Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: Oklejanie folią, car wrapping

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Panowie wy tu gadacie o reklamach a ja moze w nastepnym roku bym zafundowal obklejenie stwojej tt.
    lakier wiem ze musze poprawic bo jest kilka miejsc nie idealnych.
    Nie przygladalem sie dokladniej tt ktore mial kiedys raiden 25 i wi. Ogolnie na 1 rzut oka ladne i nie widzialem baboli lecz nie zaglebialem sie w niuanse. Natomiast widzialem bardzo wiele aut obklejonych i wszystkie to porazka.

    Jak mam dac za to 4+ tys to oczekiwalbym brak faldek na rogach albo prosto przycietej folii na koncach.
    Z jednej strony chce to zrobic ale jak czasem widze obklejone auta to od razu mi sie odechciewa.
    osobiscie jak ktos sie pochwali gdzie obklejal swoje i czy jest w 100% zadowolony to bedzie cenna informacja.
    bo w mojej tt zostal mi do poprawy tylko zawias i to ma miec miejsce w ta zime a potem zostanie tylko lakier. Dlatego oczekuje w 100% perfekcji w szczegolach.

  2. #17

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Panowie wy tu gadacie o reklamach a ja moze w nastepnym roku bym zafundowal obklejenie stwojej tt.
    lakier wiem ze musze poprawic bo jest kilka miejsc nie idealnych.
    Nie przygladalem sie dokladniej tt ktore mial kiedys raiden 25 i wi. Ogolnie na 1 rzut oka ladne i nie widzialem baboli lecz nie zaglebialem sie w niuanse. Natomiast widzialem bardzo wiele aut obklejonych i wszystkie to porazka.

    Jak mam dac za to 4+ tys to oczekiwalbym brak faldek na rogach albo prosto przycietej folii na koncach.
    Z jednej strony chce to zrobic ale jak czasem widze obklejone auta to od razu mi sie odechciewa.
    osobiscie jak ktos sie pochwali gdzie obklejal swoje i czy jest w 100% zadowolony to bedzie cenna informacja.
    bo w mojej tt zostal mi do poprawy tylko zawias i to ma miec miejsce w ta zime a potem zostanie tylko lakier. Dlatego oczekuje w 100% perfekcji w szczegolach.
    Wszystko jest do zrobienia z tym, że to kosztuje. Popatrz np.na realizacje firmy Ghostcar z Warszawy.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  3. #18
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    jak chcesz porządnie, z gwarancją, bez baboli to polecam Krucza18 :


    https://www.facebook.com/Krucza-18-3...ref=ts&qsefr=1

  4. #19
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Temat nie powstał aby reklamować firmy.
    No i patrz co się dzieje...kolejne reklamy lecą, przecież NIE WOLNO !

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    No i patrz co się dzieje...kolejne reklamy lecą, przecież NIE WOLNO !
    Skoro mod poprosil to wolno
    mysle ze lepiej sobie darowac uszczypliwe komentarze bo za wiele to nie wnosi do tematu.
    co do obklejania to mam nadzieje ze sie zdecyduje na jakas firme ale jak zobacze efekt ich prac na zywo
    Lecz z tym nie mam az takiego cisnienia i na pewno to potrwa troche .

  6. #21

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Załuski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1

    Oklejanie tt

    Witam wszystkich . Ostatnio rozmyślam nad oklejeniem swojej tt folia ochrona wiec pojawia się teraz moje pytanie czy ktoś jest w stanie polecić dobra firmę , która się tym zajmuje za rozsądne pieniądze ?
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 08-04-2017 o 09:55

  7. #22
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Uważajcie, bo może się zdarzyć że próba samodzielnego oklejania auta osiągnie efekt zupełnie inny niż zamierzony:











    łOOO Jezusie Chrystusowy ... co ja pacze a ja myślałem że mi poszło bardzo kiepsko jak oklejałem osłony od silnika przy pierwszym kontakcie wogóle z oklejaniem.
    Co do oklejania to z mojego bardzo małego jak do tej pory doświadczenia to mogę powiedzieć że jeśli samemu chciało by się okleić elementy w miarę płaskie takie jak maska lub dach to tutaj dwie osoby obowiązkowo są potrzebne i da się to ogarnąć, jeśli ktoś jest z okolic gdzie mieszkam to mam jeszcze zapas folii a'la carbon bez połysku to mogę komuś udostępnić i pomóc jeśli by chciał spróbować okleić jakiś element (za free oczywiście bo mi zalega, aplikator/łopatke z filcem też mam).

    Co do tematu to na pewno mogę powiedzieć że nasze plastikowe osłony silników i folia nie zdaje egzaminu i po jakimś czasie odchodzi powoli. (to tak przy okazji jakby ktoś kiedyś się zastanawiał nad ich oklejaniem)

  8. #23
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Ja kiedyś okleiłem maskownice tą która jest przy kolektorze dolotowym, po roku czasu nic nie odeszło.
    Trzeba użyc dobrej folii i dać spore zakładki na krawędziach.
    Dodatkowo naciągałem folie na krawędzi i podgrzewałem opalarką.
    ciężko było ją zerwać ale ja używałem folii 3M a w przypadku chińskiej folii z ali to może być różnie.

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    jak chcesz porządnie, z gwarancją, bez baboli to polecam Krucza18 :


    https://www.facebook.com/Krucza-18-3...ref=ts&qsefr=1
    Moja tt byla tam klejona. moge polecic

  10. #25
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez TT8N Zobacz posta
    Ja kiedyś okleiłem maskownice tą która jest przy kolektorze dolotowym, po roku czasu nic nie odeszło.
    Trzeba użyc dobrej folii i dać spore zakładki na krawędziach.
    Dodatkowo naciągałem folie na krawędzi i podgrzewałem opalarką.
    ciężko było ją zerwać ale ja używałem folii 3M a w przypadku chińskiej folii z ali to może być różnie.
    Święte słowa!
    Podstawą jest dobra folia, przygotowanie podłoża i proces jej aplikacji. Nie jedno oklejanie mam już za sobą i wiem że nie wszystkie folie reagują jednakowo, trzeba wiedzieć że dobra folia to taka która po podgrzaniu zapamiętuje swój kształt i tak pozostaje do końca. Nie ma co oszczędzać na materiale bo później się mści ze zdwojoną siłą.
    A jeśli chodzi o przysłowiowe bąbelki, to żeby zrobić na dobrej kanalikowej foli trzeba być naprawdę mistrzem!
    Ostatnio edytowane przez Marko w-wa ; 21-06-2017 o 19:57

  11. #26
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez TT8N Zobacz posta
    Ja kiedyś okleiłem maskownice tą która jest przy kolektorze dolotowym, po roku czasu nic nie odeszło.
    Trzeba użyc dobrej folii i dać spore zakładki na krawędziach.
    Dodatkowo naciągałem folie na krawędzi i podgrzewałem opalarką.
    ciężko było ją zerwać ale ja używałem folii 3M a w przypadku chińskiej folii z ali to może być różnie.
    "Święte słowa" jak najbardziej zgadzam się z Markiem i TT8N, oczywiście opalarka obowiązkowo ale tutaj bardziej chodzi o tę środkową osłonę dużą gdzie przy wersji 225 masz rurę co tworzy bardzo duże temperatury i to właśnie przy niej mi "wstawać" po jakimś pół roku zaczęła folia. Gdzieś w moim temacie są foty.
    Fakt i tutaj również po raz kolejny masz rację że powodem mogła być kiepskiej jakości folia bo nie był to żaden 3m tylko jakaś tańsza opcja (na testy było i tak w sam raz ) w każdym bądź razie "pierwsze koty za płoty" już mam za sobą
    Gość od hydrografiki i oklejania też mi powiedział że tam ciężko będzie z utrzymaniem się folii ale dodają jakiegoś specyfiku pod folie co jest w miarę elastyczny i ponoć mógłby załatwić sprawe ale to nie miejsce na takie rozważania Hydrografika rozwiązała mój problem i prawdopodobnie brak umiejętności.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 21-06-2017 o 22:07

  12. #27

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Cześć !
    A ja mam takie pytanie, mam oklejone auto folią. We wnęce po otwarciu drzwi widać na słupku że folia zaczęła się odklejać Co mozna z tym zrobic?

  13. #28
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Jedyną rzeczą której możesz spróbować to delikatnie podgrzać folie opalarką i wprasować ją tak jak być powinna. Tylko pamiętaj podgrzewaj ja delikatnie i jednocześnie po kawałeczku przez bawełnianą rękawiczke dociskaj do blachy tak aby jej nie przegrzać bo zrobisz dziurę! Weź też pod uwagę że skoro wstaje na przetłoczeniach to, albo była źle odtluszczona przed aplikacja, albo źle wygrzana i nie zawsze próba ponownego wklejania kończy się sukcesem.
    Powodzenia.

  14. #29

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    A czym czyścimy folie? Jakieś kosmetyki do tego są?

  15. #30
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Nie używaj myjni bo tam hemia jest, najlepiej myj ręcznie i używaj tylko czystej wody.

Podobne wątki

  1. Zmiana koloru folią
    Przez Maciek00 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 03:03
  2. Oklejanie auta na czarny mat
    Przez morocamo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 21:14
  3. wrapping black mat
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 14:12
  4. Folia a'la carbon- wiocha, czy nie? Proszę o opinie!
    Przez Tommo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •