momencie wymiany rozrządu mechanik zauważył pewne niedociągnięcie, mianowicie na głowicy oznaczenie ADR a wg vinu moj silnik ma oznaczenie AJQ i teraz nie wiem co zrobić, podejrzewam że silnik mi zmieniono bądź samą głowicę bo też słyszałem że takie operacje sąwykonywane i własnie z głowicą ADR bo lepsze właściwości autko posiada ( nie wiem nie znam się )
    Co do samego autka to jego zachowanie nie wskazuje by mialo 125 koni ( głowica ADR pochodzi z silnika wolnossącego ) bo ma turbo
    Zbiera się bardzo ładnie, spalanie wiadomo jakie aż dech zapiera jak się spogląda na chwilowe więc ogólnie nie wiem co i jak z moim autkiem jest.
    Doradzono mi tu na forum abym podpiął pod vaga i sprawdził jak dmucha turbo, chciałem również podjechać na hamownie by sprawdzić ile kucyków ma moja tetunia
    Panowie poradźcie
    ps. założyłem nowy temat gdyż takowego problemu nie znalazłem oraz pytania dot mojego problemu kierowałem w nie odpowiednim wątku.
    Prosze o wypowiedzi
    Pozdrawiam serdecznie
    ps2. problem mam również ze spryskiwaczami ksenonów nie wysuwają się wogóle a z pod lewego spryskiwacza cieknie płyn aż do całkowitego braku w pojemniku i na zegarach widnieje ładna kontrolka w kształcie palmy...
    Ostatnio edytowane przez Moreno ; 29-03-2011 o 20:51

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Moreno Zobacz posta
    ps2. problem mam również ze spryskiwaczami ksenonów nie wysuwają się wogóle a z pod lewego spryskiwacza cieknie płyn aż do całkowitego braku w pojemniku i na zegarach widnieje ładna kontrolka w kształcie palmy...
    Spryskiwacze wysuwają się pod ciśnieniem wody jak się zatem nie wysuwa tzn, że gdzieś jest nieszczelność. Btw: palcem odciągnij klapkę od sprysku zobacz czy w ogóle jest Zbiorniczek z wodą wiesz gdzie jest, dostać się można odkręcając nadkole.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Swoją drogą zapytam tak troche off top, ale auto kupione w Polsce - kiedy i po jakiej cenie?

  4. #4
    Awatar Dermak
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    246
    Po co od razu na hamownie. Wystarczy jak ustawisz się gdzieś z kimś na chwilę i przewiezie Cię swoim autem, Gdańsk to spore miasto więc na pewno kogoś znajdziesz jak ładnie poprosisz Będziesz miał porównanie jak idzie. Jak różnica będzie znaczna to wtedy można zacząć się martwić.
    Cele nie marzenia
    A ósmego dnia Bóg stworzył Audi...

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Zależy z jakim autem, bo moja 180 TTka wciagą np. BMW Z4 192km nosem, tak więc będzie cięzko o porównanie na takiej podstawie

  6. #6
    Awatar Dermak
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    246
    Chodziło mi raczej o porównanie z inna TT.
    Cele nie marzenia
    A ósmego dnia Bóg stworzył Audi...

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jest prawdopodobieństwo że auto które kupleś jeżdziło na większej turbinie i przed sprzedażą zostało doprowadzone do serii .
    Napisałem prawdopodobieństwo tak więc nie bierz tego za fakt

    Głowica z ADR ma większe kanały dolotowe i przy zmianie turbiny na większą daje możliwość dodatkowych przyrostów w średnim i wyższym zakresie obrotów . Na seryjnej turbinie modyfikacja kompletnie nie opłacalna ale może są inne powody dla czego ta głowica jest u Ciebie .

    Jak byś pojawił się na forum trochę wcześniej to pewnie znalazło by się paru chętnych żeby się z Tobą zamienić głowicami , teraz już kupili głowice AEB

    Fajnie by było jak byś wrzucił dokładne foty silnika z kilku ujęć może coś jeszcze jest ''namodzone'' i nawet nie wiesz








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Błąd, głowica ADR jest na wąskich kanałach. Lezała u mnie taka, z której wykorzystałem wałeczki
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och na prawdę



    A tak na serio , jeśli miałeś ADR z małym kanałem to tylko potwierdza to nasze spekulacje w temacie z wałkami ADR ze były różnice w budowie tego silnika w zależności od rocznika .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    SILNIK 1.8 20V ADR PASSAT AUDI A4 A6 100 COUPE (1520432199) - Aukcje internetowe Allegro
    tutaj też dowód że są szerokie
    odnośnie wałków do 98 roku były inne (takie jakie chce) a po 98 mają taka sama charakterystykę jak nasze...więc może i po 98 roku z szerokich zmieniono na wąskie kanały...

  11. #11
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    W takim razie musiała być zmiana jak w przypadku wałków. Do dnia dzisiejszego widziałem tylko ADR na wąskim kanale. Zajrze wieczorem do etki i sprawdze jak to wygląda od strony numerków.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no mi znajomek sprawdzał i tak były podziały na do 98 rok i po 98 miałem gdzieś nawet pospisywane numery wałków itp ale nie wiem czy nie zgubiłem:P

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    heh, człowiek uczy się całe życie. Jeszcze o ile na głowicy sa wybite numerki, o tyle niestety na wałkach nie ma nic Po nr VIN najszybciej rozpracowac co siedzi, bo własnie w etce zmiana jest zaznaczona: do i od xxxxxx numeru VIN.
    Wracjąc do sedna sprawy, zmieniona głowica, nie musi oznaczac od razu jakichś modyfikacji. Dobrze wiemy jakie "solidne" sa Nasze głowice i czasem przy usterce ludzie pakuja to co maja pod ręka. Jesli jednak faktycznie cos tam było dłubane, to na pewno jest więcej sladów
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 30-03-2011 o 10:34
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14
    Awatar Moreno
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    73
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    heh, człowiek uczy się całe życie. Jeszcze o ile na głowicy sa wybite numerki, o tyle niestety na wałkach nie ma nic Po nr VIN najszybciej rozpracowac co siedzi, bo własnie w etce zmiana jest zaznaczona: do i od xxxxxx numeru VIN.
    Wracjąc do sedna sprawy, zmieniona głowica, nie musi oznaczac od razu jakichś modyfikacji. Dobrze wiemy jakie "solidne" sa Nasze głowice i czasem przy usterce ludzie pakuja to co maja pod ręka. Jesli jednak faktycznie cos tam było dłubane, to na pewno jest więcej sladów
    Dzięki wielkie za odpowiedzi Panowie
    A po czym poznać ze jest więcej śladów że cos było więcej namącone??
    z tymi zdjęciami to nie problem ale powiedzcie dokladnie co i jak opstrykać ?

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli by zostało przywrócone do serii to trudno zobaczyć .
    Zrób ogólną fotkę silnika i pod kątem z prawej i lewej , jakieś zbliżenie na kolektor wydechowy i turbinę .
    Kto wie może nam coś nie seryjnego wpadnie w oko , im więcej fotek tym lepiej






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 16:11
  3. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 16:48
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •