Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: 180 FWD vs 225 Quattro

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8

    180 FWD vs 225 Quattro

    Koledzy, stoję przed wyborem nowego samochodu. Po rocznej przewie z motoryzacją. Mój poprzedni samochód to Audi TT 8N 180 FWD, który nie ukrywam sprawował się świetnie! Szukam czegoś nowego i rozważam kilka opcji. Wymienię je poniżej, kolejność ma znaczenie. Najbardziej nurtuje mnie jedna kwestia. Czy różnica pomiędzy 180 FWD a 225 Quattro jest duża, chodzi mi o osiągi, trakcję itd. Widziałem, że można spokojnie niskim nakładem finansowym przekroczyć 250 KM. Najmocniejszym samochodem w moim zestawieniu jest Eclipse z mocą 263 KM z silnika V6, aczkolwiek boli trochę plastikowe wnętrze. Alfa Romeo natomiast to stylistyczny fenomen dla mnie, mniej tutaj zwracam uwagę na osiągi. Co trzeba też sobie powiedzieć to to, że TT można kupić za mniej niż 20 000 a na Alfę trzeba wyłożyć 30 000, to już bardziej konkurent TT 8J jeśli patrzeć na czasy w motoryzacji. Najbardziej przystępna jest właśnie TT, którą z czasem można ulepszać i doprowadzać do stanu fabrycznego. Każda Wasza opinia będzie dla mnie bardzo cenna.

    - Audi TT 1.8T 225 Q
    - Alfa Romeo Brera 2,4JTDM 210
    - Mitshubishi Eclipse 4G FWD GT 263
    - Audi TT 1.8T 180 FWD

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Z mojej strony powiem Ci tak, trafiles na forum TT wiec mozesz sie spodziewac, ze wiele osob bedzie doradzalo Ci tetetke. Nie mam doswiadczenia z 225ka ale mam doswiadczenie ze 180tka w quattro. Mialem wczesniej 240konne volvo FWD i w zyciu bym go nie chcial spowrotem mimo osiagow wlasnie za naped na jedna os. Co z tego ze szedl w trasie jak nie dalo sie tym jezdzic po mokrym inaczej jak spokojnie. W ten weekend zrobilem ponad 600km a6 z 2005 w TDI i rowniez podobne wrazenia jak w volvo (choc mniej mocy) ale w zakretach klamor, bo... no walsnie TT w quattro zakrety pokonuje bez zadnych oporow. Trasa ktora jechalem znam na pamiec, tt zrobilem ja mnostwo razy i w zakrety, gdzie wchodzilem TTka bez zastanowienia przy predkosciach delikatnie powyzej 100km/h a6ka bylo 60-70km/h mimo ze auto w stanie bardzo dobrym zawieszeniowo itd.. to tyle zakrety, odjazd z miejsca tez jest bezproblemowy nawet na mokrej nawiezchni. Do tej pory mialem 180KM ale silnik powiedzial papa, teraz konikow bedzie mam nadzieje troszke wiecej, ale jestem pewien ze sie na napedzie nie zawiode.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 07-08-2017 o 20:49

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wiadomo że wybrałbym TT, ale z dwóch które wymieniłeś, tylko 225Q, tak jak kolega wyżej napisał, trakcja i przyczepność tego auta to bajka, a pamiętaj że wszystko mozesz w aucie dolozyc, od dolotów przez zmiany turbo, ale napędu już nie (tzn na upartego...ale rzeźba jak...)

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Oczywiscie mialem na mysli, ze wybralbym TT 225.. a co z nia mozna zrobic znajdziesz na forum
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 07-08-2017 o 21:50

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Nie no dorabianie Q do FWD to wogóle nie wchodzi w grę w moim przypadku. Trudno mi wymienić jakiś minus TT, którą miałem. Sprzedałem ją tylko dlatego bo nie była to Q, gdyby była to stałaby w garażu i czekała. Tak na prawdę Alfa kusi tym, że przy zachowaniu jej stanu może kiedyś być bardzo cenionym klasykiem. Czy ktoś z Was ma miarodajne dane na temat osiągów 1.8T Q zrobionej chipem i z downpipe na 260KM? Przełamuje 6 do 100?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Poszukaj w google gregor10.pl, tam masz liste modyfikacji wielu 1.8T i onboardy.. zobaczysz mniej wiecej jak to jezdzi ale mysle, ze film nigdy nie odda wrazen z jazdy. Naprawde szybko na filmach to odpychaja sie auta co maja po 500+ Nm, co nie znaczy, ze te co maja w okolicach 400 sa wolne

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Właśnie do gregora bym podskoczył bo mieszka 40 km ode mnie.

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Tak myślę realnie, że 260km zrobi setkę w 6,0s /5,9s.
    Ja u siebie mam 240 od Gregora i najlepszy czas miałem 6,0 ale powtarzalne wyszło mi 6,1 w chłodne dni bez downpipa.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Jeszcze tak sobie podliczam ewentualne koszty serwisowania, silnikowo, zawieszeniowo i ewentualną dostępność gratów do TT 225 Q i Brery. Nie chcę też wpakować się na studnie bez dna. Miał ktoś z Was drodzy koledzy styczność z Brerą? Może ze 159, bo to praktycznie to samo w innej budzie ze słabszymi opcjami silnikowymi.

  10. #10
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez luka90 Zobacz posta
    Jeszcze tak sobie podliczam ewentualne koszty serwisowania, silnikowo, zawieszeniowo i ewentualną dostępność gratów do TT 225 Q i Brery. Nie chcę też wpakować się na studnie bez dna. Miał ktoś z Was drodzy koledzy styczność z Brerą? Może ze 159, bo to praktycznie to samo w innej budzie ze słabszymi opcjami silnikowymi.
    Ze 159 mój kuzyn miał styczność i bardzo sobie chwalił z wyjątkiem zawieszenia, które jest ogólnie za niskie i nie nadaje się na polskie drogi. Czytałem o Brerze na ogół niezbyt przychylne opinie, że ten samochód jest strasznie ciężki i słabo się prowadzi...

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Brera waży ponad 1700 KG z 2,4JTDM 210 (można łatwo na 230 skoczyć chipem). Ogólnie chyba zawód jest gdy traktujemy ją jak auto sportowe bo w 159 na masę nie narzekają a i w prowadzeniu wygrywa porównania z Serią 3. Jak na auto usportowione to fakt jest spasiona.

  12. #12
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Może ja wtrącę coś o Brerze, nie w sensie technicznym. W moim mieście jest takie coś, w czarnym kolorze. Gdy stoi na parkingu obok nowych BMW, Audi itp. każdy gapi się na Alfę.

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Brera jest samochodem nie często spotykanym na naszych drogach. Ja szukam czegoś co z jednej strony opisałem powyżej a z drugiej będzie moim autem na dożywocie, po prostu u mnie zostanie i będzie doprowadzone do stanu idealnego i w nim utrzymywane. Wydaje mi się, że TT 8N 225 Q będzie w przyszłości klasykiem, który rozpoczynał pewną erę. Alfa też poniekąd spełnia te warunki. Chciałbym zmieścić się w 20 000, nie wiem czy realne. Swoją 1.8 180 FWD 4 lata temu kupowałem za 21 500 a w tamtym roku sprzedałem za 17 500.

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •