Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Oznaczenie silnika a wytrzymałość

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263

    Oznaczenie silnika a wytrzymałość

    Jestem na etapie poszukiwania słupka silnika pod wymianę. Nominalnie siedział u mnie AJQ 180KM i zamierzałem taki sam wstawić, zaskoczył mnie jednak mechanik sugerując mi zakup AGU 150KM lub BAM 225KM. O ile sugestia BAM mnie nie dziwi, o tyle AGU już tak. Argumentem jest to, że jest on solidniejszy, z mocniejszym sworzniem, a na 180KM da się go spokojnie ustawić i lepiej przyjmie chip niż AJQ. Sprawdzając ceny słupków AGU a AJQ jest dwukrotna różnica na cenie, co tym bardziej mnie dziwi. Co zrobilibyście na moim miejscu i co zalecacie?

    Przy okazji pytanie o AUQ - czy podchodzi bez żadnych przeróbek w miejsce AJQ? Znalazłem o nim dobre opinie w internecie i mam możliwość zakupu z montażem prawie na miejscu.
    Ostatnio edytowane przez Nielogiczny ; 02-08-2017 o 12:50

  2. #2
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    BAM i Agu ma swożnie 20mm. BAM ma niższy stopień spręzania 9:1, ma VVTI oraz 2 sondy lambda ( 1 szerokopasmowa). BAM ma blok 06a. AGU i tu mogę się mylić ma chyba 058. Zaletą AGU są duże porty w głowicy.
    Tu masz tabelkę z silnikami 1.8t
    http://clubgti.com/showthread.php?34...gine-codes-FAQ

    A i przypadkiem nie wieź auta do Florynki

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    O, to mi dałeś konkretną tabelę. Dzięki

    Jeszcze byłbym wdzięczny za wskazanie palcem co będzie do przerobienia przy zmianie AJQ na AUQ. Z tego co znalazłem to chyba SAI, czy coś jeszcze?

    Cytat Zamieszczone przez Bejrut Zobacz posta
    A i przypadkiem nie wieź auta do Florynki
    Florynki? Któż to?

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Nie kto, a co.
    Miejscowość, gdzie swoją siedzibę ma pewna firma zajmująca się wymianami silników samochodowych.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Generalnie mowisz o mocy a potem o slupkach z allegro. To sie mocno wyklucza. Chcesz miec dobrze to zrob porzadny remont i bedzie moc. Jak kupisz starego agu ktory ma 20 lat to mocy nie bedzie tylko zdziwirnie ze jest potrzebny remont .
    Proponowalem Ci amk po remoncie ale chyba juz sie sprzedal. Mam jeszcze solidny dol na 400+. Albo znajdz fachowca i zrob remont bo jak licxysz ze za tysiaka kupisz zdrowy slupek to moze sie okazac ze kupisz taki jak masz w aucie...

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Nie nie, spokojnie. Nie zamierzam załatwić tematu "za tysiaka" aczkolwiek budżet mam ograniczony i w 3500zł muszę się zmieścić z zakupem silnika i jego montażem. Co do samej mocy to max 250hp toteż dołu na 400+ zwyczajnie szkoda wsadzać tym bardziej, że kosztowo i tak bym się nie zmieścił. Mam na oku AUQ, jeszcze w aucie, wszystko zapowiada się dobrze i pewnie ten wariant wybiorę.

    PS: Sprawdziłem Florynkę. To nie tam się wybieram

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeszcze tylko ostatnia rzecz, która mnie trapi: czy AUQ podejdzie do quattro? W internecie nigdzie nie znalazłem by ktoś taki setup posiadał, choć na logikę domyślam się, że powinno być okay. Dobrze myślę?

  7. #7
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Podejdzie każde 1.8T, kwestia dopasowanie ECU do silnika. Jak mialeś AQJ to z BAMem będzie trochę zabawy bo problem z sondą i vvt i pytanie po co płacić za bam jak masz trubo k03. AUQ było montowane normalnie w TT więc nie powinno być problemu.
    Powiem tak: W TT mam juz 3 silnik więc trochę liznąłem tematu. Kupowanie słupka w ciemno to duża loteria ( ja w pierwszy nie trafiłem) i nieodpalonego silnika nie polecam. Mało kto wyciąga zdrowy silnik z auta i sprzedaje. Te silniki mają już średnio po 15 lat więc w perełki typu 130 tyś na prawdę nie ma co wierzyć.
    Praktycznie nie istnieje możliwość weryfikacji przebiegu silnika wyjętego z auta o przeszłości już nie wspomnę. Montowanie felernej jednostki to strata czasu, nerwów, pieniędzy oraz potencjalne ryzyko dla samochodu TT to nie ci***ka żeby bezkarnie w nią coś wkładać i wyciągać. ( ot taki sobotni prostacki żarcik, urażonych przepraszam). Ja po dwukrotnym targaniu silnika miałem taki bajzel pod maską że przez rok wszystko na miejsce układałem.
    Jeśli montować używany silnik to najlepiej jeszcze "z auta" by sprawdzić chociaż kompresję + inspekcja cylindrów kamerą i przynajmniej teoretyczny przebieg( i to bardziej na podstawie stanu auta niż licznika).
    Włożenie a nie "wpierd***" silnika do auta to żmudna i wymagająca dokładności + wiedzy robota( jak nie przeprowadzisz kabli połowy czujników z dołu przed włożeniem silnika to potem już kaplica nie przykręcisz ich w właściwym miejscu i zaczyna się montowanie na trytkę) i jak ktoś deklaruje że zrobi to za 500zł a nie jest to Twój ojciec z wujkiem to bym się zastanowił.
    Zmiana na używany niesprawdzony silnik ( słupek z allegro) opłaca się praktycznie tylko gdy chcesz szybko opchnąć auto a i tak możesz nie zdążyć. Ostatecznie wymieniasz stary silnik na inny stary silnik który może wysypać się w dowolnym momencie.
    Najlepsze a zarazem najdroższe rozwiązanie to regeneracja jednostki i montaż w dobrym warsztacie. Jak masz, miejsce, dostęp do kilku narzędzi i znajomego mechanika to możesz sam spróbować włożyć silnik to nie "rocket science".
    Przy cenach i dostępności cześci do TT ( zderzak do 8n 1000zł do 8j 400 bo cześci co raz mniej) opcją jest kupić anglika 224 wyjąc co potrzeba ( silnik turbo i co będzie lepszego )i resztę opchnąć na allegro choć to czasochłonna i logistycznie skomplikowana inwestycja.
    A powiedz kolego co dolega Twojej jednostce że chcesz ją wymieniać?

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez Bejrut Zobacz posta
    Podejdzie każde 1.8T, kwestia dopasowanie ECU do silnika.
    Prosta, konkretna odpowiedź. Dzięki!

    Cytat Zamieszczone przez Bejrut Zobacz posta
    A powiedz kolego co dolega Twojej jednostce że chcesz ją wymieniać?
    Tutaj to nie jest kwestia chęci, a konieczności. Poprzedni silnik stanął w ogniu co spowodowane było najprawdopodobniej wybuchem odmy i chlapnięciem olejem na jednostkę. Spadły świece, tłok wyszedł bokiem, uśmiercone panewki, do tego jeszcze popalona wiązka - generalnie bardzo ciężka sprawa żeby odratować i stąd decyzja o wymianie. AUQ, które upatrzyłem jest jeszcze w aucie więc nie bawię się w ruletkę - obejrzę i wtedy zdecyduję. Silnik z 2003 roku i 160000km przebiegu, to brzmi dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Nielogiczny ; 05-08-2017 o 11:55

Podobne wątki

  1. pytanie czy mam pasek czy łancuch 1.8t oznaczenie AJQ
    Przez Przemo666 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 22:07
  2. wytrzymałość seryjnego sprzęgła
    Przez Quuuun w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 12:21
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 16:44
  4. Kupie silnik Audi TT 1.8T 180km oznaczenie APP
    Przez Michal3k22 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 21:48
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •