Ja też używam Alana 42 od maja br i generalnie jestem zadowolony. Jak musze jechać cudzym wozem to podpinam akumulator i małą fabryczną antenkę i wszystko gra (nawet z wewnątrz kabiny choć na pewno czułość i zasięg są gorsze). Na stałe miałem go zainstalowanego w Foresterze w podłokietniku (przy użyciu kabli dostarczonych w zestawie) + zewnętrzna antena.

W TT jeszcze nie zainstalowałem kabli (musze cos pokombinować z podpięciem się do 12V aby popielniczka nie była otwarta). Na pewno całość ładnie schowa się w półeczce po lewej stronie kierownicy i kable tez chyba da się jakoś estetycznie poprowadzić.

Jedyna wada tego Alana 42 to głośnik – jest to mały głośniczek który na pewno daje nieco gorszy dźwięk niż normalny pełnowymiarowy głośnik (można podłączyć zewnętrzny głośnik – jest wtyczka - ale wówczas tracimy trochę z kompaktowości tego rozwiązania).

Zastanawiam się czy do TT nie kupić drugiego radia tak aby w każdym wozie mieć radio bez potrzeby przekładania i poważnie rozważam kolejnego Alana 42. To moje pierwsze CB (zakupione po zdobyciu 22 punktów więc nie mam porównania do innych).

A odnośnie anten – podobno długość ma znaczenie choć w tym wypadku ta krótsza ma lepszy zysk ale nie wiem na ile te wyliczenia producentów są wiarygodne... ja do mojego TT skłaniam się ku Floridzie.