Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Akumulator- wyczerpuje sie

  1. #1

    Akumulator- wyczerpuje sie

    Witam,
    Mam problem z padajacym akumulatorem. Po2-3 dniach nie jezdzenia aku jest padniety.
    Nie wiem od czego zaczac i jak sprawdzic co powoduje ten problem. Jakies sugestie?
    Z gory dzieki

  2. #2

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Pierwsza rzecz do sprawdzenia to alternator. Jeżeli pracuje nieprawidłowo to i tak dziwie się ze a te 2 dni Ci wytrzymuje. Napięcie (oczywiście poza normalnymi miernikami) można sprawdzić na Climatronik'u - nie pamiętam który dokładnie kanał wiec musisz poszukać na forum który to. Wartości które powinno pokazywać to od 12 (trochę to już słabo ale jeszcze pojeździsz) do max 14.5-15

  3. #3
    a nie dokladales sobie nic ostatnio do autka? moze jakies zwarcie masz...

  4. #4
    Awatar amberdiva
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    99
    Kolor
    perła
    Posty
    85
    hmm...moj kolega miał parę dni to samo, tyle, że w swoim BMW. Kupił nowy rozrusznik, a okazało się, że miał walnięty jakiś przełącznik przy aku i brał za dużo prądu...

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    no ja bym tez obstawiał jak kolega troche wyzej ze to jakies zwarcie CI go rozładowywuje podlec do jakiegos elektryka zbada Ci co trzeba miernikiem i bedzie wiadomo gdzie ten prad ucieka

  6. #6
    Aku laduje sie ladnie po 5 min i odpala pozniej bez problemu. Dodawalem troszke, szczegolnie radio i przejsciowki. Chodzi o to , ze auto do tej pory jezdzilo codziennie i jest mi trudno powiedziec czy nie dzialo sie to od poczatku. Pomierze, powyciagam pokolei bezpieczniki i mam nadzieje ze cos sie znajdzie. Myslalem tez, ze moze to byc alternator i jakas mala czesc w nim zepsuta, ktora ciagnie prad. Opcji jest troszke a kabli jeszcze wiecej, wiec mam nadzieje ze znajde chwasta. Dzieki za odp

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Jeżeli posiadasz zwykły miernik to zrób tak.

    1. Sprawdź napięcie na klemach jak auto trochę postoi i akumulator jest padnięty. Jeżeli jest poniżej 10V to od razu wymień akumulator.

    2. Powyłączaj wszystkie możliwe odbiorniki prądu, ZAMKNIJ DRZWI i dkręć jedną klemę i wstaw szeregowo miernik prądu. Wartość nie powinna przekraczać 200mA. Jeżeli przekracza, to masz gdzieś zwarcie i sprawdzisz to najlepiej wyciągając kolejne bezpieczniki aż do spadku prądu. U mnie po ustabilizowaniu jest 80mA.

    3. Podepnij klemę i jeżeli się uda to zapal silnik. Sprawdź napięcie ładowania. Powinno wynosić ponad 14V. Jeżeli jest mniej, to coś nie tak z alternatorem lub regulatorem napięcia.

    Ja obstawiam opadniętą masę czynną z płyt i zwarcie w którejś celi, czyli akumulator do wyrzucenia.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Najpierw panowie to sprawdzić ile aku ma płynu czy nie ma braków jak są dolać wody destylowanej i zostawić aku na całą noc pod prostownikiem powinno pomóc

    jak aku bez obsługowy to juz gorzej


    teraz sprawa radia być może wzmacniacz anteny ci chodzi cały czas zle podłączone przy radiu ?
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  9. #9
    Bart, dzieki. Na weekend sie wezme za robote.
    Donkerst, z radiem to nie wiem, ale to bedzie pierwszy bezp.jaki wyciagne. Wzmacniacz od anteny podlaczylem po rozl;adowaniu sie aku, wiec chyba jest dobrze podlaczony, tzn na pewno

    [ Dodano: 13 Wrzesień 2009, 15:39 ]
    Kupilem nowy akumulator i po 3 dniach stania wyczerpal sie
    Teraz wytlumacz dlaczego.
    Chcac podlaczyc nieseryjne radio do sys. Bose trzeba kupic specjalna przejsciwoke, zeby dzialaly glosniki. Jest tam kostka i kabelek, ktory trzeba podpiac do pradu zeby dzialal wzmacniacz od systemu.
    Po podlaczeniu miernika do akumulatora pokazywalo ze gdzies ucieka 1.6 Amp.
    Po sprawdzeniu bezp. od radia wiadomo bylo juz o co chodzi. Po wyjeciu radia i przeanalizowaniu wszystkich kabelkow okazalo sie, ze kabel od wzmacniacza podpiety jest do proadu stalego zamias pod zaplon. Ot i taki maly blad kosztowal mnie nowy akumulator bo bylem za leniwy zeby pojechac do sklepu i kupic miernik
    Pozdrawiam

  10. #10
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    luke_t, Ja mam dokładnie to samo.. 4-5 dni postoi na włączonym alarmie albo na wyłączonym (bez znaczenia) i juz nie moge zakręcić.
    Szlak mnie przez to malo nie trafi, a alternator mam dobry bo jak juz ledwie zakręcę rozrusznikiem i powiedzmy przejade tak 15km to bez problemu zapale samochod przez pare dni. Wiec laduje. Aku jest nowe. Radio bez kluczyka sie nie wlaczy. CB zawsze wyłączone. A gdzieś pradzik mi ucieka, ********.

    [ Dodano: 13 Wrzesień 2009, 18:30 ]
    Niby gość mi tez taka przejściówkę montował żeby głośniki w tyle działały.. Ale z tego co pamietam to podlaczyl do zasialania ze stacyjki.
    Bart227, dzięki wielkie za rady, jutro weźmie miernik i pogrzebie w bezpiecznikach

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    BarTTek,
    Taką sytuacje może powodować również zwarcie w samym aku i też będzie prąd uciekał, warto sprawdzić jego stan
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    BarTTek,
    Taką sytuacje może powodować również zwarcie w samym aku i też będzie prąd uciekał, warto sprawdzić jego stan
    Pisałem za kupilem nowke, na starym działo sie to samo

  13. #13
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    BarTTek, oprócz pobieranego prądu sprawdź koniecznie napięcie ładowania z alternatora, bo być może styki gdzieś zaśniedziały i ładuje ale nie doładowywuje do pełnej pojemności a potem daje za mały prąd rozruchowy.


    Pozdrawiam

  14. #14
    Bart, przelec sobie wszystkie bezpiecznik, bedziesz mial pewnosc wtedy. Zacznij od radia
    Ja juz mam po klopocie, wiec odetchnalem troche.

  15. #15
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez JOHNY
    luke_t super z t? akcj? "Piszę poprawnie po polsku"
    Warto by było propagować j? na naszym forum w?ród naszych niektórych Forumowiczów
    Tyczy sie to również znaków diakrytycznych luke_t...

    [ Dodano: |10 Lis 2009|, 2009 14:39 ]
    Problemem przez ci mi wpier.. akumulator bylo..

    GPS.. od telefonu satelitarnego oraz wbudowane WiFi w samochodzie pod alarm (?lol)
    Teraz jest OK. Zapłaciłem 100zl za 2 dni roboty

Podobne wątki

  1. Akumulator do TT.
    Przez singl0r w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-03-2024, 14:44
  2. Akumulator
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 15:03
  3. Akumulator
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 11:33
  4. akumulator
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 23:12
  5. Akumulator
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 05:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •