Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: Kontrolka CHECK ENGINE

  1. #1

    Kontrolka CHECK ENGINE

    Witam,
    Piszcie proszę czy w Waszych TT-kach po przekręceniu zapłonu zapala się na chwilkę kontrolka CHECK ENGINE ? Rozeznałem temat wśród zaledwie paru użytkowników i wychodzi na to, że nie ma reguły !!!
    U mnie np. nie zapal się nawet na chwilkę, po przetstowaniu wskaźników VAG-iem również się nie zaświeca !?
    U paru innych osób jest tak samo, nie ma na temat tej kontrolki nic w mojej oryginalnej instrukcji obsługi. Czy zatem tak ma być ?
    Może sa rózne wesje i zależy to od oprogramowania ? Może poprostu życzliwi sprzedawcy nam je 'uśpili' ?
    Jak ważna to kontrolka nikomu nie musze tłumaczyć i zanim wszyscy zaczniemy rozkręcać nasze liczniki może wcześniej ktoś wie coś więcej na ten temat ?

    Pozdrawiam serdecznie

    11. Pisanie wszystkich wyrazów duzymi literami (pisanie na wlaczonym "caps lock"), oraz naduzywanie wykrzykników, jest odbierane jako krzyk. Taka wiadomosc moze byc zignorowana przez Moderatora lub Administratora. //BarTTek

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Z kontrolką CHECK ENGINE może jest podobnie jak z kontrolką od pasów jednym się zapala innym nie. Koledzy gdzieś na forum o tym pisali i podobno można ją jakoś włączyć poprzez Vaga być może podobnie jest z kontrolką o silnika.....
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  3. #3
    Szczerze mówiąc to nie chce mi się wierzyć, aby to była OPCJA i nie zawsze jest aktywna , to zbyt ważna kontrolka.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Prawdę mówiąc to ja również wolałbym ją mieć, ale w mojej TT też albo nie ma żarówki albo jest ona nieaktywna. Wiem, że kontrolkę od pasów można w jakiś sposób włączyć a też dość ważną role spełnia mającą na celu przypomnienie nam o bezpieczeństwie to może i kontrolkę silnika można jakoś aktywować, ale to może niech się koledzy wypowiedzą, którzy już może ten temat przerabiali.
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    http://klubtt.pl/forum/topics10/kont...ine-vt2930.htm
    już poruszeniem ten wątek kolego Tomku TT u mnie również kontrolka nie daje znaku życia.

  6. #6
    Przeglądałem powyższe forum, ale z opisów nie wiele wynika.
    To znaczy że większośc z nas ma zimne luty albo wykręcone kontrolki ?
    Czy ktoś z was naprawiał ta kontrolkę, bo jakoś inne się nie przepalają

  7. #7
    U mnie tez sie nie zapala. naVagu bledow nie ma. Chyba trzeba bedzie rozkrecic licnzik...

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    Jak mi wiadomo nasze liczniki firmy Jager są felerne i prawdopodobnie tu właśnie tkwi problem to oczywiście moje domysły poczekajmy możne ktoś odezwie się kto coś więcej powiedzieć na ten temat i może któryś z użytkowników uzdrowił tą kontrolkę.

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    a pomyslec, ze na poczatku zastanawialem sie czy u mnie cos nie jest zle, bo sie zapala i gasnie po odpaleniu - myslalem, ze powinna po kilku sec jak pozostale ...tak patrzylem na rozne filmiki i czesto nie widzialem jej

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie .......Naprawde nie ma o czym debatowac Kontrolka musi sie zaswiecic przy wlaczeniu zaplonu i zgasnac po odpaleniu silnika .

    Jesli tak siie nie dzieje to znaczy ze ja ktos '' naprawial ''

    Nigdy nie mialem problemow u siebie , od 5 lat jest tak samo




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Koledzy, sprawdzcie w Waszych instrukcjach obsługi czy jest wzmianka o tej kontrolce, bo u mnie nie ma. Moze u osób u których się zapala jest opisana w instrukcji ? Może to nam rozjaśni temat ? Chciałbym mieć pewnośc zanim dobiorę się do licznika

    Pozdr

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    Dziwna sytuacja ze u tak dużej ilości użytkowników nie działa kontrolka czekamy na kogoś kto się za to weźmie i napisze co i jak po kolei żeby w końcu mieć sprawna kontrolkę. Chciałbym mieć ją naprawiona jak najszybciej bo to właśnie ona ma sygnalizować jak coś niedobrego dzieje się z naszym silnikiem a jeśli jest ona nieaktywna ewentualne koszta naprawy silnika mogą niewyobrażalnie przekroczyć koszta naprawy kontrolki

  13. #13
    Dokładnie, mało prawdopodobnym jest, aby nasze kontrolki były oszukane. Wydaje mi się, że takie przypadki należą do większości i wszystko wskazuje na to , że są dwie wersje zegarów. Pytanie pomocnicze , czy jest ktoś na forum u kogo się zapala owa kontrolka i ma to opisane w oryginalnej instrukcji obsługi ?

    Pozdr

  14. #14
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    U mnie też się nie świeci

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bezapelacyjnie powinna zapalać się na zapłonie i gasnąć po odpaleniu silnika. W nie ma wersji bez silnika więc po co producent zastosował by możliwość jej dezaktywacji jak dzieje się to w przypadku wyposażenia dodatkowego kumata
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Check Engine po zatankowaniu
    Przez pavvel w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 09:03
  2. Check Engine po zatankowaniu
    Przez Raccoon w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 07:58
  3. co to jest CHECK ENGINE ?
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 06:08
  4. kontrolka "CHECK ENGINE"
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •