Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 255 z 331

Wątek: Usuwanie N249 i N112 dla TT 180KM

  1. #241
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie sądzę żeby to spasowało choć wygląda podobnie.
    Napisz do Pawel-2005, dorabiał kilku osobom te zaślepki i być może jeszcze ma jakieś








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #242
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Dzięki już do niego napisałem

    Pozdrawiam.

  3. #243

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Dundalk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebro
    Posty
    40
    U mnie z n249 wychodza 2 wezyki ktore ida pod kolektor ssacy, czy powinienem je polaczyc ze soba pod kolektorem?
    Chcial bym to jutro zrobic a nie jestem na 100% pewien.
    Nie mam zamiaru usowac nic po za n249
    Silnik APX




    Pozdrawiam

  4. #244
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak dobrze to obadasz to dojdziesz do wniosku że jeden wężyk idzie od N249 do kolektora dolotowego a kolejny w prawdzie pod kolektorem ale idzie do zaworu N112 montowanego pod tą osłoną przed kolektorem .

    W Twoim przypadku potrzebujesz poprowadzić ten wężyk który idzie z kolektora bezpośrednio do DV natomiast ten dla zaworu N112 połączyć trójnikiem z wężykiem ''kolektor - DV '' .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #245

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Dundalk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebro
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jak dobrze to obadasz to dojdziesz do wniosku że jeden wężyk idzie od N249 do kolektora dolotowego a kolejny w prawdzie pod kolektorem ale idzie do zaworu N112 montowanego pod tą osłoną przed kolektorem .

    W Twoim przypadku potrzebujesz poprowadzić ten wężyk który idzie z kolektora bezpośrednio do DV natomiast ten dla zaworu N112 połączyć trójnikiem z wężykiem ''kolektor - DV '' .










    Pozdrawiam

    Ok
    Czyli robie tak ze tne te dwa wezyki ktore wchodza pod kolektor dolotowy tne przy n249, odlaczam calkowicie ten od kolektora i na jego miejsce wstawiam nowy, ktory bedzie szedl bezposrednio do DV, i wtedy tne go w ktoryms miejscu (najlepiej pod kolektorem tak zeby nie bylo widac laczenia) i lacze trojnikiem z tym drugim ktory idzie do n112 ?
    Prosze o potwierdzenie, wlasnie otrzymalem poczta nowy DV i chce sie jak najszybciej za to zabrac.
    Mam zamiar zrobic dokladna sesje zdjeciowa z tej operacji, bo na forum nie ma dokladnego opisu wraz ze zdjeciami dla wersji 225q z SAI




    Pozdrawiam

  6. #246
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dokładnie o to chodzi













    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #247

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Dundalk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebro
    Posty
    40
    Dziekuje za szybka odpowiedz i za chwile zabieram sie do pracy, tylko poczekam na odpowiedz w innym temacie, bo nie chce mi sie jeszcze raz tego wszystkiego pozniej wyjmowac.
    Dzieki Artur



    Pozdrawiam

  8. #248
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    Pioter czekam z niecierpliwością na ta sesje, tez chce to pousuwać a im więcej o tym czytam tym mniej wiem

    @edit

    Po otworzeniu maski i przyjrzeniu sie temu wszystkiemu mam takie pytanie czy to jest naprawdę tak proste jak na załączonym "schemacie"?

    http://zapodaj.net/5eaf48c45a715.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Lupin ; 12-03-2014 o 22:31

  9. #249
    Awatar barTT
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    WROCŁAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    szary
    Posty
    174
    Czy ktoś z Wrocławia lub okolic mógłby pomóc mi w operacji usuwania N249, N112...im więcej czytam, tym mniej wiem :/
    Chyba, że ktoś mógłby polecić jakiś warsztat, gdzie to ogarniają, do Płońska mam niestety za daleko....
    >> ORYGINALNE, TANIE KOSMETYKI SAMOCHODOWE BMW <<

  10. #250
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Witam. Jestem nowy na forum, więc skorzystam z okazji i się przywitam Cześć wszystkim, jestem Norbert i mam nadzieję, że mnie nie wygonicie, bo mam Golfa 4 GTI AUQ, a wasze forum jest wspaniałe, i wyczytałem już tutaj mega dużo ciekawych rzeczy które mi pomogły! także od razu wszystkim dziękuję!

    A teraz mam takie pytanko, wiem już jak usunąć wyżej wymienione zaworu i pompę SAI z Combi itd itd. Natomiast, czy jest tutaj ktoś kto pomógłby mi ogarnąć nowy wsad do sterownika z powyłączanymi tymi pierdołami, plus druga lambda, ale na tą chwilę to ważniejsze Przeczytałem temat Read/Write i logowania, wiec ogarniam jak zgrać wsad, i zaprogramować go z powrotem. Ale jak go zmodyfikować i jakim programem? będę bardzo bardzo wdzięczny za pomoc, ewentualnie podesłanie mnie do kogoś na forum co by mi to wyjaśnił. Odwdzięczę się pozdrawiam!

  11. #251

    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    19
    do olka podbij

  12. #252
    Awatar Nelson
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez barTT Zobacz posta
    Czy ktoś z Wrocławia lub okolic mógłby pomóc mi w operacji usuwania N249, N112...im więcej czytam, tym mniej wiem :/
    Chyba, że ktoś mógłby polecić jakiś warsztat, gdzie to ogarniają, do Płońska mam niestety za daleko....
    Z miłą chęcią bym Ci pomógł, ale u Ciebie w 3,2 takich rzeczy nie ma

  13. #253
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Siemka. Właśnie jestem po usunięciu tych wszystkich ekologicznych zagracaczy i mam dwa pytanka.

    1. Zawór upustowy. Po podpięciu bezpośrednio wężykiem pod kolektor jest mały problem z założeniem obudowy ozdobnej silnika gdyż wąż wystaje w górę. Czy mogę obrócić wejściami DV-ke? Wtedy weżyk by fajnie prosto szedł, nie zagiął by się przypadkiem i jednocześnie będzie pasowała obudowa. Gdzieś wyczytałem na forum, że można obrócić i jest to nawet wskazane jak zostaje seryjny DV na razie, a turbo np pompuje wyższe ciśnienie. Wtedy ciśnienie z układu dopycha membrane i uszczelnia nawet. Ile w tym prawdy i czym mogę tak zrobić pozostawiam wam do zadecydowania.
    2. Chodzi o Combi Valve. Nie odkręciłem go jeszcze, bo nie zrobiłem zaślepki, a jestem na wakacjach i sobie grzebie w wolnym czasie. Wszystko jest od niego odłączone, podciśnienie i ta plastikowa rurka od pompki powietrza, SAI wyłączone programowo. Czy mogę to tak zostawić bez zaślepiania tego wlotu? Nie będzie się tam dostawał jakiś kurz i brud? Tzn na chłopski rozum, skoro ma odłączone podciśnienie, to nie będzie pracował, ale wolę dopytać

    Pozdrawiam!

    EDIT Znalazłem to zacytuję. Co o tym myślicie?

    O to chodzi - fabryczne DV są założone tak, że sprężyna i sam zaworek stawia cały czas opór ciśnieniu doładowania. W związku z tym jak się dmuchnie za dużo (0.9 bara), to zawór założony tak jak powinien być po pewnym czasie zaczyna puszczać powietrze zanim jeszcze powinien zostać otwarty podciśnieniem. Założenie go w drugą stronę rozwiązuje problem częściowo - układ pomiaru powietrza jest cholernie czuły i odwrócenie zaworka spowoduje pojawienie się delikatnego opóźnienia w otwieraniu się zaworka (sprężyna odciągana jest przez podciśnienie, ale z drugiej strony nic jej nie "pcha", tak jak w przypadku założenia go w sposób poprawny).

    Efekt - błędy na ECU i ewentualnie tryb awaryjny. Z obserwacji wynika, że silniki AWT są niewrażliwe na kierunek założenia zaworu
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 12-08-2014 o 17:04

  14. #254
    Awatar Nelson
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    96
    Ja tam żadnych osłon nie mam, przynajmniej widzę czy coś się dzieje z silnikiem. Co do zaślepienia SAIa, zrób to tak jak ma być bez fuszery. Paweł ma chyba zaślepki do tego ustrojstwa.

    Wysłane z monopola 24/7

  15. #255
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Nelson No raczej że nie zrobię fuszery, to nie w moim stylu. Zaślepkę sobie zrobię sam, bo mam fajny kawał blachy z nierdzewki, oszlifuję i nawiercę otwory już Głównie chodzi mi to o to czy mogę tak jechać teraz, bo siedze sobie nad morzem na wakacjach, pogoda była słaba to się za auto zbrałem :P :P Także jakby ktoś ogarnął na odpowiedź na pytania wyżej to będę wdzięczny

Podobne wątki

  1. Usuwanie N249 i N112 w wersji 225KM
    Przez Kasprzyk19 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2021, 22:48
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 15:04
  3. MK1 [8N] usuniecie n249. n112 audi tt 225km
    Przez matimati w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 20:08
  4. jak pozbyc sie n249 i n112 w tt 225?
    Przez pioter w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 12:20
  5. kupie N249 i N112 dla TT 180KM
    Przez charli22122 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •