Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: oswietlenie ambientowe

  1. #1
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745

    oswietlenie ambientowe

    Czy ktoś z forumowiczów próbował może w swojej MK1 zakładać takie podswietlenie? http://www.ebay.pl/itm/Audi-4x-1m-EL...4AAOSwnHZYgjen Zastanawiam się nad założeniem takiego oświetlenia, aby tknąć do wnętrza troszkę świeżości i charakteru, a nie chciałbym przesadzić. Więc wolałbym zobaczyć najpierw jak to wygląda, a w necie nie ma niestety żadnych fotek odnośnie MK1.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Ambientowe, albo po prostu El-wire (elektroluminescencyjne) przewody. Mam zakupione ok 5m czerwonych i 1m białych. Do odsprzedania mam też 2x 1m czerwonych jasnych i 2x 1m niebieskich butelkowych przewodów (kolor nie był spasowany z podświetleniem seryjnego radia). Do czerwca mam nadzieję to podpiąć u siebie, wraz z przetwornikiem. Fotki standardowo wrzucę na fanpage.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W Polsce dopiero od miesiąca jak nie emisji odcinka z tymi przewodami w "101 napraw" zrobiło się głośno na temat takiego oświetlenia, tymczasem na rynku takie rozwiązanie jest już od ponad 3 lat. Osobiście zainteresował mnie podświetlany ring skrzyni biegów za ok 60$, który teraz mogę zrobić dzięku cieniutkiemu na 1,3mm przewodowi (bardzo mała ilość na magazynie). Przy okazji zakupiłem kolejne do podkreślenia linii tapicerka-drzwi. Na 90% w TT MK1 jeszcze nie robili takich modyfikacji, a przynajmniej nie w Polsce

  3. #3
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Daras Zobacz posta
    Ambientowe, albo po prostu El-wire (elektroluminescencyjne) przewody. Mam zakupione ok 5m czerwonych i 1m białych. Do odsprzedania mam też 2x 1m czerwonych jasnych i 2x 1m niebieskich butelkowych przewodów (kolor nie był spasowany z podświetleniem seryjnego radia). Do czerwca mam nadzieję to podpiąć u siebie, wraz z przetwornikiem. Fotki standardowo wrzucę na fanpage.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W Polsce dopiero od miesiąca jak nie emisji odcinka z tymi przewodami w "101 napraw" zrobiło się głośno na temat takiego oświetlenia, tymczasem na rynku takie rozwiązanie jest już od ponad 3 lat. Osobiście zainteresował mnie podświetlany ring skrzyni biegów za ok 60$, który teraz mogę zrobić dzięku cieniutkiemu na 1,3mm przewodowi (bardzo mała ilość na magazynie). Przy okazji zakupiłem kolejne do podkreślenia linii tapicerka-drzwi. Na 90% w TT MK1 jeszcze nie robili takich modyfikacji, a przynajmniej nie w Polsce
    Co do ringu jest na forum opisane jak to zrobić i nie za 60$. Sam sobie taki zrobiłem (jest pokazane w moim wątku) za mniej wiecej 15pln. Myślę że delikatne oświetlenie drzwi będzie się z nim ładnie komponować.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Daras Zobacz posta
    Ambientowe, albo po prostu El-wire (elektroluminescencyjne) przewody.
    W Polsce dopiero od miesiąca jak nie emisji odcinka z tymi przewodami w "101 napraw" zrobiło się głośno na temat takiego oświetlenia, tymczasem na rynku takie rozwiązanie jest już od ponad 3 lat. Osobiście zainteresował mnie podświetlany ring skrzyni biegów za ok 60$, który teraz mogę zrobić dzięku cieniutkiemu na 1,3mm przewodowi (bardzo mała ilość na magazynie). Przy okazji zakupiłem kolejne do podkreślenia linii tapicerka-drzwi. Na 90% w TT MK1 jeszcze nie robili takich modyfikacji, a przynajmniej nie w Polsce
    No proszę, bez przesady, u mnie w TT el wire śmiga już od dawna w drzwiach i w tunelu środkowym.

    Nazwa:  17950068_1512222375457681_1042211521_o.jpg
Wyświetleń: 223
Rozmiar:  31.2 KBNazwa:  17976804_1512222378791014_140083344_o.jpg
Wyświetleń: 223
Rozmiar:  20.6 KB
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    No proszę, bez przesady, u mnie w TT el wire śmiga już od dawna w drzwiach i w tunelu środkowym.
    Mówiłem o zastosowaniu tego oświetlenia w MK1. Swoją drogą w MK2 linie kokpitu idą w dół razem ze środkowym panelem, co uniemożliwia wykonanie podświetlenia kokpitu w delikatny sposób (chyba że ktoś lubi nawigacje w wersji "wieś")

    Co do ringu jest na forum opisane jak to zrobić i nie za 60$. Sam sobie taki zrobiłem (jest pokazane w moim wątku) za mniej wiecej 15pln.
    Marko podesłałbyś na pw albo tutaj załącznik do wątku? Zastanawiam się nad efektem jak tutaj:
    Załącznik 12439
    Pomyślałem, że wstawienie w 2mm lukę między plastikiem a aluminiowym ringiem tego przewodu da podobny efekt

  6. #6
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...made-in-Poland
    Tu masz temat jak to wykonać.
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...l=1#post262246
    A tu masz jak to wygląda u mnie po oklejenie folią.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Dzięki wielkie za podpowiedź być może też zrobie u siebie podobnie, ale el-wire świecą lepiej niż LED i bez folii obejdzie się taka modyfikacja
    Musze tylko pokombinować z montażem, by nie latało we wnęce i będzie dobrze.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    34
    Jak zrobisz to daj znać jak wyszło bo sam jestem ciekawy.bo te ż diod smd troszkę średnio wygląda.chyba żeby ten przewód do tej pleksy przykleic

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Ja już kombinuję czy nie ubrać w pleksie z 2mm na ten 1,3mm przewód. Na pewno będzie świecił przez ten 2mm pierścień, a nie będzie potem problemu 1. z przemieszczaniem się w ringu przewodu i 2. z montażem na tasiemce przewodu wzdłuż ringu. 0,7mm przestrzeni od przewodu do aluminiowego ringu nie spowoduje przemieszczania się przewodu, a pleksa tylko zabezpieczy go przed wypadaniem z luki

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ambientowe podswietlenie wyglada znakomicie. Nie jestem zwolennikiem chinszyzny w aucie ale myk z drzwiami niczego sobie.. O ile! w dzien to tez wyglada a nie.... ( prosba o foto)

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    AcidTT zdjęcia jak to w dzień wygląda znajdziesz w moim temacie o RED.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Oświetlenie,rodzaje żarówek MK1 MK2
    Przez ksolk w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 28-12-2021, 09:23
  2. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej
    Przez Crisstopher w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 17:38
  3. oświetlenie w środku ...
    Przez Nitr0 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 21-09-2014, 12:45
  4. oswietlenie wnetrza
    Przez MajkiElblag w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 16:05
  5. Oswietlenie problem
    Przez patrykus007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •