Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 225 quattro wolniejsze od 200 KM FWD

  1. #1
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122

    225 quattro wolniejsze od 200 KM FWD

    Witam!

    Ostatnio w mojej rodzinie pojawiła się nowa TT 2.0 TFSI 200KM z napędem na przód i skrzynią S-Tronic w pięknym grafitowym, perłowym kolorze. Przedstawie ją Wam jak będzie ładniejsza pogoda
    Samochód jest mojej mamy co nie przeszkadza mi w jeżdzeniu nim

    Od jakiegos czasu jeżdże TT Roadster 225km Quattro i zawsze wydawało mi się ze jest bardzo mocna i szybka. Ale... mogło to być tylko złudzenie, poniewaz jest to mój pierwszy mocny samochód. Nowa TT wydaje się być niebotycznie szybsza od mojej 225q mimo mniejszej mocy i tego ze mieli asfalt do trzeciego biegu włącznie (na Bridgestone Potenza re 050A 225/50/17).

    W takim razie tutaj moje pytanie: co powinienem wymienić w swojej TT?
    Czytałem na forum głownie o takich przyczynach braku mocy:
    -przepływomierz
    -N75

    Czy jest cos jeszcze co moze powodowac znaczny spadek mocy? Mozna jakoś zdiagnozować problem bez VAGa (zamówiełem - czekam)?

    Wielu z Was myśli sobie, że po raz kolejny zadaję to samo pytanie Ale to jeszczen ie koniec posta.

    Ktoś napisał na forum, że temperatura ma byc zawsze 90* nawet w korku. U mnie jest tak ze w korku temp sobie rośnie, strzałka leci w prawdo tak do 3/4 i wraca z powrotem na 90 jak sie zacznie chłodzić. Czy nie tak powinno być?
    Zdarzyło mi się raz ze stojąc w korku TT zgasła. Odpalila później od razu, przejechałem 5km i znowu zgasła Od tamtego czasu (jakies pare miesiecy) to się nei powtórzyło ale zawsze w korku się boję ze zgaśnie (a moze to było złe paliwo?).
    Oprocz tego: stojąc na postoju gdy szybko i mocno skręce kierownića obroty mi spadają niebezpiecznie: to normalne?

    Problem nr. 3 Gdy wyjezdzam z placu i krece mocno kierownice w jedna strone to slysze zgrzyt - mocny, jakby metal uderzający o metal. Później jest już ok i nawet przy ostrym skręcie czegoś takiego nie ma.

    Ostatnio zgrzyt zaczął mi towarzyszyć równiez na skrzyżowaniach, nie tylko przy ruszaniu czyli ze problem się pogłębia. Co to może być?

    Chciałbym doszykować swoją TT na cacy, żeby była szybsza od 2.0 TFSI bo chyba powinna

  2. #2

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Jestem nieco wstrzasniety O.o katalogowo 200 km FWD s-tronic ma tyle samo do 100 co nasza 225 q O.o

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    arthstudio,
    To że powinna być szybsza i zwinniejsza jest faktem napewno masz jakieś niedomagania których bez VAGA nie zdiagnozujesz a tym bardziej na odległość
    więc kabel i do roboty
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    Cytat Zamieszczone przez arthstudio
    W takim razie tutaj moje pytanie: co powinienem wymienić w swojej TT?
    Czytałem na forum głownie o takich przyczynach braku mocy:
    -przepływomierz
    -N75

    ja na forum wyczytalem o wezykach podcisnienia i recylkulacji spalin.., i jak pisali ludziska sprawdzalem, oslony odkrecilem i znalazlem, malutki wezyk pod kolektorem dolotowym urwany byl.


    po naprawieniu okazalo sie ze to nie to samo auto. takiego ma kopa ze w szoku jestem, doslownie wciska w fotel,

    taka pierdola z zabrala ze 30 albo i 40 koni

    [ Dodano: 31 Maj 2009, 16:51 ]
    W takim razie tutaj moje pytanie: co powinienem wymienić w swojej TT?
    Czytałem na forum głownie o takich przyczynach braku mocy:
    -przepływomierz
    -N75



    ja na forum wyczytalem o wezykach podcisnienia i recylkulacji spalin.., i jak pisali ludziska sprawdzalem, oslony odkrecilem i znalazlem, malutki wezyk pod kolektorem dolotowym urwany byl.


    po naprawieniu okazalo sie ze to nie to samo auto. takiego ma kopa ze w szoku jestem, doslownie wciska w fotel,

    taka pierdola z zabrala ze 30 albo i 40 koni

  5. #5
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    No właśnie, przeglądam forum już jakiś czasy i zawsze dziwiły mnie problemy, że jedna pierdoła za marne grosze może tak wpłynąć na moc auta.

    Teraz widzę, że problem dotyczy i mnie. Ja tez muszę znaleźć to małe "coś" co tak osłabia moją TT niemiłosiernie.

    Dlaczego nie wiedziałem, że mam małą moc? Bo po pierwsze to moje pierwsze mocniejsze auto, po drugie mam zegar w milach i nie mam ochoty na niego patrzeć, po trzecie wrażenie prędkości w roadster jest bardzo dużo.
    Natomiast w nowej TT (Coupe) wrażenie prędkości jest bardzo małe a zasuwa jak trzeba. Jadąc 80 czuje jakbym się toczył 30, muszę na to uważać bo mnie to zgubi.

    Nawiązując do porównania Stare-Nowe TT największą róznić jaką dostrzegłem jest... wspomaganie. W nowej TT można kierownice kręcić jednym paluszkiem, a w starej muszę użyć dużo siły (jak w żadnym innym aucie a mamy A6 '01' i New Beetle '02).

    Czy u Was w starszej TT też tak ciezko chodzi kierownica?
    Wogóle mechanik mnie wyrolował bo:
    -powiedział ze ma chodzić ciezko bo auto sportowe i żeby kierownica nie latała
    -wlał mi tam do zbiorniczka z płynem jakiś olej do automatycznych skrzyń biegów (czerwony) i mówi, że to to samo. Wy zaś twierdzicie, że jedyna słuszna opcja to zielone Febi (które już zamówiłem). Jakie są konsekwencje jazdy na złym płynie? Mogła paść pompa? A może wspomaganie marnie wtedy działa? Dodam, że mam wyciek płynu ale to chyba nieszczelność w kabelkach.

    Pozdrawiam!

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    podłącz się pod vag'a, przeskanuj całe auto, potem logi dynamiczne też opisane na forum - sprawdź jakie wartości ma przepływka, ile dmucha turbo porównaj wartości z tymi podawanymi na forum.

    A co do zgrzytania, to na stacje kontroli - 30zł w łapkę mechaniorowi i przetrzepią Ci zawieche na szarpakach plus sprawdzą sprawność amortyzatorów i od razu wyjdzie co do wymiany.

    - co do wspomagania - porównując z innymi normalnymi autami chodzi ciut ciężej - ale nie aż tak, żebym musiał wkładać siłę w kręcenie kółkiem.

  7. #7
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    jak jest stukanie przy skreconych kolach, to moze byc przegub zewnetrzny, tego mechanik nie wykryje

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    No tego nie wykryje na szarpakach, ale wystarczy, że ktoś obeznany z tematem się przejedzie nim i od razu będzie wiedział czy przegub czy nie, co najgorsze to z tego co pamiętam, to chyba po 2000 roku jak padnie przegub wewnętrzny to cała pół oś do wymiany a to coś koło 2500zł, bo chyba do 2000 roku można było wymieniać sam przegub wewnętrzny.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli chodzi o stukanie to tak jak koledzy napisali , na odleglosc trudno zgadywac , na stacji diagnostycznej powinno byc wszystko jasne

    Natomiast odnosnie spadku mocy to koniecznie logi z blokow 02, 31 , 115 .
    Mozesz tez zobaczyc ( nie robic logow ) jakie wartosci pokazuje przy wlaczonym silniku na biegu jalowym blok 32.
    Jesli nigdy tego nie robiles to zapoznaj sie z tym watkiem :

    http://klubtt.pl/forum/topics24/inte...ych-vt2081.htm

    Jest tam tez na wstepie link jak robic logi i jak je ladnie i czytelnie zapisac

    Wracajac do porownania z 2.0 TFSI to Twoja 225 nie powinna byc jakos znaczaco szybsza , roadster ma wieksza wage i dodatkowo nowy model ma mniejsza wage niz stary .

    Tak czy inaczej poczekaj az przyjdzie Ci program i zdiagnozuj autko ...



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    dodatkowo napęd tylnej osi tez powoduje straty mocy... w końcu tak czy siak trzeba wszystkimi gratami w poruszać i kręcic... a skoro maja one masę i ruszaja się to potrzebna jest na to moc... Nie mam pojecia ile tam może mocy iść w gwizdek... ale kilka PS napewno znika na obracanie "bebechami".
    PZDR!

Podobne wątki

  1. Auta, które są (prawie) wolniejsze od nowego TTsa
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 08:16
  2. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  3. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •