Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: nie mam już sił - poszukiwania ukrytego luzu - what the f**k

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    nie mam już sił - poszukiwania ukrytego luzu - what the f**k

    Panowie i Panie,

    Wyczerpały się już moje siły w szukaniu luzów w zawieszeniu/układzie kierowniczym. Jestem już po 2 wizycie w ASO (generalnie zadowolony bo zrobiłem masę potrzebnych rzeczy przy furce), wymienione wszystko w zawieszeniu co miało nawet minimalny luz, przeguby OK, końcówki drążków OK, drążek kierowniczy wymieniony - OK, amortyzatory OK, przeguby OK, wszystko cholera jasna OK Szarpaki na stacji diagnostycznej pokazują że wszystko ideał

    A jednak....na nierównościach szczególnie naprzemiennych i przy raczej niskich prędkościach na kierownicy czuć luz taką jakby chwilową bezwładność kierownicy - jakby kolebanie lewo prawo - słychać przy tym przygłuszone telepanie. Auto oczywiście jest sztywne i idealnie się prowadzi.

    Czy słusznie celuję w krzyżaki kolumny kierowniczej - samą kolumnę kierowniczą? podpory kolumny? kiedyś w BMW miałem tak i okazało się że to krzyżak, niektórzy dokręcają kolumnę kierowniczą bo po prostu dostaje luzu.

    W ASO stwierdzili że luz mieści się w granicach tolerancji i można tak z tym jeździć

    Czy ktoś ma podobne objawy i coś z tym robił?

    Dodatkowe info - czytając forum ktoś zasugerował że olej w Haldexie powinno się wymieniać co 35 tys. km, w ASO prosiłem o potwierdzenie tej wiadomości - wysłali zapytanie do Audi Polska gdzie odpowiedzieli że w TT quattro olej w Haldexie wymienia się co 230 tys. km.

    pzdr.
    DJK

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    ?l?sk
    Posty
    19
    Witam
    Ja bym stawial na kolumne kierownicza(krzyzaki) Poniewaz dosc czesto spotykam sie z tym problem w roznych samochodach! A objawy sa praktrycznie identyczne co do Twojego opisu!
    Luzy niby mieszcza sie w normie, ale przy predkosciach wyzszych moze poprostu ta norma zawiesc- wiec lepiej tego nie ignoruj!
    Pozdrawiam nel239

  3. #3

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    no to mnie kolega nie ukrywam zmartwił
    Jeżdżąc kiedyś BMW otrzymałem ostrzeżenie że póki co krzyżak trzyma ale może się up****lić w najmniej oczekiwanym momencie i pojadę w najlepszym wypadku w krzaki...i to zależy przy jakiej prędkości to się stanie...po prostu traci się momentalnie kierowalność - dramat

    Najgorsze jest to że w ASO powiedzili że w TT-tce są 2 krzyżaki ale podobno oba występują tylko jako część integralna z całą kolumną kierowniczą - koszt ok. 1600 PLN sama część, o robociźnie nie wspomnę
    Najtaniej by wyszło gdyby wymienić jedynie jakiś czop podtrzymujący kolumnę który też może być luźny - tylko 60 PLN

    pzdr.
    DJK

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez DJK
    Dodatkowe info - czytając forum ktoś zasugerował że olej w Haldexie powinno się wymieniać co 35 tys. km, w ASO prosiłem o potwierdzenie tej wiadomości - wysłali zapytanie do Audi Polska gdzie odpowiedzieli że w TT quattro olej w Haldexie wymienia się co 230 tys. km.
    to i tak niezle,bo u mnie w ASO stwierdzili ze Haldex nie ma filtra i jest bezobslugowy

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dobre , dobre LOL

    A w temacie ..

    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Mysle ze przyczyna tego stukania moze byc gumowy przegub drazka stabilizyjacego , lub awaria tego drazka , czesc z nich miala wklady z z jakiegos tworzywa sztucznego w miejscu gdzie mocowany jest on do auta za posrednictwem gumowych mocowan..
    Tak to wyglada ... na fotce nie seryjne , poza srednica i poliuretanem zamiast gumy , ksztalt jest identyczny



    Szkoda ze osobiscie nie moge ogladanac auta ale i tak moge isc w zaklad ze to to ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Do oceny - poszukiwania na południu PL :)
    Przez Kazuya w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 21:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •