Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Wycena szkody MK1

  1. #1
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40

    Wycena szkody MK1

    Pewna pani zapomniała zaciągnąć ręcznego i jej astra stoczyła się na moje teti:

    http://imgur.com/a/HeIuW

    Jutro gość przyjeżdża wycenić szkodę i proszę o wasze opinie na ile to mniej więcej powinno wyjść.
    Drzwi jak widać są wgniecione, lakier porysowany do podkładu, lusterko porysowane do podkładu, możliwa mała ryska na progu. Mógłbym ewentualnie podpiąć pod tą szkodę uszkodzenie boczka wewnątrz (plastik trochę zniekształcony - odstaje) i może głośnik.
    Dzięki z góry!

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez wielgi Zobacz posta
    Jutro gość przyjeżdża wycenić szkodę i proszę o wasze opinie na ile to mniej więcej powinno wyjść.
    Drzwi jak widać są wgniecione, lakier porysowany do podkładu, lusterko porysowane do podkładu, możliwa mała ryska na progu. Mógłbym ewentualnie podpiąć pod tą szkodę uszkodzenie boczka wewnątrz (plastik trochę zniekształcony - odstaje) i może głośnik.
    Dzięki z góry!
    Podejrzewam, że policzy według cennika ASO. Lakierowanie (pewnie plus wymiana drzwi), próg i boczek powinny sumarycznie dać przynajmniej 1000 złotych albo więcej.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Mi w poniedziałek (z tym ze mam Mk2) gosciu przywalil w zderzak i porysowal felge 19'
    Wycena 4700zl

  4. #4
    Awatar MartinezTK1458
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    330
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Biała
    Posty
    117
    A ty chcesz wyciągnąć z tego kasę czy dobrze naprawić ??
    Tak się składa że jestem z branży i z lakiernictwem mam dużo do czynienia
    Powinieneś oddać do serwisu i naprawiać bezgotówkowo
    To idzie z OC sprawcy i nie powinno cię obchodzić jakie koszta będą za naprawę
    Jeśli zgodzisz się na wycenę i kasę (gotówkę ) juz jesteś do tyłu na samym vat.
    Poza tym trzeba mieć niezłe znajomości żeby opis wyszedł po ludzku.
    Stosowane są inne stawki roboczogodziny w audateksie czy eurotaksie
    Ogólnie drzwi są elementem bezpieczeństwa i nie występują w zamienniku tylko poszycia .Ale ja bym się upierał przy wymianie
    Lakierowanie drzwi plus przejście na tylny i przedni błotnik tak żeby zgubić różnice w kolorze
    Lusterko lakierowanie boczki spokojnie możesz podciągnąć pytanie czy pan rzeczoznawca ci uzna

  5. #5
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez wielgi Zobacz posta
    Pewna pani zapomniała zaciągnąć ręcznego i jej astra stoczyła się na moje teti:

    http://imgur.com/a/HeIuW

    Jutro gość przyjeżdża wycenić szkodę i proszę o wasze opinie na ile to mniej więcej powinno wyjść.
    Drzwi jak widać są wgniecione, lakier porysowany do podkładu, lusterko porysowane do podkładu, możliwa mała ryska na progu. Mógłbym ewentualnie podpiąć pod tą szkodę uszkodzenie boczka wewnątrz (plastik trochę zniekształcony - odstaje) i może głośnik.
    Dzięki z góry!
    Proponuje upierać się przy rozliczeniu bezgotówkowym, tj. Naprawiasz w autoryzowanym zakładzie i z zakładem rozlicza się ubezpieczyciel. Moga się opierać ale ostatecznie nie mogą ci tego odmówić.
    W moim przypadku (Ford Focus) wyglądało to tak:
    1. zglosilem szkodę (generali)
    2 przyjechał rzeczoznawca udokumentował uszkodzenia
    3 pojechałem do autoryzowanego zakładu PGD, poprosiłem o kosztorys.
    4 przesłałem kosztorys do TU.
    5 w między czasie przysłali mi swoją wycenę - 1/4 mojego kosztorysu
    6 odpowiedziałem ze proponowana przez nich kwota nie pokrywa likwidacji szkody, i ze nie interesuje mnie gotówka, ze żądam usunięcia szkody, przywrócenia do stanu pierwotnego w sposób profesjonalny. Ze nie chce ich naciągać, niech rozliczają się z PGD.
    7 zaakceptowali naprawę
    8 oddałem auto do naprawy i odebrałem już bez problemow.

    Ważne: szkoda strzępić język najlepiej mailami z nimi prowadzić korespondencje - z tym się liczą bo jest to już dokumentacja sprawy.

    Chyba ze chcesz gotówe do ręki, ale wtedy raczej nie licz na pieniądze w kwocie umożliwiającej profesjonalna naprawę, zwłaszcza ze przy oględzinach możecie pominąć coś czego nie widać.



    Pozdrawiam
    Miki

  6. #6
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Bierz kase ! , ja za rysę na tylnym zderzaku ( nie widoczną) dostałem 1200 zł. Tutaj wymiana drzwi, progu, boczka, lakierowanie. Minimum 3-4tyś ...

  7. #7
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Bierz kase ! , ja za rysę na tylnym zderzaku ( nie widoczną) dostałem 1200 zł. Tutaj wymiana drzwi, progu, boczka, lakierowanie. Minimum 3-4tyś ...
    Jeśli za to nie płace to Zarówno dla siebie jak i pod sprzedaż wolałbym mieć to zrobione w Audi..

    Zarabiać na tym, to takie trochę -wybacz za określenie - cwaniaczkowanie... i może wrócić jak bumerang (złośliwość losu, znam to z autopsji).

    Bajdełej:
    W ASO:
    Nowe drzwi 2500,
    nowy próg 750
    O używany nie pogięty nie pordzewiały próg nie tak łatwo, monitoruje od miesiąca Allegro...




    Pozdrawiam
    Miki

  8. #8
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Jeśli za to nie płace to Zarówno dla siebie jak i pod sprzedaż wolałbym mieć to zrobione w Audi..

    Zarabiać na tym, to takie trochę -wybacz za określenie - cwaniaczkowanie... i może wrócić jak bumerang (złośliwość losu, znam to z autopsji).
    Raczej nie cwaniaczkowanie tylko normalna rekompensata za załatwianie tego, kłopot i utratę wartości IMO. Chcesz bezproblemowo - oddasz do ASO. Załatwiasz sam - coś $ zostanie.

    Bajdełej:
    W ASO:
    Nowe drzwi 2500,
    nowy próg 750
    O używany nie pogięty nie pordzewiały próg nie tak łatwo, monitoruje od miesiąca Allegro...
    Bez przesady, wymieniałem próg ostatnio - 130zł z wysyłką w dobrym stanie, szukałem może 15min przeglądając aukcje.

    Zakładając posta chodziło mi o to, jakiej kwoty mogę się spodziewać na kosztorysie aby nie była zaniżona. Do ASO nie będę oddawać (chyba, że wycena będzie na tyle zaniżona, że szkoda będzie się z tym bawić).

  9. #9
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Wycena szkody MK1

    Cytat Zamieszczone przez wielgi Zobacz posta
    Raczej nie cwaniaczkowanie tylko normalna rekompensata za załatwianie tego, kłopot i utratę wartości IMO. Chcesz bezproblemowo - oddasz do ASO. Załatwiasz sam - coś $ zostanie.


    Bez przesady, wymieniałem próg ostatnio - 130zł z wysyłką w dobrym stanie, szukałem może 15min przeglądając aukcje.

    Zakładając posta chodziło mi o to, jakiej kwoty mogę się spodziewać na kosztorysie aby nie była zaniżona. Do ASO nie będę oddawać (chyba, że wycena będzie na tyle zaniżona, że szkoda będzie się z tym bawić).
    Jak kto woli...

    Pozdrawiam
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 26-05-2017 o 20:46

  10. #10
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez wielgi Zobacz posta
    Raczej nie cwaniaczkowanie tylko normalna rekompensata za załatwianie tego, kłopot i utratę wartości IMO. Chcesz bezproblemowo - oddasz do ASO. Załatwiasz sam - coś $ zostanie.


    Bez przesady, wymieniałem próg ostatnio - 130zł z wysyłką w dobrym stanie, szukałem może 15min przeglądając aukcje.

    Zakładając posta chodziło mi o to, jakiej kwoty mogę się spodziewać na kosztorysie aby nie była zaniżona. Do ASO nie będę oddawać (chyba, że wycena będzie na tyle zaniżona, że szkoda będzie się z tym bawić).
    Nigdy w życiu nie robiłbym bezgotówkowo - pieniążki do ręki tylko i wyłącznie i dobry sprawdzony lakiernik. Widziałem tzw. bezgotówkowe naprawy w ASO nie raz. Sam miałem takie auto Seat Leon 2010 obtarcie drzwi o filar w garażu podziemnym, generalnie pierdoła - do polakierowania tylne prawe drzwi z zejściem na tylny błotnik, prosta robota - tyle. Po naprawie w ASO po roku lakier wstał, klar schodził jak skóra z węża. ASO nie traktują aut z ubezpieczenia tak jak rzetelny lakiernik / blacharz który tylko z tego żyje (powtarzam - rzetelny lakiernik). Niejednokrotnie a ASO jest to tam załatwiane taśmowo, bez rozczulania się. Poza tym, naprawy blacharsko - lakiernicze to nie jest główne źródło dochodu ASO. Według mnie ta szkoda (generalnie jak dla mnie drobiazg) zostanie wyceniona przez ubezpieczyciela na ok 3000 - 4000 tyś. na częściach z ASO i według stawek roboczogodzin z ASO. Naprawa tego typu z wymianą (nie klepaniem) całych drzwi na drugie - z dobrym lakierowaniem - max 1500 PLN. Kolego bierz gotówkę znajdź konkretnego lakiernika, który wie co robi, a blacharnie i lakiernie ASO omijałbym z daleka.....
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 07-06-2017 o 22:46

  11. #11
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Ja jestem leniwy więc wybrałbym ASO.
    Jakiś rok temu gość przemysłował mi delikatnie tylny zderzak. Okazało się że polerka nie pomoże bo klar zaczął schodzić. Od razu pojechałem do ASO. Tam wymienili mi zderzak na nowy do tego belkę pod zderzakiem ( która była uszkodzona chyba przez poprzedniego właściciela) i wymienili tylną lampę na nową. Cała naprawę wycenili na 4500. Do tego na cały okres naprawy przysługiwało mi auto zastępcze.


    Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Awatar wielgi
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Sprawa na ten moment wygląda tak, że we wstępnym kosztorysie dostałem 1000zł..
    Nie policzyli nawet wymiany drzwi na używane - wg. wyceny mają być do naprawy, czyli chcą żebym sobie zaszpachlował.
    Obudowa lusterka lata luźno - też nie policzono wymiany, tylko malowanie.
    Próg, który jest porysowany od auta sprawcy - rzeczoznawca stwierdził, że uszkodzenia są eksploatacyjne.

    Szkoda mi trochę oddawać do ASO, bo drzwi mam wygłuszone matami i będę musiał jeszcze raz kleić, bo chyba nikt za to mi nie odda?

    Jak wygląda sprawa w ASO np. z takim progiem, którego rzeczoznawca z TU w ogóle nie uznał jako skutek szkody? Czy z wygłuszeniem drzwi?

  13. #13
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Kosztorys z autoryzowanego zakładu blacharsko lakierniczego może być podstawa roszczeń względem ubezpieczyciela, tam się udaj miałem taka sama historie. Ścieżka bezgotówkowego usunięcia szkody ułatwi ci walkę z oszustami z TU.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Warto zrobić niezależny kosztorys naprawy. W tym celu możesz sam zamówić rzeczoznawcę, który wszystko wyliczy i przygotuje kosztorys. Ewentualnie zawozisz auto do aso i prosisz o wycenę naprawy. Naprawdę warto to zrobić! Taki kosztorys przedstawiasz ubezpieczycielowi i od razu zaczyna się inna rozmowa. Przygotuj się na to, że kosztorys od ubezpieczyciela będzie dużo niższy.

    Jest jeszcze taka sprawa, że przedstawiasz kosztorys naprawy przygotowany przez Twój warsztat. Wtedy możesz uwzględnić takie części jak maty wygłuszające itd. możesz się podeprzeć rachunkami za maty które masz założone już teraz.
    Przykładowo: podczas zdarzenia drogowego uszkodziła się felga aluminiowa. Ubezpieczyciel wyceni tą szkodę jak najniżej - policzy jak za jakąś najtańszą alufelgę. Wtedy pokazujesz rachunek, że za tą dokładnie felgę zapłaciłeś 600 zł i chcesz mieć taką samą. Z reguły to uznają.

    I jeżeli tak wykonany kosztorys udowodnisz zapłaconymi rachunkami za naprawę i części, powinni zwrócić Ci wszystko. Pamiętaj tylko, że kosztorys nie może przekraczać wartości auta, ale przy takim uszkodzeniu jest to mało prawdopodobne.
    Jakbyś miał jakieś pytania to służę pomocą - przerabiałam już trochę problemów z ubezpieczycielem, ale na szczęście udało się wszystko pozytywnie zakończyć

  15. #15
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez wielgi Zobacz posta
    Sprawa na ten moment wygląda tak, że we wstępnym kosztorysie dostałem 1000zł..
    Nie policzyli nawet wymiany drzwi na używane - wg. wyceny mają być do naprawy, czyli chcą żebym sobie zaszpachlował.
    Obudowa lusterka lata luźno - też nie policzono wymiany, tylko malowanie.
    Próg, który jest porysowany od auta sprawcy - rzeczoznawca stwierdził, że uszkodzenia są eksploatacyjne.

    Szkoda mi trochę oddawać do ASO, bo drzwi mam wygłuszone matami i będę musiał jeszcze raz kleić, bo chyba nikt za to mi nie odda?

    Jak wygląda sprawa w ASO np. z takim progiem, którego rzeczoznawca z TU w ogóle nie uznał jako skutek szkody? Czy z wygłuszeniem drzwi?
    1000 pln ????? zdecydowanie przesadził ten rzeczoznawca, zapewne bliski wysłannik TU. Ta kwota nie pokryje nawet robocizny według stawek roboczogodzin w ASO. Absurd !!!! Zdecydowanie proponuję wycenę niezależnego rzeczoznawcy. Wgniotkę o średnicy 2cm (uderzyła korkiem) po plastikowej butelce na masce w Volvo C30 (bez uszkodzenia lakieru) wyceniono mi na 1100.

Podobne wątki

  1. Wycena silnika audi tt 8j
    Przez Gucio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 22:40
  2. MK1 [8N] Wycena uszkodzenia
    Przez przemode w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 18:06
  3. szkoda z OC , rozwalone felgi i wycena PZU
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 21:08
  4. Stłuczka - wycena szkody
    Przez Insane w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 18:28
  5. Felgi wycena
    Przez Malina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •