Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Temperatura, wentylatory, czujnik - POMOCY

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25

    Temperatura, wentylatory, czujnik - POMOCY

    witam,
    mam problem z wentylatorami a raczej z czujnikiem , kiedy zwieram ze soba przewody we wtyczne na krotko wszystko jest ok , 1 i 2 bieg wentylatorow sie wlacza , kiedy podpinam wtyczke do czujnika i silnik jest rozgrany do 100-105 stopni nic sie nie wlacza, kupilem dwa czujniki bo myslalem ze pierwszy byl zepsuty (jeden za 45 zl Gate i drugi za 70 zl Delphi) i rowniez wentylatory sie nie wlaczaja ! o co chodzi ? skoro na dwoch czujnikach sie wlaczaja to mysle ze problem tkwi w czyms innym ale nie mam juz na to pomyslu ;/ dodam tez ze dolny waz chlodnicy jest goracy poniewaz wyciagnalem termostat zeby wyeliminowac jedna przyczyne

  2. #2
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    A powyżej 105 stopni włącza wentylatory ? Czy nie próbowałeś w obawie przed przegrzaniem ?

    skad znasz temoerature z vaga czy z klimatronika ? Czy to co zegar pokazuje ?

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    klimatronik i zegar , raz chyba mialem 109 na klimatroniku i tez nic

  4. #4
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Prawdopodobnie uszkodzone zegary masz tzn. procesor. Mialem to samo temperatura potrafiła dojść do 120 stopni zarowno na klimatroniku jak i vagu. Wymiana procesora zalatwila sprawę. Wentylatory tez nie startowaly bo w rzeczywistości temperatury byly w normie. Wymieniłem wszystkie czujniki, moduł wentylatorów i **** dalej bylo to samo. Dopiero po regeneracji zegarów temp. Jest ok. Pozdrawiam.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    dzieki za pomoc , dzisiaj wezme z roboty termometr laserowy i sprawdze tem , polecilbys mi firme ktora naprawia takie badziewia ;p za przyziemska cene

  6. #6
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Kolega z klubu Jerry zajmuje się licznikami i podobno robi to pożądanie napisz do niego jak będziesz pewny ze temperatura jest w normie. Ja robiłem to w www.elektronic-serwis.pl i jestem zadowolony choć za naprawę zapłaciłem 900 zł jednak moj licznik był w fatalnym stanie robiłem FIS-A, Procesor i wskazówkę od paliwa.

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Cuma9 Zobacz posta
    Kolega z klubu Jerry zajmuje się licznikami i podobno robi to pożądanie napisz do niego jak będziesz pewny ze temperatura jest w normie.
    Podobno Jerry nie robi tego pożądnie. On robi to profesjonalnie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Jak po wrzuceniu zworki W kostkę od termowłącznika jest ok to na moje Procek też jest dobry. Gdyby pomimo włożenia zworki nie uruchamiały się wentylatory to wówczas podejrzewałbym procesor.

    Pomierz temperaturę na wężach Górnym i Dolnym od chłodnicy. Taki pomiar sporo podpowie.

  9. #9
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Jak po wrzuceniu zworki W kostkę od termowłącznika jest ok to na moje Procek też jest dobry. Gdyby pomimo włożenia zworki nie uruchamiały się wentylatory to wówczas podejrzewałbym procesor.

    Pomierz temperaturę na wężach Górnym i Dolnym od chłodnicy. Taki pomiar sporo podpowie.
    U mnie wentylatory też działały na krótko.

  10. #10
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Cuma9 Zobacz posta
    U mnie wentylatory też działały na krótko.
    tej, to procek wiedział ze zamiast termowlacznika jest zworka i puszczał napięcie a jak był termowlacznik to nie puszczał ?

    Bo z tego co kojarzę to jest tak: termowlacznik działa niezależnie od procka, jak załączy obwód to idzie napięcie przez bezpiecznik nad aku do wentylatorów. Jest jeszcze takie zabezpieczenie ze jak temperatura jest za wysoka to wentylatory załączane sa właśnie poprzez elektronikę.

  11. #11
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Właśnie sam sobie odpowiedziałeś dlaczego wentylatory działają na krótko bo to niezależny układ jest i opiera się na czujniku w chłodnicy. Zegary nie mają z nim nic wspólnego. Gdy czujnik dostanie temperatury daje sygnał nie do zegarów tylko do modułu wentylatorów. To on daje napiecie. Jednak zegary mogą wymusić włączenie wentylatorów gdy widzą wysoką temperaturę (takie zabezpieczenie na wypadek uszkodzonego czujnika w chlodnicy) poprzez moduł wentylatorów ktory znajduje sie pod akumulatorem pomijając czujnik.
    Ostatnio edytowane przez Cuma9 ; 20-02-2017 o 05:08

  12. #12
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cuma9, to z uszkodzonym prockiem z dobrym termowłącznikiem temperatura nie powinna szaleć, na chłodnicy ponad 95C = włączenie 1 biegu wentylatorów termowłącznikiem.

    Jak węże na górze będą gorące(ponad 97C) a na dole zimne to będzie wskazywało na słaby obieg płynu. Jak termostat był wyjmowany i bez zmian to obstawiam pompę lub zapchaną chłodnicę.
    Jak węże na górze i na dole będą gorące (tu mnie głównie dół interesuje, ponad 95C) to wina jak nic termowłącznika, skrajny przypadek uwalona chłodnica tak że płyn ma słaby obieg przy termowłączniku.

    Jak chodzi ze zworki to mamy kilka innych przyczyn wyeliminowanych. No chyba że przy wrzucaniu zworki coś poszło nie tak i zjarał się bezpiecznik i później już zworką już nie było sprawdzane, no bo działało... sprawdź jeszcze na wszelki wypadek bezpieczniki nad aku

    Ogólnie zbyt wysoka temperatura = uwalony termowłącznik oraz uwalony system niezależnego włączania wentylatorów (tu jest kilka elementów, najbardziej popularne procek i moduł pod aku o którym pisał Cuma9)


    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Podobno Jerry nie robi tego pożądnie. On robi to profesjonalnie.
    Też się pod tym podpisuję tak więc jak będziesz miał jakieś jaja z licznikiem to tylko do Jerrego

  13. #13
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cuma9, to z uszkodzonym prockiem z dobrym termowłącznikiem temperatura nie powinna szaleć, na chłodnicy ponad 95C = włączenie 1 biegu wentylatorów termowłącznikiem.
    Zgadza się tylko zwrócić uwagę, że u niego wentylatory nie startują więc temperatura jest w normie. Dodatkowo owy czujnik wymienił na nowy więc to nie to. Niech sprawdzi jaką ma temperature rzeczywistą i czy na klimie działają dwa wentylatory.

  14. #14
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    pomiar temperatur będzie kluczowym elementem

    ogólnie sporo walczyłem u siebie z wysoką temperaturą, wkurza mnie to że 1 bieg włącza się przy 96C i w lato jak się "jedzie" to nie daje rady zbić i wskakuje na 102C i 2 bieg.

    w tym sezonie albo wrzucę termowłącznik z niższymi temperaturami załączania, albo zdrucę ten którym mam tak że będzie się od razu włączał 2 bieg.

  15. #15
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Też miałem spore przeboje z układem chlodzenia, wiem co to za ból a co do termowłącznika to masz rację za późno sie włącza 2 bieg tez mnie to denerwuje.

Podobne wątki

  1. TT MK1 1.8T 225, 2000 Wentylatory chlodnicy nie wlczaja sie
    Przez pawelgawel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 24-07-2017, 20:02
  2. Wskazania kanał 49, licznik a wentylatory...
    Przez Lewan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2017, 00:33
  3. Pomocy Temperatura na Czerwonym !!
    Przez PiTT99 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 02:01
  4. Kupie wentylatory chłodnicy i klimatyzacji
    Przez szakik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 20:55
  5. Wysoka temperatura + wentylatory
    Przez ScreenBeat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •