Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Wymiana przewodów podciśnienia proszę o pomoc.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13

    Wymiana przewodów podciśnienia proszę o pomoc.

    Witam, tak jak w temacie. Chciałbym zapytać jakie są wymiary przewodów podciśnienia oraz tego który wchodzi do regulatora paliwa w audi tt 1.8 turbo quattro benz+gaz i czy nieszczelność któregoś z nich może wpływać na moc oraz prace silnika? Bo moje audi troche jakby straciło na mocy. Niżej podaje zdjęcia. Poszperałem trochę na forum i dowiedziałem się ze paliwowych lepiej nie ruszać. Mógłby mi ktoś pokazać czy te które zaznaczyłem mogę spokojnie wymienić na nowe? Oraz czy to są dobre wymiary przewodów. "Ze 2 metry 4mm , 1m tego na 5mm i z metr na 8 mm" I czy taki przewód byłby dobry. https://grubygarage.com.pl/p/797067/...RoCk-cQAvD_BwE
    Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
    https://imgur.com/a/SUsbTUX


    Dodam ze tydzień temu było robione sprzęgło oraz rozrząd. Czy jest taka możliwość że przy składaniu rzorządu mechanik źle podłączył jakieś kable lub przewody? Lub najgorszy scenariusz źle ustawił rozrząd? Bo wydaje mi się ze przed robieniem całego tego zabiegu miała lepszego kopa.
    Ostatnio edytowane przez staszek ; 07-10-2023 o 18:10

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    Mógłby mi ktoś pokazać czy te które zaznaczyłem mogę spokojnie wymienić na nowe?
    Wszystkie co zaznaczyłeś na zdjeciach śmiało wymieniaj.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    A gdzie znajdę kolanko od odmy? Nigdzie nie mogę znaleźć na internecie żadnego zamiennika czy tez oryginału.. a wydaje mi się ze może być tam dziurka gdzie jest zaznaczone.

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Na aliexpress znajdziesz zamienniki siliconowe. Ori już nie znajdziesz, a używek nie polecam. Pomyśl może na catch tankiem? Wtedy wywalasz cała odmę i robisz prosty system, natomiast jedyny minus to to, że trzeba co parę miesięcy opróżnić catch tank że skroplin.

    Dodatkowo możesz też usunąć n112 i n241. Poczytaj i się zastanów. Całe te systemy mają masę węży, które chcesz wymieniać.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Na aliexpress znajdziesz zamienniki siliconowe. Ori już nie znajdziesz, a używek nie polecam. Pomyśl może na catch tankiem? Wtedy wywalasz cała odmę i robisz prosty system, natomiast jedyny minus to to, że trzeba co parę miesięcy opróżnić catch tank że skroplin.

    Dodatkowo możesz też usunąć n112 i n241. Poczytaj i się zastanów. Całe te systemy mają masę węży, które chcesz wymieniać.

    Narazie zostawię wszystko oryginalnie tak jak jest. Powymieniam te wszystkie przewody które zaznaczyłem czy jeszcze na jakies przewody powinienem zwrócić szczególnie uwagę i należałoby je wyminięcie? Kolanka od odmy dalej nie znalazłem.. chodzi mi dokładnie o ten trojnik. Jeżeli masz jakis link z tym trojniki byłbym bardzo wdzięczny.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Na aliexpress znajdziesz zamienniki siliconowe. Ori już nie znajdziesz, a używek nie polecam. Pomyśl może na catch tankiem? Wtedy wywalasz cała odmę i robisz prosty system, natomiast jedyny minus to to, że trzeba co parę miesięcy opróżnić catch tank że skroplin.

    Dodatkowo możesz też usunąć n112 i n241. Poczytaj i się zastanów. Całe te systemy mają masę węży, które chcesz wymieniać.

    Czy te rozmiary przewodów oraz ich długość będzie dobra? Bo tylko to znalazłem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Co do usunięcia n112 i n241 masz może jakiś inny link do forum bo z tego nie bardzo rozumiem jak to zrobić. Zdjęcia sie nie ładują bo są przestarzałe lub jak ktoś wysłał jakiś link to nie działa po prostu.
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...2-dla-TT-180KM
    Ostatnio edytowane przez staszek ; 08-10-2023 o 07:48

  6. #6
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    Kolanka od odmy dalej nie znalazłem.. chodzi mi dokładnie o ten trojnik. Jeżeli masz jakis link z tym trojniki byłbym bardzo wdzięczny.
    Szukaj po nr cześć, lub wpisz w szukajkę: apx bam lub s3 wtedy szybciej znajdziesz czesci, pierwszy lepszy z wyszukania:
    https://a.aliexpress.com/_EGW2Wnv


    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    Czy te rozmiary przewodów oraz ich długość będzie dobra? Bo tylko to znalazłem.
    Powinny być dobre, ja już nie pamiętam rozmiarów, bo już parę lat minęło jak to wymieniałem, 4/6/8 to taki stamdard, ale chyba głównie 4mm.
    Uważaj przy zdejmowaniu starych przewodów i wciskaniu nowych na wszystkie plastikowe króćce, lubią pękać ze starości.

    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    Co do usunięcia n112 i n241 masz może jakiś inny link do forum bo z tego nie bardzo rozumiem jak to zrobić. Zdjęcia sie nie ładują bo są przestarzałe lub jak ktoś wysłał jakiś link to nie działa po prostu.
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...2-dla-TT-180KM
    Tak na szybko znalazłem film dla n241, sprawdzę, czy mam jakieś stare zdjęcia to wrzucę.
    https://youtu.be/POwlKFVYx-4?si=K6qgg2zIqYEqPf_P
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Szukaj po nr cześć, lub wpisz w szukajkę: apx bam lub s3 wtedy szybciej znajdziesz czesci, pierwszy lepszy z wyszukania:
    https://a.aliexpress.com/_EGW2Wnv



    Powinny być dobre, ja już nie pamiętam rozmiarów, bo już parę lat minęło jak to wymieniałem, 4/6/8 to taki stamdard, ale chyba głównie 4mm.
    Uważaj przy zdejmowaniu starych przewodów i wciskaniu nowych na wszystkie plastikowe króćce, lubią pękać ze starości.


    Tak na szybko znalazłem film dla n241, sprawdzę, czy mam jakieś stare zdjęcia to wrzucę.
    https://youtu.be/POwlKFVYx-4?si=K6qgg2zIqYEqPf_P

    Bardzo dziękuje za odpowiedź.
    czy takie przewody są okej do podciśnienia? https://allegro.pl/oferta/waz-do-pal...na-12727361016

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Szukaj po nr cześć, lub wpisz w szukajkę: apx bam lub s3 wtedy szybciej znajdziesz czesci, pierwszy lepszy z wyszukania:
    https://a.aliexpress.com/_EGW2Wnv



    Powinny być dobre, ja już nie pamiętam rozmiarów, bo już parę lat minęło jak to wymieniałem, 4/6/8 to taki stamdard, ale chyba głównie 4mm.
    Uważaj przy zdejmowaniu starych przewodów i wciskaniu nowych na wszystkie plastikowe króćce, lubią pękać ze starości.


    Tak na szybko znalazłem film dla n241, sprawdzę, czy mam jakieś stare zdjęcia to wrzucę.
    https://youtu.be/POwlKFVYx-4?si=K6qgg2zIqYEqPf_P
    W filmiku na YT jest napisane ze n249, ale to chyba nie ma żadnego znaczenia cnie?

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    czy takie przewody są okej do podciśnienia? https://allegro.pl/oferta/waz-do-pal...na-12727361016
    Węże paliwowe też będą ok pod wymianę.


    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    W filmiku na YT jest napisane ze n249, ale to chyba nie ma żadnego znaczenia cnie?
    Tak, n249, ja źle wcześniej napisalem.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Węże paliwowe też będą ok pod wymianę.




    Tak, n249, ja źle wcześniej napisalem.
    Zamawiam przewody i biorę się za ich wymianę. Zobaczymy czy moje audi trochę odżyje.
    Bo aktualne przewody są strasznie sparciane na pierwszy rzut oka niby nie są dziurawe ale wystarczy pewnie znikoma dziurka której sie nie zobaczy i już sprawa problem z autkiem, a błędów żadnych Tylko turbina wstaję dopiero po 3500-4000 tyś obrotów i nie ma takiego wow w przyśpieszaniu. Myślisz ze może mieć to coś wspólnego z sparciałymi przewodami?

  10. #10
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    Zamawiam przewody i biorę się za ich wymianę. Zobaczymy czy moje audi trochę odżyje.
    Bo aktualne przewody są strasznie sparciane na pierwszy rzut oka niby nie są dziurawe ale wystarczy pewnie znikoma dziurka której sie nie zobaczy i już sprawa problem z autkiem, a błędów żadnych Tylko turbina wstaję dopiero po 3500-4000 tyś obrotów i nie ma takiego wow w przyśpieszaniu. Myślisz ze może mieć to coś wspólnego z sparciałymi przewodami?
    Tak, wystarczy, że złapie lewe powietrze i już nie masz pełnej mocy.
    Warto wszystkie przewody podciśnienia i odmy wymienić. Później zrobić test szczelności, aby potwierdzić czy jest układ szczelny, a już na sam koniec logi dynamiczne, aby sprawdzić czy poprawnie turbo dmucha.
    Po ponad 20 latach te przewody się rozpadają w rękach, jak nikt wcześniej nie wymieniał to tylko będzie gorzej z czasem.
    __________________________
    Pozdrawiam

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    I jeszcze takie pytanie jak się dobrze dostać do tego przewodu z zdjęcia numer dwa koniec przewodu jest za dolotem po lewej stronie. Czy trzeba będzie podnieść auto czy da rade zrobić to wszystko od góry? Mam nadzieje ze nie będzie trzeba ściągać dolotu żeby się za to zabrać.. Bo miejsca za dużo tam nie ma niestety.
    Chodzi mi dokładnie o te 2 przewody zdjęcie poniżej.
    https://imgur.com/a/LsSZ92U

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I czy może to być zrobione na trytytki bo właśnie zauważyłem ze ten przewód na na regulatorze jest na nią złapany wgl nie trzyma można to zzsunąć w palcach.. a przed oddaniem pojazdu do mechanika było to złapane na oryginalne mocowanie.
    Ostatnio edytowane przez staszek ; 08-10-2023 o 14:19

  12. #12
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    I jeszcze takie pytanie jak się dobrze dostać do tego przewodu z zdjęcia numer dwa koniec przewodu jest za dolotem po lewej stronie. Czy trzeba będzie podnieść auto czy da rade zrobić to wszystko od góry? Mam nadzieje ze nie będzie trzeba ściągać dolotu żeby się za to zabrać.. Bo miejsca za dużo tam nie ma niestety.
    Chodzi mi dokładnie o te 2 przewody zdjęcie poniżej.
    https://imgur.com/a/LsSZ92U
    Ja wszystko wymieniałem od góry, ciężko jest pod kolektorem dolotowym, ale się da. Wszystkie osłony ściągasz, metalowa blaszkę co trzyma bagnet też do ściągnięcia i wtedy zabawa .


    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    I czy może to być zrobione na trytytki bo właśnie zauważyłem ze ten przewód na na regulatorze jest na nią złapany wgl nie trzyma można to zzsunąć w palcach.. a przed oddaniem pojazdu do mechanika było to złapane na oryginalne mocowanie.
    Ja kupiłem małe obejmy, a trytytka będzie trzymać, ale od spodu kolektora to dla mnie pewniejsze są obejmy.
    __________________________
    Pozdrawiam

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Ja wszystko wymieniałem od góry, ciężko jest pod kolektorem dolotowym, ale się da. Wszystkie osłony ściągasz, metalowa blaszkę co trzyma bagnet też do ściągnięcia i wtedy zabawa .




    Ja kupiłem małe obejmy, a trytytka będzie trzymać, ale od spodu kolektora to dla mnie pewniejsze są obejmy.
    A myślisz ze mogłaby być to wina źle ustawionego rozrządu? Bo czytałem ze jest takowa możliwość. Tylko ze auto odpala normlanie nie ma jakiś niepokojących dźwięków.
    Ostatnio edytowane przez staszek ; 08-10-2023 o 21:14

  14. #14
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    A myślisz ze mogłaby być to wina źle ustawionego rozrządu? Bo czytałem ze jest takowa możliwość. Tylko ze auto odpala normlanie nie ma jakiś niepokojących dźwięków.
    Ciężko est mi odpowiedzieć nie widząc i nie słysząc jak działa silnik.
    Ogólnie temat wymiany rozrządu w TT jest prosty, wiec mechanik z doswiadczeniem nie powinien źle ustawcie znaków przy wymianie rozrządu. No, ale... nigdy nie wiadomo.
    Z drugiej strony węże mają ponad 20 lat i też już ich żywot na wykończeniu i o nieszczelność łatwo.
    __________________________
    Pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Ciężko est mi odpowiedzieć nie widząc i nie słysząc jak działa silnik.
    Ogólnie temat wymiany rozrządu w TT jest prosty, wiec mechanik z doswiadczeniem nie powinien źle ustawcie znaków przy wymianie rozrządu. No, ale... nigdy nie wiadomo.
    Z drugiej strony węże mają ponad 20 lat i też już ich żywot na wykończeniu i o nieszczelność łatwo.
    Jutro będę brał się za wymiane wszystkich przewodów podciśnienia zamówiłem silikonowe po 3m powinno wystarczyć. Czy przewody od odmy tez byś wymienił na moim miejscu? Mógłbym ci podac whatsappa i wysłać ci filmik jak chodzi samochód bo wydaje mi sie ze po wymianie rozrządu jednak chodzi troszkę głośnej. Jezeli to nie będzie problem dla ciebie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •