Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: Włączony wentylator chłodnicy

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56

    Włączony wentylator chłodnicy

    Witam. W mojej TT mam problem taki, że chodzi mi cały czas wentylator. przestaje dopiero wtedy kiedy klemę z aku ściągam. działa nawet kiedy silnik jest zimny. Na pewno nie jest to termostat bo temp na blacie jest super, tak jak ma być, ale wentylator cały czas chodzi, kiedy na początku nie powinien. Myślę że to czujnik na chłodnicy ( bimetal) odpowiedzialny za włączenie wentylatorów. myślę że znajduje się w dolnej części chłodnicy po stronie kierowny. Dobrze mówię? ale trudno zdjąć przewód, by sprawdzić czy to to- bo słabe dojście. Co radzicie?

    Pozdro

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mysle ze moze to byc wina sterownika wlaczania wiatrakow , wyglada on tak :

    W stanach kosztuje ok 100$
    Moze tez byc winny czujnik temperatury plynu chlodzacego..
    Jesli masz dostep do Vag.coma zobacz jaka temp '' widzi '' ECU zaraz po odpaleniu , moze tez wyjda jakies bledy ktore naprowadza Cie dokladniej na przyczyne ..
    Jesli nie masz dostepu do vag-a to bylo na forum jak odczytac temp poprzez kody z klimatronica ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    odłącz najpierw czujnik w chłodnicy ponieważ on załącza wiatraki omijając ten przekaźnik co pokazał Artur a jeżeli to nie pomoże odłącz i wyciągnij na stół przekaźnik i go sprawdź lub najlepsza metoda vag
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    znalazłem to: ale które odpowiada za temperaturę na chłodnicy?

    http://www.a4-klub.pl/smf/odp_kody_k...3086;boardseen

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie musisz szukac na innym forum skoro u nas jest
    http://klubtt.pl/forum/topics10/kody...dy+climatronic

    - 51 ....


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    ale nie chce mi się uruchomić ten diag

    [ Dodano: 29 Lipiec 2008, 18:45 ]
    mam inny panel jak na zdjęciach.
    Włączam silnik, wciskam recyrkulację, tzrymam z 20 sek i nic

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

    Trik jest w tym ze naciskajac przycisk recznego nawiewu gornega 2-ga reka caly czas trzymasz przycisk recyrkulacji


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    jak naprawię kran mamie w kuchni to sprawdzę jak zadziała to masz piwo duże a jaki kod wybrać by sprawdzić temp na chłodnicy?

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    51

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    Artur masz piwo! Teraz po sprawdzeniu moja temperatura z kodu 51 to przy zimnym ok 30 stopni i rosła ( bo silnik chodził) i tak wolno do 74 kiedy wyłączyłem silnik. Temperatura od kodu 50 do 60 to ok 24 stopni czyli wszystkie są ok. Z tego wynika że ten sterownik wentylatorów za 400 zł jest dobry? Czy to oznacza że czujnik temperatury chłodnicy jest zepsuty?
    i nie ma żadnego błędu ( 0.0)
    więc czego to wina?

    Jeśli uważacie że to wina sterownika to powiedzcie gdzie on się znajduje pod maską. Może sam go wymienię, bo w ASO wymiana kosztuje 400 zł z diagnozą, a sam sterownik 415 zł, czujnik 85 zł a w necie zamiennik kosztuje 150 zł (sterownika)- co radzicie? może przynajmiej zaoszczędził bym na wymianie w ASO . Tylko szybciutko bo mam termin w ASO do soboty i jeszcze mogę odwołać dzięki wielkie i proszę o pomoc plisss

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z tego wynika ze czujnik temp plynu jest dobry i ECU " widzi " wlasciwa temperature .

    Na 100% nie bedzie to ten czujnik na dole chlodnicy bo on nie dostaje napiecia przy wylaczonym zaplonie , wszystko wskazuje na sterownik o ktorym pisalem w moim pierwszym poscie w temacie
    Zeby sie do niego dostac musisz wyjac akumulator i odkrecic plastikowe mocowanie akumulatora , sterownik jest pod tym mocowaniem przykrecony do podluznicy ...Mam nadzieje ze u Ciebie jest w tym samym miejscu ..
    Fajnie jak bedziesz mial jakis klucz magnetyczny bo otwory w mocowaniu akumulatora sa glebokie i trzeba sie troche pobawic zeby trafic sruba we wlasciwe miejsce zakladajac to spowrotemm ..

    Nie kupuj zadnych zamiennikow kup orginal i bedziesz mial problem z glowy i tak oszczedzisz na robociznie

    Piwo moze byc UPS-em


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    Sprawdziłem. Wyciągnełem akumulator i wyciągnełem ten sterownik. kości zaciskowe położone i włożyłem akumulator i podłączyłem go. Dalej wiatraki się kręcą:/// Co jest grane? może jak nie ma sterownika, to wentylatory się włączają same, albo gdzieś jest zwarcie...?? a może ten czujnik na dole po lewej stronie to czujnik bimetal, załącza się kiedy jest powyżej 90 stopni- tak mi chyba mówił koleś z serwisu. może on jest spierdzielony i ma zwarcie...?

    [ Dodano: 30 Lipiec 2008, 20:07 ]
    Ma ktoś może schemat inslatalacji elektrycznej wentylatorów?

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    tak jak mówiłem odłącz czujnik przy chłodnicy na dole od strony kierowcy na 100% jest walniety bo to on odpowiada za studzenie wody w chłodnicy jak ma powyżej 90 stopni odłącz i przestaną sie kręcić wymień i po kłopocie
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    DORKNEST
    masz rację, też tak myślałem od początku. Patrzyłem teraz na schemat elektryczny i faktycznie, uszkodzenie czujnika( stan zwarcia czujnika) odpowiada za włączenie wentylatorów nie zależnie od sterownika. Problem teraz jak go wykręcić bo patrzyłem od spodu, to pzreszkadza w odkręceniu go przewód z powietrzem nawet jak mi się uda dostać, to pewnie woda mi ucieknie, trzeba będzie pewnie go zalać i odpowietrzyć
    prawda? i jak go odkręcić

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    dasz radę wykręcić ja ostatnio wyciągałem same wiatraki nic nie rozkręcając zdejmij osłonę silnika i probuj od spodu woda pewnie wycieknie ale jak zalejesz sama sie odpowietrzy . innego wyjścia nie ma trzeba sie nagimnastykować tylko klucz odpowiedni i dasz rade powodzenia
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

Podobne wątki

  1. wentylator klimatyzacji
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 19:28
  2. Wentylator chłodnicy
    Przez RADEK89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 16:00
  3. Wentylator chlodnicy ???
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 15:04
  4. Wentylator Klimatyzacji
    Przez RoGaS w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 15:35
  5. wadliwy wentylator
    Przez mattbos w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •