Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Wątek: 225KM uszkodzone turbo?

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    ja jeżdżę wozem drabinistym czasami i jest nawet nieźle
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  2. #17

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Nie rozumiem, Zwracasz się o radę w sprawie zepsutej turbiny i LPG wszyscy ci odradzają ale Ty wiesz lepiej, to po co się pytasz, najlepiej kup budę we Włoszech a silnik dokup u nas taniej wyjdzie. A jak robisz takie przebiegi to może lepszy będzie diesela niż benzyna + LPG.

    Pozdro
    Co wiem lepiej? Jeżeli ktoś piszę, żebym uważał z Włoch to bardzo podziękowałem mu za tą uwagę, ale sprowadzam auta zarobkowo właśnie z Włoch, więc jestem w temacie.

    Po co mam kupować budę we Włoszech a silnik w Polsce skoro silnik jest dobry, tylko turbo uszkodzone? Szukasz dziury w całym.

    Dlaczego TT? Podoba mi się wizualanie, jeździć.. jeździłem, ale kilka kilometrów, więc nie mogę się wypowiedzieć. Jak już auto kupię, sprawi na mnie duże wrażenie to zostanie, a jak nie to sprzedam i już.

    p.s.

    możecie podrzucić dane 225KM?
    jaki koszt naprawy turbo? i gdzie najlepiej to zrobić, czy może zakupić nowe?

    pzdr.

  3. #18
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Pytasz się o LPG, kilka osób prócz jednej wyraziło swoją opinie, że to nie ten samochód a ty i tak piszesz, że założysz. Odradzają ci kupno TT z wadliwym silnikiem mniejsza o to czy turbo czy coś innego (przecież Sam nie wiesz) a ty i tak mówisz że kupisz i stąd moje pytanie "po co się pytasz?" Przecież wszyscy są tu by sobie pomagać a Ty tej pomocy widać nie potrzebujesz kup Sobie tą TT z |Włoch zmień silnik (sam tak napisałeś) wstaw gaz i sprzedaj, dla mnie temat zakończony.

    To z kupnem budy we włoszech a silnik u nas to "PRZENO¦NIA" widać nie zrozumiałeś.

    Pozdro
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  4. #19

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    To były moje główne pytania:

    Jak tak to jaki koszt naprawy?
    - ile regeneracja?
    - ile nowe/używane turbo?

    i nie dostałem kohkretnych odpowiedzi.
    Zaraz powinienem dostać odp, czy auto kupione.



    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Pytasz się o LPG, kilka osób prócz jednej wyraziło swoją opinie, że to nie ten samochód a ty i tak piszesz, że założysz. Odradzają ci kupno TT z wadliwym silnikiem mniejsza o to czy turbo czy coś innego (przecież Sam nie wiesz) a ty i tak mówisz że kupisz i stąd moje pytanie "po co się pytasz?" Przecież wszyscy są tu by sobie pomagać a Ty tej pomocy widać nie potrzebujesz kup Sobie tą TT z |Włoch zmień silnik (sam tak napisałeś) wstaw gaz i sprzedaj, dla mnie temat zakończony.

    To z kupnem budy we włoszech a silnik u nas to "PRZENO¦NIA" widać nie zrozumiałeś.

    Pozdro

  5. #20

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wrocław / Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    No jak dla mnie bomba
    Czytam czytam i normalnie podziwiam az. Z tego co wyczytalem, to Kolega, chce kupic TT i przerobic go na LPG ze wzgledu na to, ze chce robic 40000 km rocznie... ale biorac pod uwage to, ze:
    1) nie jest to samochod nowy (nie podano szczegolow wiec nie wiem ktory rocznik) i z pewnoscia ma juz swoj przebieg
    2) od zawsze bylo wiadomo, ze silnik benzynowy nie jest silnikiem dlugowiecznym a z pewnoscia podejrzewam, ze nie silnik 1.8T, ktory jest wyzylowany do 225KM
    3) z tego co mi wiadomo, LPG moze i jest tansze ale jego zuzycie jest wieksze

    jest to zabawne rozwiazanie. Nie wiem czy zdazysz przejechac tyle kilometrow, zeby inwestycja w dobra instalacje gazowa Ci sie zwrocila ( biorac pod uwage coraz czestsze usterki, bo samochod ktory przejezdza tyle km rocznie do niezawodnych juz nie nalezy). Kazdy jednak robi, to co uwaza za sluszne.
    Jeden zalozy zagiel, zeby taniej bylo, drugi lawete doczepi bo przeciez taka moc ociagnie duzo i wszyscy beda szczesliwi... tylko czy jest sens z konia robic mula??

    Kolezanka napisala ze komfortowo robi olbrzymie dystanse Poznan - Monachium - Berlin (nie wiem czy klejnosc zapamietalem ) ale fakt faktem - sa to w wiekszosci drogi gladkie jak stol zatem oczywiscie, ze komfort jest duzy. Kto jednak pojezdzi sobie troche dluzej po innych drogach...to jest naprawde zmeczony nie tyle nawet jazda, ile tym, co ten samochod musial przezyc przy takej przejazdzce i zastanawia sie, kiedy pojawia sie kolejne luzy.
    Pozdrowionka!

    Ps. Pewnie Kolega nie dostal odpowiedzi na pytania, bo sam temat jest juz kontrowersyjny i ciekawy, zatem zeszly na boczny tor

  6. #21

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez bithoven
    Ps. Pewnie Kolega nie dostal odpowiedzi na pytania, bo sam temat jest juz kontrowersyjny i ciekawy, zatem zeszly na boczny tor
    śmieszne. Na główne pytania nie dostałem odpowiedzi, na na p.s. trzecia strona już jest. Zrozumiałem, że 225KM nie nadaje się do LPG, więc ok, nie ciągne dalej tematu, a wy dalej ciągniecie.

    Dużo bardziej interesuje mnie, gdzie mogę naprawić turbo czy kupić nowe (w sensie używkę) od sprawdzonego sprzedawcy, może macie jakiegoś sprawdzonego Sprzedawcę na forum.
    Ciekawią mnie również koszta takiej usługi, ale wciąż nie znam odpowiedzi.

    Auto kupione, w Polsce powinno być w niedzielę.

    Jeszcze raz.. czy ktoś zna odpowiedzi na pytania:

    gdzie mogę naprawić turbo czy kupić nowe (w sensie używkę) od sprawdzonego sprzedawcy, może macie jakiegoś sprawdzonego Sprzedawcę na forum.
    Ciekawią mnie również koszta takiej usługi, ale wciąż nie znam odpowiedzi.

    żeby nie robić OT proszę nie pisać innych głupot, mój temat i burdelu nie chce oglądać

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    http://allegro.pl/item440301764_nowa...t_benzyna.html to jest kkk03, nie wiem ile do twojego. Poza tym jak auto jedzie to chyba nie turbina? Objawy jak przy padnietym przeplywomierzu + kilku innych errorach..
    ttless..

  8. #23

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez kilazz
    http://allegro.pl/item440301764_nowa_turbina_audi_tt_a3_vw_golf_1_8_ t_benzyna.html to jest kkk03, nie wiem ile do twojego. Poza tym jak auto jedzie to chyba nie turbina? Objawy jak przy padnietym przeplywomierzu + kilku innych errorach..
    Dzięki, dane turbiny będą gdzieś na niej opisane? Różne turba wychodziły w różnych latach? CHodzi mi o to, czy turbo z 01r będzie pasować do 99r.

    Stwierdzono, że turbo. Zobaczymy jak auto przyjedzie.

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W 225 od poczatku produkcji bylo montowane turbo k04-20 , na przelomie 2002 -2003 zaczeto montowac turbiny K04-23 ktore byly przystosowane do czujnika EGT ..
    Nie bedzie pasowac turbo z 180 i 180 quattro ..
    Mozna kupic turbine w cenie ok 1000- 1500 zl koszt nowej to ok 1200$ , regeneracja to loteria
    Wymiana moze byc kosztowna bo turbiny w naszym aucie ( silnik zamontowany poprzecznie ) sa w bardzo niesprzyjajacym miejscu jesli chodzi o dostep .

    Problem jest jednak w tym ze nie jestem pewien czy postawiono trafna diagnoze , bo co to znaczy ze nie jedzie po 3tys obrotow ??
    Przerywa , zaczyna mulic , czy nie chce sie wktecic pow 3.tys. ??
    Wbrew pozorom wcale nie jest latwo zajechac turbine na seryjnym programie
    Inna sprawa ktora wydaje mi sie dziwna to fakt ze zawsze przed sprzedaniem auta sa jakos poprawiane zeby nie stresowac kupujacego od poczatku , tutaj ktos sprzedaje auto ktore nie jezdzi (po 3tys dopiero zaczyna sie zabawa ) nie zadajac sobie trudu poprawienia usterki . Moze dla tego ze cena naprawy bedzie wielka ...
    Nie wiem , zrobisz jak uznasz za stosowne , ja nauczylem sie dawno temu omijac takie '' okazje ''

    Jesli chodzi o gaz to pozwole sobie nie wypowiadac sie w tym temacie

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Re: 225KM uszkodzone turbo?

    [quote="rybik"]

    Jak tak to jaki koszt naprawy?
    - ile regeneracja?
    - ile nowe/używane turbo?
    [quote]

    - 1000-1500 zł regenracja, zależy od tego ile się w niej zwaliło
    - Nowe oryginalne turbo 4800 zł a gdy przy zamówieniu nowego oddasz stare to odliczasz prawie 2000 zł więc wychodzi coś koło 3000 zł
    - Używane turbo koło 2000-3000 zł

  11. #26

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Przerywa , zaczyna mulic , czy nie chce sie wktecic pow 3.tys. ??
    Wbrew pozorom wcale nie jest latwo zajechac turbine na seryjnym programie
    Jak zalącza się turbina to słuchać burgocenie/ brzęczenie. Postawiono na turbine, czas pokaże. Auto powinno być w niedziele u mnie, od razu zostawiam u mechanika, żeby nie tracić czasu.

Podobne wątki

  1. Uszkodzone turbo k04-23 - co radzicie??
    Przez ADAM_WWY w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 10:16
  2. Kupię Turbo K04 do 225km
    Przez ADAM_WWY w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 18:33
  3. Uszkodzone turbo k04 z wersji 225ps
    Przez sebastian99 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •