Strona 42 z 48 PierwszyPierwszy ... 324041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 616 do 630 z 715

Wątek: ---temperatura---

  1. #616
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    czytając ten temat zrozumiałem że jeden czujnik pokazuje temperaturę na wskaźniku w liczniku i klimatroniku a drugi na komputerze. Płynu jest pod max, odpowietrzalem tak:
    temperatura na max, kilma off, odkrecony korek i tak sobie auto chodzilo troche czasu temperatura nawet wtedy potrafiła mieć 100 stopni. zgasilem auto i zakrecilem korek

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #617
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Nie, temperatura na liczniku nie będzie się pokrywać z tą na klimatroniku, nawiasem mówiąc to na liczniku bd miał 90 mimo, że na prawdę bedzie 95 czy 100 (licznik jak by to powiedzieć uogólnia prawidłową temperature, nawet ktoś wspomniał o tym na forum w innym temacie) , dopiero jak przekroczy nwm bodajże 105 to o ile masz dobrze działający wskaźnik wskazówka się ruszy dalej. Warto a nawet trzeba podczas odpowietrzania naciskać węże, z zbiorniczka zacznie Ci wtedy ubywać i dalej dolewasz skoro twierdzisz, że na pewno dobrze masz odpowietrzony układ to nwm, może reczny pomiar termometrem elektroniczym po wężach i chłodnicy czy rzeczywiście mają taka temp jaka Ci pokazuje, a jak na Vagu sprawdziłeś?

  3. #618
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    no i chyba jest winowajca. Nie wiem czemu akurat teraz ale 98 stopni na klimatroniku a wiatraki nie działają. Wlacze klime działają. :/

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #619
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    jedno miejsce do sprawdzenia przed wymianą termowłącznika w chłodnicy - bezpiecznik w skrzynce nad akumulatorem, lubi się przyjarać (i to dosłownie)

  5. #620
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    A więc tak: bezpieczniki sprawne, termowlacznik wymieniłem - zero tolerancjiefektów. Czytałem kilka for i według tego co wy czytałem jeden czujnik daje temperaturę na klimatronika i licznik a drugi na vag. U mnie klimatronik pokazuje 94 stopnie a vag 90.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #621
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    vag : 88C klimatronik 97C więc rozbieżność duża. Zwarlem piny we wtycze termowlacznika. Tylko jedna kombinacja włącza wiatraki, reszta nie daje żadnego efektu, połączenie 3 jednoczesnie jest nie możliwe bo zwarcie się robi :/

    Wniosek: temperatura na vagu jest prawidłowa, wiatraki uruchamiają się ok. 96C natomiast klimatronik pokazuje wtedy 105C. Więc czujnik zielony do wymiany?
    Jednocześnie pokazuje to że za temperaturę na zegarach i w klimatroniku odpowiedzialny jest jeden czujnik a drugi dla vag
    Ostatnio edytowane przez v3r ; 16-09-2016 o 17:22

  7. #622
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Jeśli działa Ci jedna kombinacja na wtyczce od termowlacznika jest cos uwalone w instalacji. Jak sprawdzales bezpiecznik to go wyciagales ? Tam sie lubi upalic gniazdo a bezpiecznik będzie cały. Musza chodzić dwa biegi z tej wtyczki, jak dojdziesz do tego to dopiero dalej kombinacje.

  8. #623
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    tak, wyciągnąłem bezpiecznik i jest w porządku. Na kostce termowlacznika potrafię zmostkowac tak aby włączył się 2 bieg, pierwszego nie moglem. Ale działa w porządku bo jak samochód złapie temperaturę 96C to się uruchamia. Na vagu temp nie przekracza 97C a na liczniku 107. Moim zdaniem problem jest w czujniku temperatury

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #624
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Czujnik dziś wymieniłem i po krótkich testach wydaje się, że wszystko jest już w porządku

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #625
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Witam
    Czy któryś z szanownych kolegów zna numer termowłącznika (czujnika temperatury) który odpowiada za włączanie wentylatorów. Znajduje się on bezpośrednio w chłodnicy i ma trójkątną kostkę.
    Na zdjęciu widać wtyczkę do niego

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    znalazłem sam
    numer tego termowłącznika to 1J0959481A
    może komuś się przyda
    Nazwa:  termowłącznik.jpg
Wyświetleń: 150
Rozmiar:  28.0 KB

  11. #626
    Awatar Antau
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    brak
    KM
    102
    Rocznik
    2009
    Kolor
    grafit
    Posty
    74
    To teraz moja kolej
    U mnie występuje taka sytuacja, że temperatura na climatroniku podczas jazdy oscyluje w granicach 88-94 (wskaźnik na liczniku równo 90), ale jeśli stanę na chwilę w korku to temp na climatronicu rośnie do 100 i włączają sie wentylatory i zbijają na 94 i w czasie włączenia wiatraków temp na liczniku podskakuje do 100. Dodam że czujnik temp wymieniony na nowy co prawda nie ori tylko Vernet czy jakoś tak, płyn chłodniczy wymieniam co 30 tyś km, a na starym czujniku ori sprawa wyglądała tak samo. Sprawdzałem też bezpieczniki na aku i jest ok.

  12. #627
    Awatar Ravs
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez Antau Zobacz posta
    To teraz moja kolej
    U mnie występuje taka sytuacja, że temperatura na climatroniku podczas jazdy oscyluje w granicach 88-94 (wskaźnik na liczniku równo 90), ale jeśli stanę na chwilę w korku to temp na climatronicu rośnie do 100 i włączają sie wentylatory i zbijają na 94 i w czasie włączenia wiatraków temp na liczniku podskakuje do 100. Dodam że czujnik temp wymieniony na nowy co prawda nie ori tylko Vernet czy jakoś tak, płyn chłodniczy wymieniam co 30 tyś km, a na starym czujniku ori sprawa wyglądała tak samo. Sprawdzałem też bezpieczniki na aku i jest ok.
    A to nie są poprawne temperatury? Rozumiem, że te wskazania temperatury czytasz z 49 kanału climatronika? Wydaje mi się, że jest OK. W korkach powinno się grzać, bo za dużo powietrza do chłodnicy nie wlatuje. Ale może lepiej niech ktoś z bardziej doświadczonych kolegów się wypowie.

  13. #628
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Antau Zobacz posta
    To teraz moja kolej
    U mnie występuje taka sytuacja, że temperatura na climatroniku podczas jazdy oscyluje w granicach 88-94 (wskaźnik na liczniku równo 90), ale jeśli stanę na chwilę w korku to temp na climatronicu rośnie do 100 i włączają sie wentylatory i zbijają na 94 i w czasie włączenia wiatraków temp na liczniku podskakuje do 100. Dodam że czujnik temp wymieniony na nowy co prawda nie ori tylko Vernet czy jakoś tak, płyn chłodniczy wymieniam co 30 tyś km, a na starym czujniku ori sprawa wyglądała tak samo. Sprawdzałem też bezpieczniki na aku i jest ok.
    Wedlug mnie wszystko jest w porzadku, temperatura skacze w takiej sytuacji i to jest normalne. Skoro wentylator sie wlacza zaraz po wzroscie temp i zbija ja do normy to znaczy, ze wszystko jest tak jak trzeba.

  14. #629
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Na termowłączniku który jest w chłodnicy jest napisane przy jakiej temperaturze włącza pierwszy bieg - z tego co pamiętam jest to 96C, u mnie włącza go przy 97C i zanim auto zacznie zbijać temperaturę to podskoczy ona do 99-100.

    Niestety jest to prawidłowe działanie.

    Wkurza mnie to że przy "ostrzejszej jeździe" jak nagle zatrzymujesz się na światłach, jest gorąco, i temperatura wali jak szalona, to dopiero drugi bieg wentylatorów włącza się przy 103-4C, i temperatura potrafi podskoczyć do 105-7.

    Jak uporam się z modami które planuję to na lato będę robił termowłącznik który od razu zamiast pierwszego biegu będzie wrzucał drugi

  15. #630
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Należy mieć na uwadzę, że termostat nie reaguje na to co robi kierowca tylko to jaką ma temperature ciecz chłodząca.
    Najniższa optymalna temp. cieczy chłodzącej to 90st. Optymalna temp. to ok 110st. ale ze względów bezpieczeństwa margines załączania się wentylatorów oraz otwieranie się mechanicznych termostatów jest zaniżony.
    Dopuki nie widzimy więcej niż te 110st. na wskaźnikach nie mamy sie o co martwić bo nasz silnik pracuje w takich warunkach w jakich przewiduje producent.
    W przypadku termostatów fazowych temperatury powyżej 100st to normalne zjawisko.
    W smochodzie o seryjnej mocy oraz programie na seryjnej turbinie nie musimy się tak obawiać tych temperatur.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 23-06-2017 o 09:49

Podobne wątki

  1. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  2. Temperatura
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 19:30
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •