Podstawowy fabryczny system nagłośnienia na niefabrycznym radiu uruchomiony
Prostując jedną z odpowiedzi.
Jeśli chcemy aby tylne głośniki odżyły w obu przypadkach potrzebny jest zestaw przejściówek. Niestety do każdego systemu przejściówki są inne.
Podstawową wskazówką, co znajduje się w waszym aucie jest oznaczenie na maskownicach, jeśli jednak chcecie się upewnić trzeba fizycznie zobaczyć co macie.

Dlaczego to tak skomplikowane?
Fabryczne radia Audi miały mają końcówkę mocy tylko dla głośników przednich. Do tylnych i subwoofera wysyłany był tylko sam sygnał.
W zakupionej przelotce jest także przewód sygnałowy który po włączeniu zasilania radia uruchamia także zasilanie subwoofera.
Cena 24zł. Do tego u tego samego sprzedawcy zakupiłem zaślepki boczne, więc dzięki opcji smart, wysyłka była free


Zestaw jest tak skonstruowany, że nie jesteście wstanie się pomylić przy podłączeniu.
Moje wrażenia...
Ogólnie nie jest źle... i jeśli macie inne plany związane z autem, przy w miarę dobrym radiu pozwoli wam przesunąć temat audio na koniec kolejki.
Subiektywnie mogę ocenić że to samo radio podłączone w moim MGF -ie do końcówki Pioneera na głośnikach Lanzara 165mm i fabrycznych z tyłu gra o niebo lepiej.
Nawet fabryczny zestaw w Oplu Combo Tour z 2008r gra lepiej. Sam byłem zdziwiony po jego zakupie, z jakości nagłośnienia w tego typu aucie.
W MGF-ie mam także wyklejone matami butylowymi drzwi.
Na tą chwilę w TT na pewno przedni zestaw puszczę przez wzmacniacz, gdyż wraz ze wzrostem prędkości i hałasu radio nie daje rady i zniekształca dźwięk.
W przyszłości w drzwi założę moim zdaniem najlepszy zestaw głośników, wybrany przy pomocy kryteriów cena do jakości Kicx Pro 6020 i jeśli drzwi fabrycznie to goła blacha na pewno otrzymają maty... To pierwszy krok od którego powinno się zaczynać polepszanie jakości dźwięku w każdym aucie.
Za kilka dni będę wymieniał mikro włączniki to napiszę czego można spodziewać się po ściągnięciu boczków.