Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Montaz butli gazowej we wnęce bagażnika.

  1. #1
    Awatar piernick
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Szczcin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12

    Montaz butli gazowej we wnęce bagażnika.

    Witam, mam do was być może głupie pytanie. Kiedy byłem w zakładzie montującym instalacje gazowe, mechanik stwierdził ze może być problem z zamontowaniem butli we wnęce na koło zapasowe. I tu rodzi się pytanie co jest nie tak, mechanik czy moja wnęka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Nie powinno być żadnego problemu. Ja i wielu innych użytkowników forum ma LPG w Audi i nie spotkałem się z opinią, że trudno jest włożyć LPG. U siebie posiadam butlę 55l, weszła bez problemu i nie wychodzi ponad wysokość podłogi.

  3. #3
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    U mnie tak samo jak wyżej , 55 idealnie pasuje.

  4. #4
    Awatar piernick
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Szczcin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12
    Dziekuje za szybkie i konkretne odpowiedzi. Jakoś jutro wrócę do tego mechanika i postaram się rozwiać jego wątpliwości lub znajdę inny warsztat


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Tak przeczytałem. I cieszy mnie fakt, że trochę się zmieniło myślenie o LPG w TT. Póki co negatywnych zdań brak.

  6. #6
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Panowie zgadza się, Lepszy Power tylko na Gazie, ale przed instalacją LPG dno mojej wnęki koła zapasowego było płaskie:/ A na zdjęciu kolegi widzę coś, czego nie rozpoznaję Moja TT to taka dość uboga wersja, więc nie wiem czy to subwoofer czy co?

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Vik88 Zobacz posta
    Panowie zgadza się, Lepszy Power tylko na Gazie, ale przed instalacją LPG dno mojej wnęki koła zapasowego było płaskie:/ A na zdjęciu kolegi widzę coś, czego nie rozpoznaję Moja TT to taka dość uboga wersja, więc nie wiem czy to subwoofer czy co?
    Właśnie chciałem powiedzieć, że ta wnęka wygląda mi na MK1 w wersji z kompresorem zamiast koła zapasowego...wtedy wychodziły z fabryki z takim cokołem. Rzeczywiście może być problem z umiejscowieniem tam butli...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Właśnie chciałem powiedzieć, że ta wnęka wygląda mi na MK1 w wersji z kompresorem zamiast koła zapasowego...wtedy wychodziły z fabryki z takim cokołem. Rzeczywiście może być problem z umiejscowieniem tam butli...
    Trzeba zobaczyć czy da się to wydłubać nie uszkadzając samego urządzenia. Centralnie we wnęce i tak będzie nawiercony otwór na przewody z butli, więc przy instalacji lpg pozbyć się będzie trzeba tego na pewno.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Vik88 Zobacz posta
    Trzeba zobaczyć czy da się to wydłubać nie uszkadzając samego urządzenia. Centralnie we wnęce i tak będzie nawiercony otwór na przewody z butli, więc przy instalacji lpg pozbyć się będzie trzeba tego na pewno.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tzn. żeby było jasne...tam nie ma kompresora tylko to jest cokół z blachy, kompresor był dokładany w styropian otaczający ten cokół...dziwne generalnie rozwiązanie...bez sensu.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  10. #10
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Ja u Siebie mam butlę 36 litrów, wszystko jest git. Mi tylko gazownik powiedział, że nie zrobi wlewu LPG przy wlewie benzyny bo ponoć za mało miejsca, a później zobaczyłem, że inni mają to się zirytowałem Przynajmniej w miarę sensownie schował w zderzaku...

  11. #11
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Tak, wlew gazu tylko pod klapką wlewu PB, natomiast butla jak największa. W ośce też mam jakoś około 52 litry i wchodzi około 40 litrów gazu do śmigania


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  12. #12
    Awatar piernick
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Szczcin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12

    Montaz butli gazowej we wnęce bagażnika.

    Czyli w takim wypadku najlepiej sprawdzić co siedzi w tym wybrzuszeniu i ewentualnie jak je usunąć? Z tego co zaobserwowałem to jest on przyspawany do podłogi wiec jedynym sposobem na pozbycie się tego fantu jest wycięcie ale i tak po jego usunięciu została by dziura która trzeba w jakiś sposób zaslepic

    Edit//
    Tak to wyglada od spodu ale patrząc na ilość rzeźby, moja niechęć do ingerencji w konstrukcje samochodu oraz strach przed złym zabezpieczeniem podłogi oraz dziury po wycięciu tego elementu, skuszę się na zainstalowanie butli w bagażniku.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez piernick ; 24-04-2017 o 17:36

  13. #13
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Kurcze Koledzy, nikt nic nie doradzi? Sam jestem ciekaw co to takiego na zdjęciach
    Podłogę i tak gazownik będzie musiał przedziurawić żeby pociągnąć wąż z lpg, a miejsce pozostałe po ewentualnym wycięciu "tego czegoś" z wnęki na koło zapasowe dobrze zabezpieczyć i i tak przykryje butla z gazem. Jak ogarniesz temat to napisz co i jak, bo niestety nie potrafię nic sensownego doradzić, ale zżera mnie ciekawość co to to jest pod autem czego ja nie mam

  14. #14
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Jak dla mnie to jest rozbudowany system SAI w TT 8N z rynku USA....masz wersję USA?? Wtedy zamiast koła zapasowego powinieneś mieć kompresor na stanie w bagażniku o którym wcześniej mówiłem.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez milek06 Zobacz posta
    Ja u Siebie mam butlę 36 litrów, wszystko jest git. Mi tylko gazownik powiedział, że nie zrobi wlewu LPG przy wlewie benzyny bo ponoć za mało miejsca, a później zobaczyłem, że inni mają to się zirytowałem Przynajmniej w miarę sensownie schował w zderzaku...
    Ja będę również zakładał LPG. Długo upierałem się, że jak stać kogoś na TT to i na lanie benzyny tym bardziej, ale wyszło na to, że szkoda mi wyjeżdżać w dalsze trasy z powodu cen paliw :P

    Gadałem z Per-derem o gazie i też ma pod samą górę butlę ok 50l. Na początku miał wlew w zderzaku, potem jak pisał przełożył to pod klapkę wlewu PB. U mnie też facet stwierdził, że z wlewem w tym miejscu nie ma problemu pomimo ciasnoty (w którejś TT ponoć już tak montował).

    Jak mechanik twierdzi, że nie ma opcji umieścić tam wlew gazu, to porozmawiajcie z innym, bo to jest wykonalne

    Ja decyduję się na mniejszą butlę, z racji braku miejsca na schowanie sprzętu ze styropianowego wkładu (lewarek to -6cm od podłogi do butli +kompresor, klucze itp). W nadkole nie będę tego wciskał, bo tam już całość wypełnia wzmacniacz subwoofera No i dekielek membrany na fi 29cm też trzeba gdzieś ulokować.
    Ostatnio edytowane przez Daras ; 27-04-2017 o 20:16

Podobne wątki

  1. montaż tempomatu
    Przez BelfegorTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 05-11-2019, 00:46
  2. Montaż tempomatu
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 19:40
  3. Montaz LED bixenon
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 19:34
  4. Montaz anteny cb w MK2
    Przez BLACKOUT TT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •