Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Fotelik dziecięcy w TT MK2 lub MK3

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Czarny
    Posty
    2

    Fotelik dziecięcy w TT MK2 lub MK3

    Witajcie. Jestem zdecydowany na zakup TT MK3, ale tak się składa, że będę musiał czasem przewieźć równolegle pasażera z przodu i dziecko z tyłu, a jeszcze częściej samo dziecko, jednak wolałbym nie zamieniać ciągle fotelika z przodu do tyłu.

    Szukałem informacji na polskich i zagranicznych stronach, forach itd. i... wciąż niewiele wiem.

    Jedno jest pewne - nie każdy fotelik wchodzi. Ale idąc dalej, zaczynają się kompletnie rozbieżne teorie. Jedni uważają, że nie wchodzi praktycznie żaden, inni, że wchodzą niektóre po przesunięciu fotela pasażera na maksa do przodu tak, że trudno na nim siedzieć. Czytałem też opinię, że ktoś jeździł z dwoma fotelikami (a więc i za kierowcą), co wskazywałoby, że jednak da się go włożyć bez wielkiego przesuwania przedniego fotela. Kolejne opinie, to że da się tylko na krótkie dystanse.

    Podejrzewam, że wszystkie te opinie dotyczą MK2-ki, ale chyba niewiele się zmieniło w kwestii tylnego siedzenia w MK3.

    Więc chciałbym dowiedzieć się u źródła, czy ktoś użytkuje MK2 lub MK3 i wozi nim dziecko w foteliku na tylnej kanapie? Jest to realne? Głupio byłoby kupić nowy samochód, który okazałby się nieużyteczny.

    Dodam tylko, że dziecko ma 2 lata, samochód jest na 3-3,5, więc pod koniec będzie miało prawie 6.

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Hej,

    Dla 2 letniego dziecka potrzebujesz większy już fotelik, w TT nie zamontujesz z tyłu fotelika tyłem do kierunku jazdy, więc pozostaje (niestety) tylko taki przodem. Jaki? to najlepiej sprawdzić w sklepie, przymierzając. Problem jest jak nie masz auta , ale myślę że jak jesteś zdecydowany na zakup, to dealer użyczy Tobie TTkę w celu przymierzenia fotelika. Idź w zaparte że nie chcesz fotelika Audi, to jest Römer stare modele w tapicerce Audi i dużo droższe.

    W mk1 i mk2 tylna kanapa była zatwierdzona jako fotelik dla starszego dziecka, może w mk3 też tak jest. Musiałbyś się dowiedzieć u dealera o to i o minimalny wzrost takiego dziecka.

    pzdr
    hubi

  3. #3
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Mam tą samą sytuacje... jeśli to jest awaryjna sprawa, a pasażer z przodu nie jest wysoki, to dacie rade...
    Jeśli pasażer ma ok. 160cm wzrostu, możesz posadzić dziecko z przodu, przesunąć fotel na max do przodu, wyłączyć poduszke i pasażer 160cm do tyłu. Moje córy rzadko jezdzą jak narazie we dwie, ale jak jechały, to właśnie tak.
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Czarny
    Posty
    2
    Wielkie dzięki za odpowiedzi.

    Hubi_pl, niestety wątpię, czy w salonie będą wiedzieli, od jakiego wzrostu jest homologacja siedzeń tylnych jako fotelików dziecięcych, a nawet czy taka jest w MK3-ce. Gdyby wiedzieli, pochwaliliby się tym pewnie podczas rozmowy o fotelikach...

    Streetrace, czyli o osobie około 170 cm z przodu i foteliku z tyłu zapomnieć? A fotelik, który masz zamontowany, dobierałeś specjalnie pod kątem oszczędności miejsca, czy jest to normalny model?

    Wychodzi więc na to, że trzeba zrobić test praktyczny, czyli wybrać się z fotelikiem i zainteresowanymi do salonu

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez wasli Zobacz posta
    Hubi_pl, niestety wątpię, czy w salonie będą wiedzieli, od jakiego wzrostu jest homologacja siedzeń tylnych jako fotelików dziecięcych, a nawet czy taka jest w MK3-ce. Gdyby wiedzieli, pochwaliliby się tym pewnie podczas rozmowy o fotelikach...
    Takie informacje powinny być w instrukcji obsługi samochodu.

    Dealerzy unikają rozmów o fotelikach, bo się na tym nie znają...zresztą czasem i na autach tez nie do końca

  6. #6
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Nie tam zapomnieć...
    Zależy wszystko od tego, jak często będziesz używać tak auta...
    Ja, osobiście - najzwyczajniej w świecie zadzwoniłem do pierwszego tt po drodze, które było do sprzedania.
    Powiedziałem - "Dzieńdobry, ja w sprwie ogłoszenia tt, ale nie chce jej kupić - szukam innego egzemplarza, czy zgodzi się Pan, za przysłowiową flaszkę, abym przymierzył do niego rodzinę?"
    Moja żona ma 160cm i siadzi z tyłu z wyprostowaną głową, jak siądzie z przodu, to nie ma problemu, by siadła za nią młodsza córka (2,5 roku - fotelik grupy drugiej), dziecko siedzi - ma nóżki za fotelem, ale nie ma możliwości kopnąć w fotel, bo pomiędzy czubkami butów, a tyłem fotela, jest z 1,5-2cm jak siądzie do fotelika grupy trzeciej (15kga, to już bedzie lepiej, bo nogi od razu schodzą w dół)
    Wiec - szczerze - to wsadzanie 2 letniego dziecka jest upierdliwe, szczególnie jego fotelika - poprostu nie wygodne,
    Czy jest ciasno? Tak, jest troszke ciasno... ale wiesz co? Mam to gdzieś, bo kocham ten wóz!!!
    Albo sie zakochasz i (po przymierzeniu) powiesz - ehhh dam se rade, albo odpuścisz - taka jest miłość
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 17-03-2016 o 07:03
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  7. #7
    Awatar Mario.torun
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    co to znaczy,że w MK1 kanapa tylna była zatwierdzona jako fotelik dla starszego dziecka? z 2 czy 3 grupy?

  8. #8
    Awatar MartinezTK1458
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    330
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Biała
    Posty
    117
    Cześć Ja mam MK3 zaraz podejdę na parking i poczytam w instrukcji czy coś jest napisane
    Jak co to jestem z Wa-wy możemy się umówić na przymiarkę
    Ja wożę mojego syna 10 lat 142 cm za moim fotelem ja mam 176 cm i spoko z miejscem
    On już bez fotelika jeździ

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nie mam jednak instrukcji przy sobie w aucie sprawdzę w domu

Podobne wątki

  1. Fotelik dzieciecy
    Przez Nika w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 21:12
  2. Fotelik dziecięcy 9-18 kg
    Przez samek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 21:57
  3. Fotelik dla noworodka
    Przez sadek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 20:19
  4. Fotelik dziecięcy do TT
    Przez PN w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 11:35
  5. Fotelik czy podstawka?
    Przez Jaqob w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 00:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •