Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 200

Wątek: Manual Boost Control

  1. #136
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Istnieje możliwość że coś miałeś skopane z połączeniem, lub sam N75 szwankował, jeżeli aż tak poczułeś zmiany związane z tym modem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #137

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Może żuczek i masz racje, nie będę w to wnikać bo mi sie podoba tak jak jest

  3. #138

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Istnieje możliwość że coś miałeś skopane z połączeniem, lub sam N75 szwankował, jeżeli aż tak poczułeś zmiany związane z tym modem.
    Tak jak ja. Stare N75 mimo że działało to turbo miało mega laga. Na nówce lag nie występuje.

  4. #139
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie mbc typu bleed to wczęniej myślałem że może na śmiesznej turbince jaka jest k04 bedę miał efekt że w lato pompuje mniej a w zimę więcej i także że z dołu mniej ładuje niż gdy wcisnę przy np 4 tys do końca ale na Big T też jest efekt zmiany boostu w zależności od temperatury i od tego przy jakich obrotach wcisnę gaz...więc podsumowując ogólnie mbc kojarzy mi się trochę z przysłowiowym "drutem" pobawiłem się z tym na pseudo programie w k04 teraz jeżdżę z tym gdy auto nie wystrojone ale jak bym miał tak czały czas jeździć i kręcić kurkiem w zależności od temperatury wilgotności itp to bym zgłupiał więc mbc polecam do zabawy eksperymentów do "drut" programu jeśli jest to etap przejściowy ale tak na stałe żeby z tym jeździć to jak dla mnie lipa , mówię oczywiście o MBC typu bleed (bo na tym zrobiłem kilkanaście tys km) a kulkowy properfect testowałem przez kilka km i efekt był gorszy niż na bleed więc może połączenie takie jak ma Arttur jest ok ale te wszystkie inne w życiu nie zastąpią ebc lub sterowania n75 lub pochodnymi zaworkami

  5. #140
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wygląda na to że i w przypadku MBC potwierdza się zasada że masz ma się to za co się zapłaci .
    Nie wiem , może ten MBC sam w sobie ( jakieś jego części ) są wrażliwe na zmiany temperatury .
    Ja osobiście jeździłem ( dalej mam MBC) na 2 rodzajach i zawsze była to sytuacja że ustawiłem raz i nie tykałem więcej chyba że do dodatkowych eksperymentów .
    Nie uważam też MBC za '' drut '' pół świata kontroluje tak doładowanie .
    Problem pewnie w tym że mimo prostoty zaworka ,jakość wykonania , materiały i projekt też odgrywają role










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #141
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja nie mam nic do mbc bo to chyba był mój najlepszy mod na starym setupie (zwieńczenie modów mechanicznych) ale ewidętnie zmiana temperatury z 30 na 20 z 20 na kilka stopni na plus i potem gdy było -15 robiła różnice w booście i teraz widze że turbo mi ma ochotę dmuchac bara gdy niedawno gdy było cieplej dmuchało 0.7B odnośnie mbc jest to forge:
    http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...D14NiESHpuyWwY
    po rozkręceniu byłem w szoku że tam niema nic poza małą puszeczką 3 wejściami do niej i jedną śrubką na stożku która płynnie zamyka jeden z otworów pozostawiając 2 naprzeciwległe drożne :P
    wszystko jest z alu i tam niema nic co mogło by być wrażliwe na temp, kilka osób u nas śmiga też na mbc i zapewne też musieli zauważyć zmianę boostu w zależności od temperatury otoczenia (wyczywana zmiana jest gdy temp otoczenia zmieni się około 15 stopni) bo z tego co wiem to Zuczek też mówił że czasem ładuje więcej czasem mniej :P
    i ja piszę oczywiście głównie o tym bleed że wszystko z nim ok ale po prostu główną wadą jaka tutaj występuje jest zmiana boostu w zależności od temp otoczenia a w tej hybrydzie mbc co masz może ten efekt zupełnie nie występować i wtedy było by to naprawdę super rozwiazanie

  7. #142
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ok ale ten Forge kosztuje 30$ w stanach , masz to za co płacisz
    Nie wątpię w to że u Ciebie jest taki efekt nie mniej jednak nie można generalizować i podciągać tego pod wszystkie MBC , tylko o to mi chodzi .
    Tego MBC już nie mam bo ktoś mnie błagał i się zamieniłem (prawie nie używałem bleeda) , mam teraz Forge Unos kulka i sprężynka i też nie widzę efektu zmian temperatur na doładowanie .
    Są oczywiście różnice między zimą a latem ale nie takie żebym musiał otwierać maskę i je korygować







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #143
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no własnie ciekawe jak w klasycznym mbc z kulka, testowałem taki properfect i miał za duży pik...skakało mi na prawie 1.5 a do odcinki spadało nawet na 1.1 co od razu go u mnie na k04 zdyskwalifikowało , zresztą pisałem o tym pewnie tutaj, ale ciekawe jak by się zachował przy zmianach temperatur:P

  9. #144
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiem , może sprężyna za miękka może kulka za ciężka
    Tak jak już napisałem wcześniej , mam teraz kulkę i sprężynkę i nie widzę efektu zmiany doładowania przy wachaniach temperatury otoczenia . Gdyby tak było to wywaliłbym MBC po tygodniu
    Może zamiast drążyć temat poczekajmy na wypowiedzi innych czy ktoś jeszcze zaobserwował taki efekt na innym MBC






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #145
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    O.K.pierwsze koty za płoty.Dzięki uprzejmości i wiedzy Kuby dzisiaj zamówione http://allegro.pl/wskaznik-doladowan...999646320.html i http://fmic.pl/product.php?id_product=105 a także http://fmic.pl/product.php?id_product=192 .W czwartek montujemy w lewym wencie,jak wiecie z moich logów w celu obniżenia ciśnienia na turbince do bezpieczngo 1,2 bara.Oby tylko paczki szybko przyszły

    ---------- Post dodany 21-12-2011 o 19:23 ---------- Poprzedni post 16-12-2011 z 17:33 ----------

    Wszystkie graty przyszły,jutro będzie wszystko zamontowane.
    Ostatnio edytowane przez konyx74 ; 16-12-2011 o 17:37

  11. #146
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Może zamiast drążyć temat poczekajmy na wypowiedzi innych czy ktoś jeszcze zaobserwował taki efekt na innym MBC


    Pozdrawiam
    Ja już od ponad pół roku jeżdżę na MBC ProPerfect typu kulka-sprężynka i pomiędzy zimą a latem nie zauważyłem większych zmian niż 0,1 bara. Niezależnie od temperatury praktycznie cały czas trzyma mi 1,2 bara. Wyjątkiem jest ostre przyspieszanie z niskiego biegu np 2 (przy redukcji z 3) przy wysokich obrotach np 5000obr i wtedy czasem spadnie (na troszkę ponad 1 bar) bo przy tych obrotach turbinka nie ma już takiej wydajności

    Jedyny efekt uboczny MBC można zauważyć w zimie podczas dużych mrozów (poniżej -10). Wtedy po wkręceniu turbiny na maksa, puszczeniu gazu i wyluzowaniu obroty potrafią ostro spaść a w pewnych przypadkach nawet auto może zgasnąć. Niestety to jest wada fabrycznego programu gdzie przy niskich temperaturach ECU widząc tak wysokie przepływy zamyka przepustnicę. Oczywiście po takiej akcji zaraz wyskakuje błąd przepływki - sygnał za wysoki. Tak więc przy dużych mrozach z MBC należy jeździć ostrożnie i nie tylko z uwagi na to świrowanie ale także na to że turbina wkręca się znacznie wcześniej i wysoki moment jest dostępny z niższych obrotów co sprzyja poślizgom, więc jak dla mnie to nie wada bo zmusza mnie to do ostrożniejszej jazdy w zimie A porównanie MBC ustawionego na 1,2 bara do seryjnego doładowania z N75 to niebo a ziemia

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bart227 ; 22-12-2011 o 14:31

  12. #147
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja też śmigałem na tym mbc z kulka properfect i zauważyłem taki efekt że boost spadał..ustawiłem na 1.3 to tuż przed odcinka był zaletwie 1 bar;/ trochę lipa a ten bleed deczko wolniej wzbudza turbo ale za to dużo płynniej i na górze lepiej trzyma

  13. #148
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W zasadzie to przy delikatnej różnicy w twardości sprężynki niby ten sam MBC będzie zachowywał się inaczej kwesta tylko czy ProPerfect trzyma takie normy produkcyjne które pozwalają tego uniknąć i zapewniają wysoką powtarzalność cech produktu





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #149
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Kurde w ogole nie wiedzialem gdzie to napisac, takze jak cos to usuncie

    Jestem ciekawy czym jest spowodowane to ze turbo K04 moze dmuchac efektywnie tylko w waskim zakresie obrotow? Chodzi o to ze sie nagrzeje i pozniej pompuje gorace powietrze? A jak to jest w wiekszych i lepszych turbinach?

    Odnosnie mbc, czyli nawet nawet jak turbo pompuje caly czas nawet 1.2bar to momentu jakiegos wielkiego na gorze moze z tego nie byc?

  15. #150
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No faktycznie trochę OT ale w temacie doładowania więc odpowiem

    Wielkość turbiny to rozmiar wirnika kompresora i wirnika turbiny , obydwa wirniki mają zasadniczy wpływ na charakterystykę pracy .
    Mniejszy wirnik kompresora ( części zimnej ) umożliwia szybsze wstawanie turbiny jednak w miarę podnoszenia ciśnienia coraz bardziej rozgrzewa sprężane powietrze ze względu właśnie na swoje rozmiary . To co duży wirnik '' załatwi '' jednym obrotem mniejszemu musi zając odpowiednio większą liczbę obrotów .
    Dla tego też powyżej pewnej wartości ciśnienia K04 staje się mniej wydajne bo powietrze jest bardzo gorące i nawet FMIC może nie podołać . To wszystko przy założeniu że wirnik turbiny się wyrabia i tu właśnie przechodzimy do następnego problemu ..
    Mniejszy wirnik turbiny ( cześć gorąca )może się szybciej rozpędzić mniejszą ilością gazów przepływających z mniejszą prędkością .
    Jeśli prędkość i ilość gazów wzrasta powyżej pewnego poziomu to mały wirnik staje się restrykcją i powoduje turbulencje oraz zakłócenia w przepływie . Od tego momentu drastycznie spada efektywność rozpędzania wirnika .

    MBC podniesiesz doładowanie nawet do takiego stopnia jak w BT jednak nie zmienisz wydajności turbosprężarki .
    2 bary pompowane przez słomkę w czasie minuty to na wyjściu zupełnie inna ilość powietrza niż 2 pary pompowane przez minutę ale np. przez calową rurę ..












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. cruising control - prosze o fachowa porade - pomoc
    Przez sveden76 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 10:51
  2. Galaxy 1.9 TDI - brak mocy - 17965 - Charge Pressure Control
    Przez FranciszekDolas w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:54
  3. 65535-Internal Control Module Memory Error
    Przez lukaszienko w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 13:18
  4. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 07:43
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •