Koledzy, stoję przed wyborem nowego samochodu. Po rocznej przewie z motoryzacją. Mój poprzedni samochód to Audi TT 8N 180 FWD, który nie ukrywam sprawował się świetnie! Szukam czegoś nowego i rozważam kilka opcji. Wymienię je poniżej, kolejność ma znaczenie. Najbardziej nurtuje mnie jedna kwestia. Czy różnica pomiędzy 180 FWD a 225 Quattro jest duża, chodzi mi o osiągi, trakcję itd. Widziałem, że można spokojnie niskim nakładem finansowym przekroczyć 250 KM. Najmocniejszym samochodem w moim zestawieniu jest Eclipse z mocą 263 KM z silnika V6, aczkolwiek boli trochę plastikowe wnętrze. Alfa Romeo natomiast to stylistyczny fenomen dla mnie, mniej tutaj zwracam uwagę na osiągi. Co trzeba też sobie powiedzieć to to, że TT można kupić za mniej niż 20 000 a na Alfę trzeba wyłożyć 30 000, to już bardziej konkurent TT 8J jeśli patrzeć na czasy w motoryzacji. Najbardziej przystępna jest właśnie TT, którą z czasem można ulepszać i doprowadzać do stanu fabrycznego. Każda Wasza opinia będzie dla mnie bardzo cenna.

- Audi TT 1.8T 225 Q
- Alfa Romeo Brera 2,4JTDM 210
- Mitshubishi Eclipse 4G FWD GT 263
- Audi TT 1.8T 180 FWD