Witam!

Ostatnio w mojej rodzinie pojawiła się nowa TT 2.0 TFSI 200KM z napędem na przód i skrzynią S-Tronic w pięknym grafitowym, perłowym kolorze. Przedstawie ją Wam jak będzie ładniejsza pogoda
Samochód jest mojej mamy co nie przeszkadza mi w jeżdzeniu nim

Od jakiegos czasu jeżdże TT Roadster 225km Quattro i zawsze wydawało mi się ze jest bardzo mocna i szybka. Ale... mogło to być tylko złudzenie, poniewaz jest to mój pierwszy mocny samochód. Nowa TT wydaje się być niebotycznie szybsza od mojej 225q mimo mniejszej mocy i tego ze mieli asfalt do trzeciego biegu włącznie (na Bridgestone Potenza re 050A 225/50/17).

W takim razie tutaj moje pytanie: co powinienem wymienić w swojej TT?
Czytałem na forum głownie o takich przyczynach braku mocy:
-przepływomierz
-N75

Czy jest cos jeszcze co moze powodowac znaczny spadek mocy? Mozna jakoś zdiagnozować problem bez VAGa (zamówiełem - czekam)?

Wielu z Was myśli sobie, że po raz kolejny zadaję to samo pytanie Ale to jeszczen ie koniec posta.

Ktoś napisał na forum, że temperatura ma byc zawsze 90* nawet w korku. U mnie jest tak ze w korku temp sobie rośnie, strzałka leci w prawdo tak do 3/4 i wraca z powrotem na 90 jak sie zacznie chłodzić. Czy nie tak powinno być?
Zdarzyło mi się raz ze stojąc w korku TT zgasła. Odpalila później od razu, przejechałem 5km i znowu zgasła Od tamtego czasu (jakies pare miesiecy) to się nei powtórzyło ale zawsze w korku się boję ze zgaśnie (a moze to było złe paliwo?).
Oprocz tego: stojąc na postoju gdy szybko i mocno skręce kierownića obroty mi spadają niebezpiecznie: to normalne?

Problem nr. 3 Gdy wyjezdzam z placu i krece mocno kierownice w jedna strone to slysze zgrzyt - mocny, jakby metal uderzający o metal. Później jest już ok i nawet przy ostrym skręcie czegoś takiego nie ma.

Ostatnio zgrzyt zaczął mi towarzyszyć równiez na skrzyżowaniach, nie tylko przy ruszaniu czyli ze problem się pogłębia. Co to może być?

Chciałbym doszykować swoją TT na cacy, żeby była szybsza od 2.0 TFSI bo chyba powinna