Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Wątek: 225KM uszkodzone turbo?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42

    225KM uszkodzone turbo?

    Witam serdecznie wszystkich TeTetkowiczów .

    Chłopaki mam do wzięcia TT 225KM, tylko jest taki problem. Do 3000obr./min jeździ jak powinno, a później nie ma siły, czy to może być turbo?

    Jak tak to jaki koszt naprawy?
    - ile regeneracja?
    - ile nowe/używane turbo?



    i przy okazji jeszcze jedno pytanie, jak sprawuję się dobra instalka lpg przy tym silniku?

    Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    Witaj

    Bardzo Cię proszę daruj sobie TT
    Jak zastanawiasz się nad kupnem
    uszkodzonej
    Cytat Zamieszczone przez rybik
    Do 3000obr./min jeździ jak powinno
    znaczy nie jeździ a do tego LPG to nie ten samochód. :P

    I podejrzewam że nie tylko jak tak myślę.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez micjed
    Witaj

    Bardzo Cię proszę daruj sobie TT
    Jak zastanawiasz się nad kupnem
    uszkodzonej
    Cytat Zamieszczone przez rybik
    Do 3000obr./min jeździ jak powinno
    znaczy nie jeździ a do tego LPG to nie ten samochód. :P

    I podejrzewam że nie tylko jak tak myślę.

    Pozdrawiam
    Dzięki za odpowiedź, ale nie odpowiedziałeś mi konkretnie na moje pytania.

    Dlaczego mam darować TT? Turbo nie ciągnie powyżej 3tys. obr./min, najprawdopodobniej wystarczy zmienić turbo. Pytam, bo oczekuję fachowej porady, a nie wyssanych z palca zdań.

    Dlaczego LPG nie? Bo? Uzasadnij swoją odpowiedź.

  4. #4
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    Witaj

    W temacie LPG tutaj jest wszystko
    http://klubtt.pl/forum/topics10/gaz-...wych-vt714.htm
    więc od większości ludzi którzy kochają ten samochód nie usłyszysz nic dobrego na temat LPG jak chcesz oszczędności to nie ten samochód

    A czy jesteś pewien że to turbo a nie zajechany silnik czy inne problemy
    przeskanowałeś auto czy życzliwy sprzedawca ci powiedział że to tylko turbo a cena okazyjna
    i wystarczy regeneracja czy wymiana i będzie spoko ja bym tam nie uwierzył w okazję

    i to tyle w tym temacie
    pozdrawiam

    ps. Mam nadziej że teraz jest rzeczowo

  5. #5
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    bo LPG nie nadaje sie do sportowych samochodow. Po co Ci 225 km skoro chcesz zamontowac gaz? Jesli stac Cie na TT powinienes miec tez na paliwo.
    Z drugiej strony skoro chcesz gaz zakladam, ze na sam samochod nie chcesz wydac duzo pieniedzy. Tanich TT jest bardzo dużo, dobrych TT jest mało, a tanich i dobrych nie ma wcale (musisz dac 45 000 i w gore liczac od najslabszej wersji).

    Poza tym - dlaczego turbo nie dziala? Prawdopodobnie auto bylo wymeczone z czego wynika ze pewnie sprzeglo i skrzynia tez niedluga siada a sa to razem z turbo jedne z najdrozszych elementow do TT. Z tego co sie orientuje to w momencie gdy siada turbina moze sie duzo zlego dziac w silniku (jak sie myle - poprawcie a nie krzyczcie).

    Jesli masz zdjecia tej TT ktora chcesz wziac to zapodaj - znajdziemy zapewne cos co jeszcze jest nie tak. A jesli widziasz tanio na allegro to tez daj - rowniez z latwoscia wykarzemy ze nie sa "bezwypadkowe" (90% w ogloszeniach ma cos przynajmniej zastanawiajacego).

    Pozdro.

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Auto stoi we Włoszech, jutro kolega jedzie obejrzec, dokładnie przetestuje. A cena? Jest super . Wystarczy na zmianę silnika . Ale taka opcja mnie interesuję.

    Tak stać mnie i na TT i na paliwo do niej, ale robiać autem osobistym 40000km rocznie zawsze LPG to jakaś oszczędność .

  7. #7
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    40000 to duzo Ale w TT szybko zleci Czekaj na odpowiedz Arttura, on doradzi

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    TTychy
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    126
    ja też uważam, że LPG do TT nieporozumienie, dodatkowo chciałbym Ci odradzić zakup auta z Italii, Francji itp. tam nawet nie zmieniają oleju w silniku i zapomnij o serwisie... auta zaniedbane, choć przyznam, że wyjątki się trafiają, np. mój kumpel kupił vectrę z Włoch i muszę przyznać, że jak na włoskie auto to jest nawet w miarę (ale miało 3 lata jak je ściągnął)... Reasumując ja bym sobie odpuścił nawet super okazję z Włoch oraz zapomniałbym o LPG, ale to takie moje skromne zdanie.... Powodzenia!!
    dzi? ma j? Aldona

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    WPY
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez JOHNY
    dodatkowo chciałbym Ci odradzić zakup auta z Italii, Francji itp. tam nawet nie zmieniają oleju w silniku i zapomnij o serwisie... auta zaniedbane, choć przyznam, że wyjątki się trafiają,
    no właśnie wyjątki się trafiają. Sprowadzam auta z Włoch, więc akurat nie przyjmuję tego argumentu, ale dzięki .

    Zobaczymy jak to będzie z TeTą.. jak bardzo mi się spodoba to zostanie i może nawet bez gazu, a jak nie.. to się sprzeda....

    Dzięki za odpowiedzi.

    p.s.

    może ktoś podrzucić linka z danymi 225KM i z opiniami na temat tego silnika?
    thx.

  10. #10
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Nie rozumiem, Zwracasz się o radę w sprawie zepsutej turbiny i LPG wszyscy ci odradzają ale Ty wiesz lepiej, to po co się pytasz, najlepiej kup budę we Włoszech a silnik dokup u nas taniej wyjdzie. A jak robisz takie przebiegi to może lepszy będzie diesela niż benzyna + LPG.

    Pozdro
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    )) co do jednego się zgadzam... czemu chcesz kupi TT i robić 40tys km rocznie ? To nie auto do takich wojaży. I niech nikt nie waży mi się tutaj zaraz pisać, że nie prawda że on to robi 80tysiecy rocznie i jest super Takie przebiegi to lepiej sobie kupić fajnego wygodnego dieselka 1,9td. Natomiast co do gazu to ja byłem tą osobą, która proponowała te rozwiązanie na tym forum Ale na dzień dzisiejszy odpuściłem bo za granica siedzę... A i tak pewnie przerzuce się na motor bo jazda po stolycy jest opłakana.
    Jednakże według mnie gaz w TTce nie jest niczym specjalnym. Nie takie samochody jeżdżą na LPG i żyją a nawet mają się całkiem dobrze. Zresztą z tego co się orientuję ten sam silnik siedzi w Passatach ?? I jakoś im to nie przeszkadza
    Robiłem pierwsze rozeznanie co do ceny instalacji, napisz na priva jak będziesz chciał więcej info.

    Co do turbiny ???
    Jesli uda ci się jakoś sprawdzić że tylko ona wymaga wymiany, to czemu nie ??
    Turbiny padają nie tylko od agresywnej jazdy... Panowie niektóre nasze auta mają po 9-7 lat...
    Czarne jest piękne

  12. #12
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witam,
    ja od marca zrobilam juz 18kkm.
    Co jest zlego w tym, ze ktos robi duzo km..??
    Ja widze w tym jedno!

    Trzeba miec auto wygodne i w ktrym sie dobrze czlowiek czuje, zeby pokonywac tyle km, a TT jest moim wymarzonym jak do tej pory autem!

    Wiec.. sens rozmowy: robic wiele km na TT czy kupic Diesla.. jest nie na miejscu! Raczej Off Topic!

    paaa

    =========
    Vorspung durch Technik

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    emy .... jestem za .... to jest mój samochód i ma być dla mnie wygodny żebym mógł w nim miło spędzać czaś czy jadę do tesco po zakupy czy jak jadę bo babci na Syberie 4,500 km .... robie z nim co chce i jeżdże ile chce ... jeśli dobrze służy to o co kaman ?
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    ludzie czytać ze zrozumieniem... nikt nie mówi żebyscie nie robili po 100tysiecy miesięcznie. Stwierdzam oczywisty fakt iż nie jest to auto komfortowe podczas długich i częstych podróży.
    alee jak ktos się uprze to napisze że i wozem drabiniastym można komfortowo się poruszac... wiec temat nierozwiazany
    Czarne jest piękne

  15. #15
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    alee jak ktos się uprze to napisze że i wozem drabiniastym można komfortowo się poruszac... wiec temat nierozwiazany

    A i TT-tka mozna poruszac sie komfortowo! Poznan-Berlin-Monachium.

    Wiecej nic nie pisze, temat idzie w zlym kierunku

    =========
    Vorspung durch Technik

Podobne wątki

  1. Uszkodzone turbo k04-23 - co radzicie??
    Przez ADAM_WWY w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 10:16
  2. Kupię Turbo K04 do 225km
    Przez ADAM_WWY w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 18:33
  3. Uszkodzone turbo k04 z wersji 225ps
    Przez sebastian99 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •