Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Gdzie serwisować TT

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91

    Gdzie serwisować TT

    WiTTam, pisze w sprawie poruszanej już kiedyś na forum, tzn. gdzie warto serwisować TT. Jeśli chodzi serwis w Warszawie to polecam KreatorMocy na Młodnickiej 31. Goście naprawdę znają się na rzeczy i bardzo solidnie podchodzą do tematu. Znaleźli przyczynę stuków przy skręcaniu w zawieszeniu, okazało się, że to pęknieta osłona przekładni kierowniczej, dałem do zregenerowania i stuki zniknęły. Wcześniej byłem w 3 serwisach, w tym ASO Audi, i żadnemu nie chciało się zająć tematem, zbywali mnie jakimiś bzdurnymi wykrętami. Przy okazji dałem do wymiany rozszczelnione przewody przy turbinie, dzięki temu zwiększyłem moc z 206 KM (pierwszy pomiar na hamowni) do fabrycznych 226 KM. Po zamontowaniu chipa moc skoczyła do 250 KM a moment obrotowy do 382 Nm. Teraz jest jakieś 6 sek. do setki i wreszcie to czuję, szczególnie z napędem na cztery kapcie. KreatorMocy - polecam

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znamy znamy
    Mi też podleczyli autko eliminując nieszczelności
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Panowie sorry za OT (ale mam mały problem i podepnę się pod temat).
    Ostatnio zamontowałem w końcu wskaźnik ciśnienia doładowania, zanim go zamontowałem byłem przekonany, że wszystko u mnie jest OK. (samochód dobrze się zbiera i nigdy nie miałem problemów z silnikiem), jeszcze nie byłem ani razu na hamowni więc nie wiem jak tam z mocą. Ale wskaźnik nie przekracza mi 0,6 bara z tego co wyczytałem powinien wskazywać jakieś 1 bar (jeśli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu).
    I teraz nie wiem czy to coś ze szczelnością czy źle zamontowanym wskaźnikiem ??? Nie wiem za bardzo od czego zacząć czy jechać do firmy o której piszecie czy najpierw na hamownie ???
    Przy okazji mam pytanie ile w tej firmie kosztuje sprawdzenie nieszczelności (i ewentualnie jej usunięcie) i czy moglibyście mi polecić jakąś dobrą hamownie.

    Z góry dziękuje
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kondi ajaki wskażnik zamontowałeś w 180 jest ok 0.7bar a w225 to nie wiem ale ktoś zaraz ci poda zresztą było gdzieś na forum.
    Jeżeli chodzi o nieszczelność to sprawdzenie całego ukladu ok 150zł a reszte kosztów zależy od stanu auta w naszych nie najmłodszych już egzemplażach warto to zrobić bo zawsze się coś znajdzie u mnie dwie dziurki po szpilce i auto dostało kilka kucy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Zamontowałem jeden z tych najnowszych AutoGauge, słyszałem dobre opinie na jego temat, nie miałem nigdy wcześniej samochodu z turbiną (tym bardziej takiego wskaźnika) i nie za bardzo jeszcze orientuje się w czytaniu tego zegara, z tego co wyczytałem na forum (tak mi się wydawało), że przy 3 tyś/obr. ciśnienie powinno wynosić 1 bar, nie wiem musi mi ktoś to uświadomić przy jakich obrotach i jakiej prędkości, jakie powinny być wskazania.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  6. #6
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    polecam jechac 50 km/h na 3cim biegu w pewnym momencie gwaltownie wcisnac gaz do deski i obserwowac wskaznik ile pokazuje. Ja w 180 mam niecale 0,7 dokladniej to ok 0,66. A na pytanie gdzie najlepiej servisowac audi moja odpowiedz w garazu ... jakos nie mam zaufania do miejscowych mechanikow i wszystko staram sie robic sam... wszystkiego w zyciu trzeba sie nauczyc a jakbym mial zostawic moja sliczna TT u mechaniora a on by zaczal mi tam grzebac a pojecia chlop nie ma o turbo to dziekuje ale NIE!!!

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Zgadzam się, też bym chętnie serwisował w garażu ale niestety słabo sie na tym znam, mogę dolać płyn do spryskiwaczy ale niewiele więcej Więc muszę zufać mechaniorom, sztuka polega tylko na tym, żeby dobrze trafić. Ten ostatni serwis w którym byłem naprawdę jest niezły, teraz jak wcisnę gaz to zwijam asfalt, nareszcie ta bryka dostała kopa Wcześniej byłem w kilku serwisach ale jak widziałem przerażone i zdziwione miny mechaniorów, którzy drapali sie po głowie to od razu było jasne, że można się stamtąd zwijać. A już najbardziej wkurza mnie wciskanie kitu gdy mechaniory wyczują, ze można kogoś naciągnąć. Dlatego dobry serwis to podstawa
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

Podobne wątki

  1. gdzie ten temat?
    Przez kaczucha90 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 15:43
  2. Gdzie zamontować wzmacniacz w TT 1.8 225
    Przez allkado w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 10:51
  3. gdzie to sie znajduje
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 20:47
  4. Zmieniarka MP3 - gdzie zamontowac?
    Przez Mari w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 22:10
  5. gdzie jest ecu?
    Przez makumba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2008, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •